Česká golfová federace

Síň slávy

Hana Chrástková-Brožová

Hana Chrástková-Brožová

Hana Chrástková-Brožová

Hana Chrástková-Brožová je členkou Síně slávy českého golfu za dlouhodobě vynikající sportovní výsledky. Její golfové začátky se váží ke karlovarskému hřišti v době jeho obnovy v padesátých letech minulého století.

S golfem začala v roce 1951. Prvního sportovního úspěchu dosáhla už za tři roky vítězstvím v I. ročníku Soutěže Artura Štiky. Tato soutěž se konala 25. července 1954 na ještě zdaleka ne obnoveném karlovarském hřišti. Od té doby Hana Chrástková-Brožová dobyla množství cenných vítězství a řadu titulů mistryně republiky. Svůj první mistrovský titul získala v roce 1957 ve hře na jamky. O rok později získala už oba mistrovské tituly – na rány i na jamky. Dvojnásobnou mistryní republiky se stala ještě v letech 1960 a 1966. V době své vrcholné herní úrovně od roku 1957 do roku 1973 získala celkem 14 mistrovských titulů. Na tyto úspěchy po čtyřech letech navázala úspěchy dalšími, a to v seniorské kategorii.

Mezi lety 1977 až 1994 získala devět mistrovských titulů mezi seniorkami. Mezi jejím prvním a posledním mistrovským titulem je neuvěřitelných třicet sedm let. Kromě mistrovských titulů z individuálních soutěží je držitelkou sedmi mistrovských titulů ze soutěží družstev, které získala jako reprezentantka karlovarského a pražského golfu.

Hana Chrástková-Brožová svým sportovním příkladem motivovala víc než dvě generace golfistek, zvláště v Karlových Varech. V letech 1957 až 1966 byla nejúspěšnější českou hráčkou.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde