Česká golfová federace

Síň slávy

Zdeněk Kodejš

Zdeněk Kodejš

Zdeněk Kodejš

Ing. Zdeněk Kodejš je uváděn do Síně slávy českého golfu za mnohaletou organizační činnost ve prospěch českého golfu a to zejména v nejvyšší funkci prezidenta České golfové federace.

Zdeněk Kodejš se seznámil s golfem a stal se jeho aktivním hráčem na hřišti v Semilech v sedmdesátých letech minulého století. V té době byl však úspěšným cyklistou a tak golf byl pouze jeho doplňkovým sportem. Když po roce 1990 skončila jeho úspěšná kariéra závodního cyklisty, zapojil se aktivně do práce v orgánech ČGF, nejdříve jako člen a později předseda revizní komise ČGF, později jako viceprezident ČGF.

Jeho práce pro český golf vyvrcholila v letech 2013 až 2021, kdy zastával funkci prezidenta ČGF. Jeho činnost v této funkci je vysoce kladně hodnocena. Pod jeho vedením nastalo období cílevědomé práce federace bez vnitřních destruktivní rozbrojů. Součástí jeho aktivity bylo též úspěšné organizační a diplomatické působení v nejvyšším řídícím orgánu Evropské golfové asociace.

V českém golfu patří Zdeněk Kodejš mezi golfisty, kteří významnou část svého života zasvětili práci ve prospěch českého golfu.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde