Česká golfová federace

Příprava

Realizační tým

Realizační tým

Národní trenéři ČGF

 

Harry Scott

Hlavní kouč ČGF

Harry Scott před příchodem k ČGF působil jako kouč regionálního mládežnického výběru u Anglické golfové federace a zároveň ředitel pro sportovní golf na University of Exeter. Dříve také mimo jiné pracoval pro Skotskou golfovou unii, působil jako instruktor na St Andrews Links, za sebou má i působení v čínském Šenženu. Je absolventem University of Birmingham. Dosažené kvalifikace a certifikáty: UKCC Level 4 Golf Coaching Working Towards, TPI Level 2 Golf Certified, UKCC Level 3 Golf Coaching, TPI Level 1 Certified, Frank Thomas Certified Putting Instructor, PGA Golf Psychology Certificate, PGA Advanced Diploma – Coaching – Distinction, PGA Class AA Member, PGA Qualified.

Petr Němeček

Kouč národního týmu mužů a chlapců

Petr Němeček má za sebou dlouholetou reprezentační kariéru, je mistrem republiky v soutěži družstev a vítězem Czech Golf Amateur Tour. Profesionálním trenérem se stal v roce 2008, vystudoval Five Star Golf Academy a jeho kvalifikace je PGA GP A. Od roku 2014 působí jako trenér ČGF. Pět let byl v pozici trenéra RTS pro region Západ B, od roku 2020 se posunul do pozice kouče národního týmu. Čerpá z dlouholeté spolupráce s hlavními trenéry ČGF Keithem Williamsem a Staffanem Johanssonem. Je také absolventem mnoha vzdělávacích kurzů – TrackMan University Workshopu, Short Game, Tour Coaching, Golf Biomechanics a další.

Lukáš Pavelka

Kouč národního týmu žen a dívek

Lukáš Pavelka je členem PGAC od roku 2010 s kvalifikací PGA GP B. Od roku 2014 do 2019 byl hlavním trenérem TCM Beskydského golfového klubu, s jehož týmy a hráči vybojoval více než 20 mistrovských titulů. Byl, resp. stále je, osobním koučem mnoha reprezentantů České i Slovenské republiky (P. Janík, V. Pavelka, D. Vodičková, A. Bolčíková, A. Vahalová a další). V roce 2019 byl zvolen trenérem roku PGAC za dosažené sportovní výsledky. Je držitelem certifikací TPI, Trackman a absolventem mnoha vzdělávacích kurzů – Seminario PGA de Biomecánica, Playres Development Workshop, Short Game, Elite Golf Coaching a dalších.

Vojtěch Dostál

Kouč národního týmu do 16 let

Vojtěch Dostál působí v Golf Resortu Black Bridge jako hlavní trenér mládeže a zároveň je trenérem Regionální tréninkové skupiny ČGF. V mládí prošel amatérskými reprezentačními výběry ČR včetně ME družstev juniorů. Trénuje přední české amatérské a profesionální hráče. Sebevzdělává se napříč spektrem golfových dovedností.

Regionální trenéři ČGF

 

Zuzana Mašínová

Regionální kouč ČGF – RTS A

Zuzana Mašínová je mezinárodní mistryní ČR, dvojnásobnou mistryní Řecka, mistryní republiky v soutěži družstev i několikanásobnou vítězkou Czech Golf Amateur Tour. Titul hráčka roku si odnesla v letech 2004, 2005 a 2006 jako amatérka, v letech 2008 a 2009 jako profesionálka. V roce 2008 vyhrála celou SAS Masters Tour ve Švédsku a zajistila si plnou hrací kartu na LET. Učící profesionálkou se stala v roce 2010, vystudovala Five Star Golf Academy, založila Golfovou Akademii Mašínová, kterou ročně navštěvuje téměř 100 dětí a juniorů. Čerpá z dlouholetých hráčských zkušeností a také z absolvování mnoha vzdělávacích kurzů. Její aktuální kvalifikace je PGA GP A.

 

Michal Pospíšil

Regionální kouč ČGF – RTS A

Michal Pospíšil vystudoval marketing/management na Lander University v Jižní Karolíně, kde v roce 2017 získal ocenění Male Athlete of the Year. Byl členem reprezentačních týmů ČGF v letech 2007–2017. Reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa v Japonsku v roce 2014. Je dvojnásobným mistrem ČR ve hře na rány mezi profesionály. Členem PGA C je od roku 2017. Hrál turnaje European Tour a Challenge Tour (nejlepší jeho umístění je dělená 15. příčka). Spolupracoval a získával vědomosti od koučů, jako je Simon Holmes, Keith Williams nebo David Carter.

Jaroslav Krejcar

Regionální kouč ČGF – RTS B

Jaroslav Krejcar je členem PGA od roku 2007. Je držitelem kvalifikace PGA GP A+. Regionálním trenérem ČGF se stal v roce 2014. Od roku 2017 působí také jako jeden z lektorů vzdělávacího systému PGA C, který zajištuje výuku nových profesionálních trenérů a trenérů ČGF. Jako kouč se několikrát zúčastnil mezinárodních týmových soutěží (European Young Masters v letech 2015 a 2019, ME družstev chlapců do 18 let v letech 2016 a 2017). Pravidelně se účastní turnajů Czech PGA Tour, několikrát se také zúčastnil turnajů European Challenge Tour, EPD Tour a Alps Tour. Na klubové úrovni spolupracoval se zahraničními trenéry (2010 – Richard Hughes). Od roku 2012 spolupracuje s Davidem Carterem na psychologii golfové hry a coachingu.

Eva Koželuhová

Regionální kouč ČGF – RTS B

Eva Koželuhová je členkou PGA C od roku 2015 a v roce 2017 dosáhla trenérské kvalifikace PGA Golf Professional A. Vystudovala bakalářský program Kondiční a sportovní specialista na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra, kde následně získala magisterský titul v oboru Wellness specialista. Golfu se začala naplno věnovat v 18 letech po ukončení plavecké kariéry. Jako profesionální hráčka působila nejvíce na okruhu LET Access Series a zároveň odehrála několik turnajů na Ladies European Tour. Rok vypomáhala Kláře Spilkové na pozici caddy a absolvovala s ní mimo jiné i Olympijské hry v Riu 2016. Od roku 2017 působí jako golfová trenérka v Golf Clubu Black Bridge, kde je součástí juniorského tréninkového systému a současně pracuje s několika juniory na kondiční přípravě. Je držitelkou certifikací T.P.I. (Titleist Performance Institute) či Kinesio Taping a vlastní osvědčení z několika vzdělávacích seminářů, jako např. Players Development, Tour Coaching, Junior Golf & Players Development, Psychology, Short Game, Putting, Biomechanics a další.

Václav Raška

Regionální kouč ČGF – RTS C

Václav Raška začal s golfem v roce 1988 ve svých devíti letech v Šilheřovicích. Dvakrát byl členem týmu, který vyhrál národní mistrovství ČR družstev. Jeho největším individuálním úspěchem bylo vítězství v prvním ročníku Mistrovství mistrů klubů. Do PGA C vstoupil v roce 2006. Od roku 2008 působí v Golf Clubu Olomouc. V české PGA dosáhl vzdělání PGA GP B. Je držitelem několika certifikací (Boditrak, Flightscope, Krátká hra) a mnoha osvědčení o absolvování vzdělávacích seminářů doma i v zahraničí (namátkově Sportovní psychologie, Golfová biomechanika, Junior Development I a II, Elite Golf Coaching, Dlouhodobý rozvoj hráče, Rozvoj turnajových hráčů a další). Trenérem ČGF se stal v roce 2014, kdy vedl nejprve Regionální tréninkové centrum Morava, které se v roce 2015 přeměnilo na Regionální tréninkovou skupinu Východ B a později na RTS Kaskáda.

Petr Kabát

Regionální kouč ČGF – RTS C

Petr Kabát vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého, obor sportovní marketing a management. Od roku 2005 je členem PGA C a od stejného roku působí jako profesionální trenér (dosažené vzdělání PGA GP B) v Golf Resortu Olomouc. V letech 2007 až 2019 se účastnil zimní stáže v golfové akademii Royal Cape v Kapském Městě, kde spolupracoval s místními profesionály (například Wayne Bradley). Je držitelem mnoha osvědčení ze vzdělávacích seminářů, např. Players Development, Tour Coaching, Junior Golf & Players Development, Sport Psychology, Short Game, Putting, Biomechanics, Golfová biomechanika, Junior Development I a II, Elite Golf Coaching, Dlouhodobý rozvoj hráče, Rozvoj turnajových hráčů, Rozvoj juniorských hráčů (A.Kali), Golf ´s Ground Reaction Forces (Steve Furlonger) a další. Kromě toho, že je Regionálním koučem RTS C, je také trenérem Tréninkového centra mládeže Golf Resortu Olomouc.

Kondiční trenéři

 

Milan Mojžíš

Hlavní kondiční trenér ČGF

Milan Mojžíš vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, má titul Bc. z oborů fyzioterapie, regenerace a výživa ve sportu a titul Mgr. z oboru učitelství tělesné výchovy. Aktuálně dokončuje doktorandské studium s tématem dizertační práce zaměřeným na testovaní tělesné zdatnosti dětí a mládeže. Je držitelem několika prestižních certifikátů a osvědčení, má pedagogickou praxi z první pomoci, fyziologie, fyziologie zátěže, fitness, squashe a badmintonu, antropomotoriky na FSpS MU (5 let). Stará se o kondiční přípravu v resortu Kaskáda (TPI fitness). Pro ČGF pracuje od roku 2015.

Svatopluk Býma

Kondiční trenér ČGF

Svatopluk Býma se věnuje golfu na výkonnostní úrovni od roku 1999, kdy začínal jako hráč. Vystudoval vysokou školu se zaměřením na tělesnou výchovu a sport a posledních 12 let je kondičním trenérem se specializací na golf. Mezi jeho klienty patří české profesionální hráčky LET Klára Spilková a Jana Melichová nebo francouzský hráč DP World Tour Julien Brun. Pracuje také s rekreačními golfisty všech věkových kategorií. Absolvoval desítky odborných seminářů v tuzemsku i zahraničí a je držitelem několika mezinárodních certifikací, např. TPI, DNS, FMS, EXOS, ALTIS, Mike Boyle, Wim Hof Method. Od roku 2015 je součástí realizačního týmu České golfové federace.

 

Milan Kotrba

Kondiční trenér ČGF

Milan Kotrba je absolventem UK FTVS se specializací v atletice a s řádně ukončeným 3letým studiem Profesionálního trenéra golfu na PGA of Czech Republic. Vlastní několik mezinárodně uznávaných certifikátů: NCSC – National Certificate in Strength & Conditioning (Elite Performance Institute), Neurotraining Certificate Level 1 (Neurotraining Institute), Kurz pro potřeby sportovců a sportovních klubů (UK FTVS) a další. Věnuje se přípravě golfistů všech věkových kategorií a herní výkonnosti. Spolupracuje například s Janem Cafourkem, Šimonem Zachem, Dominikem Pavoučkem, Davidem Benákem nebo Filipem Rážou. Jako kapitán družstva se účastní zahraničních výjezdů českého reprezentačního týmu.

 

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Národní sportovní agentura
Institucionální partner České golfové federace

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde