Česká golfová federace

Síň slávy

Anna-Marie Zemplinerová

Anna-Marie Zemplinerová

Anna Marie (Amara) Zemplinerová

Anna Marie (Amara) Zemplinerová je členkou Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky a mnohaletou organizační a popularizační činnost ve prospěch českého golfu. Amara Zemplinerová, dcera legendárního Roby Robětína, spoluobnovitele poválečného golfu v Karlových Varech, získala v letech 1976 až 1988 osm titulů mistryně a mezinárodní mistryně republiky, a to dva ve hře na jamky, tři ve hře na rány a tři v juniorské kategorii. Kromě toho na dalších pěti mistrovstvích republiky získala stříbrné umístění. Největšího úspěchu dosáhla v roce 1988, kdy získala oba mistrovské tituly.

Ve druhé polovině devadesátých let organizovala spolu s Oldřichem Uhrem každoroční sérii mládežnických turnajů s názvem Dětská Tour a významně pomohla rozvoji a růstu úrovně mládežnického golfu. Na organizaci a finančním zajištění této soutěže se podílela řadu let. Tato soutěž dala podnět k pozdějšímu širokému rozvoji obdobných dětských a mládežnických soutěží. V roce 1996 Amara Zemplinerová uspořádala v Paláci U Hybernů první golfovou výstavu s názvem Golf Show. Od té doby se tato výstava pod jejím vedením koná každoročně už 14 let a stala se největší golfovou obchodně propagační a popularizační akcí v České republice.

Amara Zemplinerová je od svého mládí spojena s golfovým klubem a golfovým hřištěm v Karlových Varech, je členkou Golf Clubu Karlovy Vary.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde