Česká golfová federace

Síň slávy

Jaromír Fuchs

Jaromír Fuchs

Jaromír Fuchs

Jaromír Fuchs je členem Síně slávy českého golfu za celoživotní hráčskou a organizační činnost. S golfem se seznámil už jako klánovický kluk, který si přivydělával jako caddie na místním hřišti. Po válce se už účastnil podzimních mistrovství caddies a dobyl první vavříny. V letech 1948, 1949 a 1950 zvítězil v mistrovství caddies Golf Clubu Praha. V roce 1950 se zúčastnil mistrovství republiky v Mariánských Lázních a v kvalifikaci skončil čtvrtý s výsledkem 78 ran. V jamkových bojích postoupil až do semifinále, kde podlehl tehdejšímu nejlepšímu hráči Hanno Tonderovi.

V témže roce bylo úřady klánovické hřiště uzavřeno a golf přestal být pro Jaromíra Fuchse součástí jeho každodenního života. S golfem se však nerozloučil a začal za ním obtížně jezdit do vzdálených Mariánských Lázní. V roce 1954 se v semifinále už ilegálního mistrovství republiky střetl opět s Hanno Tonderem a zvítězil. Ve finále podlehl tehdejšímu nejlepšímu hráči Miroslavu Vostárkovi. Po několikaleté přestávce se v roce 1966 ke golfu vrátil a rychle se zařadil mezi českou výkonnostní elitu. Řadu let byl nejlepším pražským hráčem.

Po založení Československého golfového svazu v roce 1968 se stal členem jeho výboru a golfu věnoval i svoji organizátorskou aktivitu. Jako člen oddílu Tatran Praha byl po dobu víc než dvaceti let předním hráčem ligového družstva, které bojovalo v nejvyšší soutěži. V roce 1973 se stal mistrem republiky ve hře na jamky. Kromě toho vyhrál řadu turnajů. Po dovršení seniorského věku pro něj začalo období sportovních úspěchů v této kategorii. Svou výkonností se rychle zařadil mezi seniorskou reprezentaci, která významně přispívá k dobré mezinárodní propagaci českého golfu.

Sledovat jeho přístup ke hře, techniku i chování přísně respektující golfovou etiketu způsobem naprosto přirozeným a pohodovým, bez jakýchkoliv emocí a stresů, je stále školou pro všechny věkové i výkonnostní kategorie hráčů. Za svůj golfový život, který u nás patří k nejdelším, Jaromír Fuchs náš sport významně obohatil.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde