Česká golfová federace

Síň slávy

Miroslav Vostárek

Miroslav Vostárek

Miroslav Vostárek

Miroslav Vostárek je členem Síně slávy českého golfu za vynikající sportovní výsledky, kterých dosáhl v letech 1948 až 1956 a také za podíl na organizační obnově pražského golfu v roce 1958. S golfem se seznámil jako caddie v Klánovicích záhy po jejich otevření v roce 1938.

Po druhé světové válce se už zařadil mezi hráče a díky svým mimořádným herním schopnostem začal klánovický golf reprezentovat pod hlavičkou Golf Clubu Praha či Českého golfového klubu. Na mistrovství republiky v roce 1948 se poprvé probojoval do finále, v němž podlehl Hanno Tonderovi. V následujícím roce porážku Hanno Tonderovi oplatil a získal svůj první mistrovský titul. Jeho jméno je vyryto do podstavce Masarykova poháru pro mezinárodního mistra ČSR. V červnu 1950 zvítězil v mistrovství Karlovarského kraje. Na mistrovství republiky 1950 sice utrpěl ve finále porážku od Hanno Tondera, ale byla to na řadu let jeho porážka poslední. Od té doby po téměř celá padesátá léta kraloval českému golfu. V tomto obtížném období zvítězil v pěti mistrovstvích republiky v letech 1951, 1952, 1953, 1955 a 1956.

Koncem padesátých let se spolu s Arturem Štikou stal iniciátorem založení golfového oddílu při TJ Tatran Praha. V šedesátých letech na několik let od golfu zcela odchází, aby se k němu znovu vrátil začátkem let sedmdesátých. Přestože už nedosahoval své herní úrovně let padesátých, stal se jednou z opor ligového družstva Tatranu Praha. Později se s Miroslavem Vostárkem setkáváme na novém motolském hřišti ve funkci greenkeepera. Jeho životní i golfovou dráhu ukončila předčasná smrt.

Miroslav Vostárek se stal hráčským pojmem v českém golfu v padesátých letech. V té době byl nejen uznávaným nejlepším hráčem, ale současně i symbolem přežití českého golfu v období pro něj nejtěžším.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde