Česká golfová federace

Síň slávy

Miroslav Brtek

Miroslav Brtek

Miroslav Brtek

Miroslav Brtek je uváděn do Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky, kterých dosáhl v období let 1973 až 1989 a za dlouhodobé působení jako profesionální učitel golfu.

V letech 1973, 1974 a 1975 se stal juniorským mistrem republiky. Svoji výkonnost stále zlepšoval takže sedmdesátá léta zakončil s hcp –2.

Vrchol jeho amatérské sportovní kariéry nastal v průběhu celých let osmdesátých, kdy získal šest mistrovských titulů.

V roce 1982 se stal dvojnásobným mistrem republiky a to ve hře na jamky i ve hře na rány. Poslední kolo Mezinárodního mistrovství republiky ve hře na rány zahrál za 70 ran. Byl to nejlepší výsledek mistrovství.

Na Mezinárodním mistrovství republiky 1986 na rány skončil jako nejlepší domácí hráč na druhém místě. Získal tak titul národního mistra.

V roce 1988 se stal opět dvojnásobným mistrem republiky a to ve hře na jamky i mezinárodním ve hře na rány. V průběhu Mezinárodního mistrovství zahrál vynikající kolo za 69 ran.

V roce 1989 skončil na Mezinárodním mistrovství republiky v Mariánských Lázních jako nejlepší československý hráč, takže získal titul národního mistra. Před ním se umístili pouze dva zahraniční hráči, vítěz Axel Krag z Dánska a Markus Brier z Rakouska a o třetí místo se dělil s legendárním Dánem Thomasem Björnem.

Kromě individuálních titulů získal v tomto období i čtyři mistrovské tituly ze soutěží družstev jako člen družstva Startu Karlovy Vary a to v roce 1981, 1983, 1984 a 1988.

Po roce 1989 kdy nastal u nás rozvoj golfu přešel na dráhu profesionálního učitele golfu a svoje znalosti a bohaté zkušenosti začal předávat dalším generacím nových golfistů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde