Česká golfová federace

Síň slávy

Anna Marie (Amara) Zemplinerová

Anna Marie (Amara) Zemplinerová

Anna Marie (Amara) Zemplinerová

Anna Marie (Amara) Zemplinerová je členkou Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky a mnohaletou organizační a popularizační činnost ve prospěch českého golfu. Amara Zemplinerová, dcera legendárního Roby Robětína, spoluobnovitele poválečného golfu v Karlových Varech, získala v letech 1976 až 1988 osm titulů mistryně a mezinárodní mistryně republiky, a to dva ve hře na jamky, tři ve hře na rány a tři v juniorské kategorii. Kromě toho na dalších pěti mistrovstvích republiky získala stříbrné umístění. Největšího úspěchu dosáhla v roce 1988, kdy získala oba mistrovské tituly.

Ve druhé polovině devadesátých let organizovala spolu s Oldřichem Uhrem každoroční sérii mládežnických turnajů s názvem Dětská Tour a významně pomohla rozvoji a růstu úrovně mládežnického golfu. Na organizaci a finančním zajištění této soutěže se podílela řadu let. Tato soutěž dala podnět k pozdějšímu širokému rozvoji obdobných dětských a mládežnických soutěží. V roce 1996 Amara Zemplinerová uspořádala v Paláci U Hybernů první golfovou výstavu s názvem Golf Show. Od té doby se tato výstava pod jejím vedením koná každoročně už 14 let a stala se největší golfovou obchodně propagační a popularizační akcí v České republice.

Amara Zemplinerová je od svého mládí spojena s golfovým klubem a golfovým hřištěm v Karlových Varech, je členkou Golf Clubu Karlovy Vary.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP