Česká golfová federace

Síň slávy

Jiří Kodeš

Jiří Kodeš

Jiří Kodeš

Jiří Kodeš je členem Síně slávy českého golfu za dlouhodobě vynikající sportovní výsledky, zvláště v kategorii seniorů, a za významný přínos k rozvoji českého golfu. Jiří Kodeš začal hrát golf v době, kdy ukončil mimořádně úspěšnou sportovní dráhu rychlostního kanoisty. V té době mu bylo 37 let. Záhy dosáhl takové herní úrovně, že byl zařazen do poděbradského ligového družstva. Koncem sedmdesátých let už měl jednomístný hendikep a stal se pravidelným a úspěšným účastníkem mistrovství republiky.

V roce 1987 se jako člen československého reprezentačního družstva zúčastnil mistrovství Evropy v Rakousku. V kvalifikaci byl naším druhým nejúspěšnějším hráčem a svým bodem ve dvouhře přispěl k vítězství nad Portugalskem. Největších sportovních úspěchů dosáhl v kategorii seniorů. Od roku 1988 získal šest domácích seniorských mistrovských titulů. Je až nepochopitelné, že s přibývajícím věkem se jeho herní schopnost nejen nesnižovala, ale stále rostla. V letech 1991, 1992 a 1993 byl seniorským mistrem Rakouska. V letech 1999 a 2000 byl vyhlášen nejlepším evropským golfistou nad 65 let. V roce 2000 se stal seniorským mistrem Maďarska, v roce 2001 seniorským mistrem Slovinska, dvakrát vyhrál seniorské mistrovství Slovenska. Na mistrovství Evropy v roce 2001 skončil v soutěži 130 jednotlivců na 3. místě za dvěma Velšany. Stal se nejlepším seniorem kontinentu. Takovéhoto postavení v mezinárodním měřítku žádný jiný český amatérský hráč nedosáhl.

Svou fyzickou kondici Jiří Kodeš utužoval i manuální prací na údržbě a přestavbě poděbradského hřiště. Jeho zásluhy na přestavbě poděbradského hřiště na osmnáctijamkové a rozvoji poděbradského golfu jsou mimořádné.

Jiří Kodeš pracoval před rozdělením Československa v posledním výboru Československé golfové federace a byl i členem výboru České golfové federace. Jedno volební období byl prezidentem Golf Clubu Poděbrady.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde