Česká golfová federace

Síň slávy

Pavel Fulín

Pavel Fulín

Pavel Fulín

Pavel Fulín je uváděn do Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky, kterých dosáhl v období let 1972 až 1988 a za dlouhodobé působení jako profesionální učitel golfu.

V roce 1972 se stal juniorským mistrem republiky. Svoji výkonnost stále zlepšoval takže sedmdesátá léta zakončil s hcp –1 a to jako jeden ze tří hráčů s tímto nejlepším hendikepem v rámci republiky

Vrcholem jeho amatérské sportovní kariéry však byla první polovina osmdesátých let kdy získal čtyři mistrovské tituly.

V roce 1980 se stal mistrem republiky ve hře na jamky, když na cestě za titulem porazil tehdejší nejlepší hráče včetně legendárních, Jiřího Dvořáka a Jiřího Kunšty.

V témž roce 1980 obsadil druhé místo na mezinárodním mistrovství republiky ve hře na rány za Němcem Berlingerem. Získal tak titul národního mistra republiky.

Titul mezinárodního mistra republiky ve hře na rány získal v roce 1981 opět před legendami Janem Kunštou a Jiřím Dvořákem.

Svůj čtvrtý mistrovský titul získal v roce 1983 vítězstvím v jamkovém mistrovství republiky.

Špičkovou výkonnost si udržoval po celá osmdesátá léta. V roce 1988 skončil na Mezinárodním mistrovství republiky druhý o jednu ránu za vítězným Miroslavem Brtkem.

Kromě individuálních titulů získal v tomto období i dva mistrovské tituly ze soutěží družstev jako člen družstva Startu Karlovy Vary a to v roce 1981 a v roce 1983.

V roce 1993 se stal, při ustavení České golfové federace, kapitánem národní reprezentace a v této funkci působil několik let.

V roce 2003 se stal profesionálním učitelem golfu a svoje znalosti a bohaté zkušenosti začal předávat dalším generacím nových golfistů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde