Česká golfová federace

Projekty

Den žen na golfu

Den žen na golfu

Česká golfová federace vnímá posílení rozvoje ženského golfu jako klíčové, přihlásila se proto k R&A Women in Golf Charter.

Ukázat ženám golf v celé své kráse, nechat dámy vyzkoušet si zcela zdarma, jak se golf hraje a užít si báječný den ve společnosti zeleného sportu, to jsou hlavní cíle akce Den žen na golfu, která se pravidelně pořádá na golfových hřištích po celém světě v červnovém měsíci, včetně několika hřišť v České republice.

Formát akce není předem určený, je zcela na uvážení každého golfového klubu, jak akci pojme a jaký program pro ženy připraví.

Pořadatelé doporučují varianty aktivit, případně jejich kombinace v čase od 16.00 do 20.00:

  • 2 hodiny lekcí – na driving range a na cvičných plochách (chipping, putting green), kde mohou lektoři seznámit ženy se základy techniky švihu, golfovými pravidly a etiketou.
  • 2 hodiny hry na 9 jamek, nejlépe formátem Texas Scramble nebo individuálně.
  • 2 hodiny společenského golfu. Při něm se dámy dozvědí vše o možnostech, jak se do golfu zapojit.

U aktivit jsou vítány rovněž všechny ženy, které jsou už v klubu členkami. Zdatnější golfistky mohou být nápomocny těm, které s golfem teprve začínají. Pro zdatnější golfistky může být zároveň připraven program vyplněný hrou na hřišti, soutěžemi atd. Fantazii se opravdu meze nekladou.

 

Mezinárodní den žen na golfu se uskuteční každý rok během prvního červnového úterý

 

Den žen na golfu

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde