Česká golfová federace

Příprava

Realizační tým

Realizační tým

Národní trenéři ČGF

 

 

Harry Scott

Hlavní kouč ČGF

Harry Scott před příchodem k ČGF působil jako kouč regionálního mládežnického výběru u Anglické golfové federace a zároveň ředitel pro sportovní golf na University of Exeter. Dříve také mimo jiné pracoval pro Skotskou golfovou unii, působil jako instruktor na St Andrews Links, za sebou má i působení v čínském Šenženu. Je absolventem University of Birmingham. Dosažené kvalifikace a certifikáty: UKCC Level 4 Golf Coaching working towards, TPI Level 2 Golf Certified, UKCC Level 3 Golf Coaching, TPI Level 1 Certified, Frank Thomas Certified Putting Instructor, PGA Golf Psychology Certificate, PGA Advanced Diploma – Coaching – Distinction, PGA Class AA Member, PGA Qualified

David Carter

Národní kouč ČGF

David Carter začal spolupracovat s ČGF externě v lednu 2018 a velmi rychle se stal nepostradatelným článkem trenérského týmu reprezentačních tréninkových skupin. Jeho specializací je "on course" coaching. Patnáct let byl členem European Tour, odehrál 370 turnajů a v roce 1998 vyhrál Irish Open, kde v play-off porazil Colina Montgomerieho a skončil na 19. místě Order of Merit, s Nickem Faldem vyhráli pro Anglii premiérově Světový pohár dvojic. Jeho kariéru ukončil zranění, poté se začal věnovat roli mentora a golfového kouče. 

Petr Němeček

Národní kouč ČGF

Petr Němeček má za sebou dlouholetou reprezentační kariéru, je mistrem republiky v soutěži družstev a vítězem Czech Golf Amateur Tour. Profesionálním trenérem se stal v roce 2008, vystudoval Five Star Golf Academy a jeho kvalifikace je PGA GP A. Od roku 2014 působí jako trenér ČGF. Pět let byl v pozici trenéra RTS pro region Západ B, od roku 2020 se posunul do pozice kouče národnímu týmu. Čerpá z dlouholeté spolupráce s hlavními trenéry ČGF Keithem Williamsem a Staffanem Johanssonem. Je také absolventem mnoha vzdělávacích kurzů - TrackMan University Workshopu, Short Game, Tour Coaching, Golf Biomechanics a další.

Regionální trenéři ČGF

 

 

Zuzana Mašínová

Regionální kouč ČGF – RTS Albatross

Zuzana Mašínová je mezinárodní mistryní ČR, dvojnásobnou mistryní Řecka, mistryní republiky v soutěži družstev i několikanásobnou vítězkou Czech Golf Amateur Tour. Titul hráčka roku si odnesla v letech 2004, 2005 a 2006 jako amatérka, v letech 2008 a 2009 jako profesionálka. V roce 2008 vyhrála celou SAS Masters Tour ve Švédsku a zajistila si plnou hrací kartu na LET. Učící profesionálkou se stala v roce 2010, vystudovala Five Star Golf Academy, založila Golfovou Akademii Mašínová, kterou ročně navštěvuje téměř 100 dětí a juniorů. Čerpá z dlouholetých hráčských zkušeností a také z absolvování mnoha vzdělávacích kurzů. Její aktuální kvalifikace je PGA GP A.

Marek Nový

Regionální kouč ČGF – RTS Albatross

Marek Nový je členem PGAC od roku 2009. Je mistrem republiky ve hře na rány i na jamky (2006, 2008). Byl členem reprezentace ČR a zúčastnil se několika mistrovství Evropy a světa (2006 a 2008). Ve své profesionální kariéře vyhrál 7 profesionálních turnajů, v letech 2009, 2010, 2011 a 2012 byl vítězem Czech PGA Order of Merit. V roce 2012 se umístil na 5. místě Order of Merit EPD Tour a jako první Čech postoupil na European Challenge Tour. Od roku 2017 je kvalifikovaným profesionálním trenérem kategorie Golf Proffesional A. Je Head PRO v Panorama Resortu v Kácově a trénuje také na Albatrossu.

Jan Mergl

Regionální kouč ČGF – RTS Albatross

Jan Mergl začal hrát golf v roce 1992 v Mariánských Lázních. Od roku 2002 byl členem juniorských výběrů České golfové federace a pravidelným účastníkem vrcholných amatérských soutěží v ČR i v zahraničí. V roce 2010 vstoupil do PGAC, ve které působí jako Teaching Professional, s licencí GP A+. Od ledna 2014 působí ve vedení České Profesionální Asociace na pozici člena výboru pro média a komunikaci a od roku 2018 je viceprezidentem PGAC. Pro tréninkový systém ČGF začal Jan Mergl pracovat v roce 2015. Na klubové úrovni působí v Greensgate Golf & Leisure Resortu, kde zastává funkci Head professional a academy manager.

Jaroslav Krejcar

Regionální kouč ČGF – RTS Zbraslav

Jaroslav Krejcar je členem PGA od roku 2007. Je držitelem kvalifikace PGA GP A+. Regionálním trenérem ČGF se stal v roce 2014. Od roku 2017 působí také jako jeden z lektorů vzdělávacího systému PGA C, který zajištuje výuku nových profesionálních trenérů a trenérů ČGF. Jako kouč se několikrát zúčastnil mezinárodních týmových soutěží (European Young Masters v letech 2015 a 2019, ME družstev chlapců do 18 let v letech 2016 a 2017). Pravidelně se účastní turnajů Czech PGA Tour, několikrát se také zúčastnil turnajů European Challange Tour, EPD Tour a Alps Tour. Na klubové úrovni spolupracoval se zahraničními trenéry (2010 - Richard Hughes). Od roku 2012 spolupracuje s Davidem Carterem na psychologii golfové hry a coachingu.

Vojtěch Dostál

Regionální kouč ČGF – RTS Zbraslav

Vojtěch Dostál působí v Golf Resortu Black Bridge jako hlavní trenér mládeže a zároveň je trenérem Regionální tréninkové skupiny ČGF. V mládí prošel amatérskými reprezentačními výběry ČR včetně ME družstev juniorů. Trénuje přední české amatérské a profesionální hráče. Sebevzdělává se napříč spektrem golfových dovedností.

Ondřej Špůr

Regionální kouč ČGF – RTS Zbraslav

Ondřej Špůr začal s golfem v roce 2002 v Mladých Bukách, kde hrál a působil jako trenér golfu. Během studia na FTVS UK v Praze absolvoval Five Star Golf Academy. V roce 2012 přešel k PGA, je držitelem trenérské kvalifikace PGA GP A i pravidelným účastníkem Czech PRO-AM Teaching Tour. Od roku 2015 je hlavním trenérem v Golf Clubu Kunětická Hora a zároveň je členem trenérského týmu ČGF pro region Východ A.

Petr Moučka

Regionální kouč ČGF – RTS Kaskáda

Petr Moučka je juniorským mistrem republiky z roku 1996. Do PGA C vstoupil v roce 1998. Mezi roky 1999 a 2002 vystudoval Five Star Golf Academy. Jeho kvalifikace je Head Pro. V roce 2010 úspěšně dokončil Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Trenérství a stal se držitelem osvědčení Trenér I. třídy. K tomu má také certifikaci TPI. V roce 2013 byl vyhlášen "Profesionálem roku PGA C". Jako trenér působí v Golf Clubu Brno na Kaskádě. Trenérem ČGF pro region Východ B je od roku 2015. V pozici reprezentačního kouče získal s týmem zlatou medaili na turnaji European Young Masters 2016 ve Švýcarsku. Mezi jeho svěřence patří například profesionálka Lucie Hinnerová.

Václav Raška

Regionální kouč ČGF – RTS Kaskáda

Václav Raška začal s golfem v roce 1988 ve svých devíti letech v Šilheřovicích. Dvakrát byl členem týmu, který vyhrál národní mistrovství ČR družstev. Jeho největším individuálním úspěchem bylo vítězství v prvním ročníku Mistrovství mistrů klubů. Do PGA C vstoupil v roce 2006. Od roku 2008 působí v Golf Clubu Olomouc. V české PGA dosáhl vzdělání PGA GP B. Je držitelem několika certifikací (Boditrak, Flightscope, Krátká hra) a mnoha osvědčení o absolvování vzdělávacích seminářů doma i v zahraničí (namátkově Sportovní psychologie, Golfová biomechanika, Junior development I a II, Elite golf coaching, Dlouhodobý rozvoj hráče, Rozvoj turnajových hráčů a další). Trenérem ČGF se stal v roce 2014, kdy vedl nejprve Regionální tréninkové centrum Morava, které se v roce 2015 přeměnilo na Regionální tréninkovou skupinu Východ B a později na RTS Kaskáda.

Lukáš Pavelka

Regionální kouč ČGF – RTS Ropice

Lukáš Pavelka je členem PGAC od roku 2010 s kvalifikací PGA GP B. Od roku 2014 do 2019 hlavním trenér TCM Beskydského golfového klubu, s jehož týmy a hráči vybojoval více než 20 mistrovských titulů. Byl, nebo stále je, osobním koučem mnoha reprezentantů České i Slovenské Republiky (P.Janík, V. Pavelka, D. Vodičková, A. Bolčíková, A. Vahalová a dalších). V roce 2019 byl zvolen trenérem roku PGAC za dosažené sportovní výsledky. Je držitelem certifikací TPI, Trackman a absolventem mnoha vzdělávacích kurzů - Seminario PGA de Biomecánica, Playres Development Workshop, Short Game, Elite Golf Coaching a dalších.

 

 

 

 

 

Kondiční trenéři

 

 

Milan Mojžíš

Hlavní kondiční trenér ČGF a RTS Kaskáda

Milan Mojžíš vystudoval Masarykovu Univerzitu v Brně, má titul Bc. z oborů fyzioterapie, regenerace a výživa ve sportu a titul Mgr. z oboru Učitelství tělesné výchovy. Aktuálně dokončuje doktorandské studium s tématem dizertační práce zaměřeným na testovaní tělesné zdatnosti dětí a mládeže. Je držitelem několika prestižních certifikátů a osvědčení, má pedagogickou praxi z první pomoci, fyziologie, fyziologie zátěže, fitness, squash a badminton, antropomotoriky na FSpS MU (5 let). Stará se o kondiční přípravu v resortu Kaskáda (TPI fitness). Pro ČGF pracuje od roku 2015.

Svatopluk Býma

Kondiční trenér ČGF a RTS Albatross

Svatopluk Býma hraje golf od roku 1999 na výkonnostní úrovni (vítěz žebříčku ČGF do 16 let, účast v české reprezentaci, extraliga družstev, několikanásobný vítěz národních tour mládeže, medailové umístění na mistrovství ČR apod.) Již desátým rokem se specializuje na kondiční přípravu golfistů. Mezi jeho klienty patří profesionální hráči a hráčky LET, DP World Tour nebo také Challenge Tour. Trénuje i amatérské hráče napříč všemi věkovými kategoriemi. Pro Českou golfovou federaci pracuje od roku 2015 a je důležitým článkem užšího reprezentačního realizačního týmu.

 

Zdravotní komise

 

 

MUDr. Jaroslav Větvička

Jaroslav Větvička

Předseda Zdravotní komise a svazový lékař ČGF

Jaroslav Větvička se narodil v roce 1959, v roce 1983 absolvoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Do roku 1991 působil jako lékař cyklistů-stíhačů Dukly Praha a reprezentačního družstva ČSSR, od roku 1987 také pracoval v Ústavu sportovní medicíny, kde vedl laboratoř klinické biochemie a fyziologie. Poté pracoval do roku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jako vedoucí oddělení zátěžové medicíny. Od roku 2000 je předsedou lékařské komise ČOV a šéflékařem českého olympijského týmu na OH od roku 2000. V roce 2000 založil a stále vede Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace. Od roku 2015 je svazovým lékařem České golfové federace.

 

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde