Česká golfová federace

Síň slávy

Jan Juhaniak

Jan Juhaniak

Jan Juhaniak

Jan Juhaniak je uváděn do Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky a za dlouhodobé působení jako profesionální učitel golfu.

Byl jedním z prvních mladých golfistů, které koncem šedesátých let minulého století začal v Šilheřovicích trénovat pan Jan Cieslar a velmi rychle se vypracoval do republikové výkonnostní špičky.

V roce 1977 se stal juniorským mistrem republiky ve hře na rány. Koncem sedmdesátých let byl nejlepším hráčem Ostravy s hendikepem –2.

V roce 1982 byl finalistou mistrovství republiky ve hře na jamky. Titul mezinárodního mistra republiky ve hře na rány získal v roce 1985.

V roce 1988 byl podle celostátního žebříčku nejlepším golfistou republiky. V průběhu celých osmdesátých let bylo našimi hráči dosaženo jen osm výsledků pod 70 ran. Držitelem jednoho z těchto výsledků z roku 1985 byl Jan Juhaniak.

Od roku 1985 byl členem československého reprezentačního družstva.

V roce 1991 vstoupil na dráhu profesionálního učitele golfu a v rámci vzdělávacího procesu PGAC dosáhl nejvyšší kvalifikační stupeň Master Golf Professional. Za svoji více než třicetiletou trenérskou činnost přivedl ke golfu stovky nových hráčů.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde