Česká golfová federace

Síň slávy

Jiří Kunšta

Jiří Kunšta

Jiří Kunšta

Jiří Kunšta je členem Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky, kterých dosáhl v období dvaceti let od konce šedesátých do konce osmdesátých let minulého století. Do české výkonnostní špičky se dostal koncem šedesátých let, kdy začal spolu s Jiřím Dvořákem a bratrem Janem vytvářet legendární výkonnostní triumvirát. Celkem získal čtyři mistrovské tituly, první v roce 1978, poslední v roce 1987.

Kromě toho se stal jako dlouholetý člen závodního družstva Golf Clubu Mariánské Lázně držitelem řady mistrovských titulů v soutěžích družstev. Byl vítězem velkého množství turnajů a mnohokrát reprezentoval český golf v zahraničí. Na mistrovství republiky 1977 byl z českých hráčů nejlepší a jeho jedna nad par na 72 jamek byl nejlepší výsledek českého hráče v čtyřkolové soutěži. V silné zahraniční konkurenci skončil druhý. Kromě sportovní činnosti se podílel i na činnosti organizační, a to jak v Československém svazu golfu, tak jako předseda Golf Clubu Mariánské Lázně.

Po listopadu 1989 se Jiří Kunšta rozhodl opustit řady amatérských golfistů a začal se věnovat profesionální činnosti učitele golfu. Jako takový byl členem Profesionální golfové asociace České republiky. Jeho život ukončila v roce 2001 zákeřná nemoc.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde