Česká golfová federace

Příprava

Realizační tým

Realizační tým

Golfoví trenéři

 

 

Staffan Johansson

Hlavní trenér ČGF

Působnost: Česká golfová federace 

Staffan Johansson se stal 1. srpna 2017 konzultantem Tréninkového systému a od 1. ledna 2018 nastupuje jako hlavní trenér ČGF. Za sebou má bohatou kariéru i u jiných reprezentačních výběrů: pracoval jako asistent u švédského národního týmu (1991 – 1999), v letech 2000 – 2008 vedl jako hlavní kouč islandskou reprezentaci a v letech 2009 – 2016 národní tým Finska. Byl osobním trenérem vítězů European Tour (Anders Forsbrand, Oskar Henningsson). Během svého působení ve finských službách dovedl tamní hráče k deseti medailím z mezinárodních šampionátů a k několika vítězstvím na Nordic League i Challenge Tour.

David Carter

Trenér ČGF - chlapci U18

Působnost: Golf Resort Albatross 

David Carter začal spolupracovat s ČGF externě v lednu 2018 a velmi rychle se stal nepostradatelným článkem trenérského týmu reprezentačních tréninkových skupin. Od roku 2020 má výhradně na starosti Národní tým chlapců do 18 let. Patnáct let byl členem European Tour, odehrál 370 turnajů a v roce 1998 vyhrál Irish Open, kde v play-off porazil Colina Montgomerieho a skončil na 19. místě Order of Merit, s Nickem Faldem vyhráli pro Anglii premiérově Světový pohár dvojic. Jeho kariéru ukončil zranění, poté se začal věnovat roli mentora a golfového kouče. 

Petr Němeček

Trenér ČGF - dívky U18

Působnost: Praha, Zbraslav, Erpet

Petr Němeček má za sebou dlouholetou reprezentační kariéru, je mistrem republiky v soutěži družstev a vítězem Czech Golf Amateur Tour. Profesionálním trenérem se stal v roce 2008, vystudoval Five Star Golf Academy a jeho kvalifikace je PGA GP A. Od roku 2014 působí jako trenér ČGF. Pět let byl v pozici trenéra RTS pro region Západ B, od roku 2020 se posunul do pozice kouče národnímu týmu dívek do 18 let. Čerpá z dlouholeté spolupráce s hlavními trenéry ČGF Keithem Williamsem a Staffanem Johanssonem. Je také absolventem mnoha vzdělávacích kurzů - TrackMan University Workshopu, Short Game, Tour Coaching, Golf Biomechanics a další.

Jan Mergl

Trenér ČGF a regionu Západ A

Působnost: Greensgate Golf & Leisure Resort

Jan Mergl začal hrát golf v roce 1992 v Mariánských Lázních. Od roku 2002 byl členem juniorských výběrů České golfové federace a pravidelným účastníkem vrcholných amatérských soutěží v ČR i v zahraničí. V roce 2010 vstoupil do PGAC, ve které působí jako Teaching Professional, s licencí GP A+. Od ledna 2014 působí ve vedení České Profesionální Asociace na pozici člena výboru pro média a komunikaci a od roku 2018 je viceprezidentem PGAC. Pro tréninkový systém ČGF začal Jan Mergl pracovat v roce 2015. Na klubové úrovni působí v Greensgate Golf & Leisure Resortu, kde zastává funkci Head professional a academy manager.

Ladislav Trubač

Trenér ČGF a regionu Západ A

Působnost: Karlovy Vary

Ladislav Trubač hraje golf od roku 1999. Profesionálním trenérem se stal v roce 2009. Vystudoval Five Star Academy a má kvalifikaci PGA GP A+. Jako trenér působí v Golf Clubu Karlovy Vary. Pro ČGF pracuje již šestým rokem, a to nejprve pro Region Čechy a následně po rozčlenění pro Region Západ A.

Marek Nový

Trenér ČGF a regionu Západ B

Působnost: Panorama Golf Resort, Prague City Golf

Marek Nový je členem PGAC od roku 2009. Je mistrem republiky ve hře na rány i na jamky (2006, 2008). Byl členem reprezentace ČR a zúčastnil se několika mistrovství Evropy a světa (2006 a 2008). Ve své profesionální kariéře vyhrál 7 profesionálních turnajů, v letech 2009, 2010, 2011 a 2012 byl vítězem Czech PGA Order of Merit. V roce 2012 se umístil na 5. místě Order of Merit EPD Tour a jako první Čech postoupil na European Challenge Tour. Od roku 2017 je kvalifikovaným profesionálním trenérem kategorie Golf Proffesional A. Je Head PRO v Panorama Resortu v Kácově a trénuje také na Albatrossu.

Jaroslav Krejcar

Trenér ČGF a regionu Západ B

Působnost: Kunětická Hora

Jaroslav Krejcar je členem PGA od roku 2007. Je držitelem kvalifikace PGA GP A+. Regionálním trenérem ČGF se stal v roce 2014. Od roku 2017 působí také jako jeden z lektorů vzdělávacího systému PGA C, který zajištuje výuku nových profesionálních trenérů a trenérů ČGF. Jako kouč se několikrát zúčastnil mezinárodních týmových soutěží (European Young Masters v letech 2015 a 2019, ME družstev chlapců do 18 let v letech 2016 a 2017). Pravidelně se účastní turnajů Czech PGA Tour, několikrát se také zúčastnil turnajů European Challange Tour, EPD Tour a Alps Tour. Na klubové úrovni spolupracoval se zahraničními trenéry (2010 - Richard Hughes). Od roku 2012 spolupracuje s Davidem Carterem na psychologii golfové hry a coachingu.

Ondřej Špůr

Trenér ČGF a regionu Východ A

Působnost: Kunětická Hora

Ondřej Špůr začal s golfem v roce 2002 v Mladých Bukách, kde hrál a působil jako trenér golfu. Během studia na FTVS UK v Praze absolvoval Five Star Golf Academy. V roce 2012 přešel k PGA, je držitelem trenérské kvalifikace PGA GP A i pravidelným účastníkem Czech PRO-AM Teaching Tour. Od roku 2015 je hlavním trenérem v Golf Clubu Kunětická Hora a zároveň je členem trenérského týmu ČGF pro region Východ A.

 

 

 

 

 

Petr Moučka

Trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Brno, Kaskáda

Petr Moučka je juniorským mistrem republiky z roku 1996. Do PGA C vstoupil v roce 1998. Mezi roky 1999 a 2002 vystudoval Five Star Golf Academy. Jeho kvalifikace je Head Pro. V roce 2010 úspěšně dokončil Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Trenérství a stal se držitelem osvědčení Trenér I. třídy. K tomu má také certifikaci TPI. V roce 2013 byl vyhlášen "Profesionálem roku PGA C". Jako trenér působí v Golf Clubu Brno na Kaskádě. Trenérem ČGF pro region Východ B je od roku 2015. V pozici reprezentačního kouče získal s týmem zlatou medaili na turnaji European Young Masters 2016 ve Švýcarsku. Mezi jeho svěřence patří například profesionálka Lucie Hinnerová.

Václav Raška

Trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Olomouc

Václav Raška začal s golfem v roce 1988 ve svých devíti letech v Šilheřovicích. Dvakrát byl členem týmu, který vyhrál národní mistrovství ČR družstev. Jeho největším individuálním úspěchem bylo vítězství v prvním ročníku Mistrovství mistrů klubů. Do PGA C vstoupil v roce 2006. Od roku 2008 působí v Golf Clubu Olomouc. V české PGA dosáhl vzdělání PGA GP B. Je držitelem několika certifikací (Boditrak, Flightscope, Krátká hra) a mnoha osvědčení o absolvování vzdělávacích seminářů doma i v zahraničí (namátkově Sportovní psychologie, Golfová biomechanika, Junior development I a II, Elite golf coaching, Dlouhodobý rozvoj hráče, Rozvoj turnajových hráčů a další). Trenérem ČGF se stal v roce 2014, kdy vedl nejprve Regionální tréninkové centrum Morava, které se v roce 2015 přeměnilo na Regionální tréninkovou skupinu Východ B.

 

 

Kondiční trenéři

 

 

Milan Mojžíš

Hlavní kondiční trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Brno

Milan Mojžíš vystudoval Masarykovu Univerzitu v Brně, má titul Bc. z oborů fyzioterapie, regenerace a výživa ve sportu a titul Mgr. z oboru Učitelství tělesné výchovy. Aktuálně dokončuje doktorandské studium s tématem dizertační práce zaměřeným na testovaní tělesné zdatnosti dětí a mládeže. Je držitelem několika prestižních certifikátů a osvědčení, má pedagogickou praxi z první pomoci, fyziologie, fyziologie zátěže, fitness, squash a badminton, antropomotoriky na FSpS MU (5 let). Stará se o kondiční přípravu v resortu Kaskáda (TPI fitness). Pro ČGF pracuje od roku 2015.

Svatopluk Býma

Kondiční trenér ČGF a regionu Západ A, Západ B

Působnost: Praha

Svatopluk Býma hraje golf od roku 1999 na výkonnostní úrovni (vítěz žebříčku ČGF do 16 let, účast v české reprezentaci, extraliga družstev, několikanásobný vítěz národních tour mládeže, medailové umístění na mistrovství ČR apod.) Specializuje se na kondiční přípravu golfistů. Každoročně absolvuje několik vzdělávacích seminářů a je držitelem certifikátů TPI, FMS Level 2. Mezi jeho klienty patří např. profesionálové Klára Spilková, Filip Mrůzek, Ondřej Lieser, Michal Pospíšil a amatéři Vítek Novák, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a další golfisté napříč všemi věkovými kategoriemi. Pro Českou golfovou federaci pracuje od roku 2015 a je důležitým článkem užšího realizačního týmu české golfové reprezentace.

 

Zdravotní komise

 

 

MUDr. Jaroslav Větvička

Jaroslav Větvička

Předseda Zdravotní komise a svazový lékař ČGF

Působnost: Praha, ÚVN

Jaroslav Větvička se narodil v roce 1959, v roce 1983 absolvoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Do roku 1991 působil jako lékař cyklistů-stíhačů Dukly Praha a reprezentačního družstva ČSSR, od roku 1987 také pracoval v Ústavu sportovní medicíny, kde vedl laboratoř klinické biochemie a fyziologie. Poté pracoval do roku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jako vedoucí oddělení zátěžové medicíny. Od roku 2000 je předsedou lékařské komise ČOV a šéflékařem českého olympijského týmu na OH od roku 2000. V roce 2000 založil a stále vede Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace. Od roku 2015 je svazovým lékařem České golfové federace.

 

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP