Česká golfová federace

Příprava

Realizační tým

Realizační tým

Golfoví trenéři

 

 

Staffan Johansson

Hlavní trenér ČGF

Působnost: Golf Resort Albatross 

Staffan Johansson se stal 1. srpna 2017 konzultantem Tréninkového systému a od 1. ledna 2018 nastupuje jako hlavní trenér ČGF. Za sebou má bohatou kariéru i u jiných reprezentačních výběrů: pracoval jako asistent u švédského národního týmu (1991 – 1999), v letech 2000 – 2008 vedl jako hlavní kouč islandskou reprezentaci a v letech 2009 – 2016 národní tým Finska. Byl osobním trenérem vítězů European Tour (Anders Forsbrand, Oskar Henningsson). Během svého působení ve finských službách dovedl tamní hráče k deseti medailím z mezinárodních šampionátů a k několika vítězstvím na Nordic League i Challenge Tour.

David Carter

Trenér ČGF

Působnost: Golf Resort Albatross 

David Carter začal spolupracovat s ČGF externě v lednu 2018 a velmi rychle se stal nepostradatelným článkem trenérského týmu reprezentačních tréninkových skupin. Patnáct let byl členem European Tour, odehrál 370 turnajů a v roce 1998 vyhrál Irish Open, kde v play-off porazil Colina Montgomerieho a skončil na 19. místě Order of Merit, s Nickem Faldem vyhráli pro Anglii premiérově Světový pohár dvojic. Jeho kariéru ukončil zranění, poté se začal věnovat roli mentora a golfového kouče.

Jan Mergl

Trenér ČGF a regionu Západ A

Působnost: Greensgate Golf & Leisure Resort

Jan Mergl začal golf hrát v roce 1992 v Mariánských Lázních. Od roku 2002 byl členem juniorských výběrů České golfové federace a pravidelným účastníkem vrcholných amatérských soutěží v ČR i v zahraničí. V roce 2010 vstoupil do PGAC, ve které působí jako Teaching Professional. Od ledna 2014 působí ve vedení České Profesionální Asociace na pozici člena výboru pro média a komunikaci. Pro tréninkový systém ČGF začal Jan Mergl pracovat v roce 2015, na klubové úrovni působí v Greensgate Golf & Leisure Resortu.

Ladislav Trubač

Trenér ČGF a regionu Západ A

Působnost: Karlovy Vary

Ladislav Trubač hraje golf od roku 1999. Profesionálním trenérem se stal v roce 2009. Vystudoval Five Star Academy a má kvalifikaci PGA GP A. Jako trenér působí v GC Karlovy Vary. Pro ČGF pracuje již třetím rokem, a to nejprve pro Region Čechy a následně po rozčlenění pro Region Západ A.

Marek Nový

Trenér ČGF a regionu Západ B

Působnost: Panorama Golf Resort, Prague City Golf

Marek Nový je členem PGAC od roku 2009. Je mistrem republiky ve hře na rány i na jamky (2006, 2008). Byl členem reprezentace ČR a zúčastnil se několika mistrovství Evropy a světa (2006 a 2008). Ve své profesionální kariéře vyhrál 7 profesionálních turnajů, v letech 2009, 2010, 2011 a 2012 byl vítězem Czech PGA Order of Merit. V roce 2012 se umístil na 5. místě Order of Merit EPD Tour a jako první Čech postoupil na European Challenge Tour. Od roku 2017 je kvalifikovaným profesionálním trenérem kategorie Golf Proffesional A. Je Head PRO v Panorama Resortu v Kácově a trénuje také v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi a v Golf Klubu Darovanský Dvůr. 

 

Petr Němeček

Trenér ČGF a regionu Západ B

Působnost: Praha, Zbraslav, Erpet

Petr Němeček byl dlouholetým reprezentantem České republiky, mistrem republiky v soutěži družstev a vítězem Czech Golf Amateur Tour 2003. Profesionálním trenérem je od roku 2008, vletech 2008–2010 vystudoval Five Star Golf Academy a jeho kvalifikace je PGA GP B. Byl trenérem dětské golfové akademie Divoká Šárka, nyní působí jako trenér mládeže v Golf Clubu Erpet Praha. Od roku 2014 působí jako trenér ČGF pro region Západ B.

Jaroslav Krejcar

Trenér ČGF a regionu Východ A

Působnost: Hradec Králové, Roudnička

Pravidelně se účastní Czech PGA Tour, několikrát se také zúčastnil turnajů European Challange Tour, EPD Tour a Alps Tour. Na klubové úrovni spolupracoval se zahraničními trenéry: sezona 2010 - Richard Hughes, od roku 2012 pravidelně spolupracuje s Davidem Carterem na psychologii golfové hry a coachingu.

Ondřej Špůr

Trenér ČGF a regionu Východ A

Působnost: Kunětická Hora

Ondřej Špůr se narodil v roce 1987. S golfem začal v Mladých Bukách, kde hrál a působil jako trenér golfu. Během studia na FTVS UK v Praze absolvoval Five Star Golf Academy. V roce 2012 přešel k PGA, je držitelem trenérské kvalifikace PGA GP A i pravidelným účastníkem Czech PGA Tour. Od roku 2015 je manažerem a hlavním trenérem v Golf Clubu Kunětická Hora. Zároveň je členem trenérského týmu ČGF pro region Východ A.

Petr Moučka

Trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Brno, Kaskáda

Petr Moučka vstoupil do PGA C v roce 1998. Mezi roky 1999 a 2002 vystudoval Five Star Golf Academy a složil závěrečnou zkoušku dle standardů Evropské PGA. Jeho kvalifikace je Head Pro. V roce 2010 úspěšně dokončil Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Trenérství a stal se držitelem osvědčení Trenér I. třídy. V roce 2013 byl vyhlášen "Profesionálem roku PGA C". Jako trenér působí v Golf Clubu Brno. Juniorský mistr republiky z roku 1996. Mezi jeho svěřence patří například profesionálka Lucie Hinnerová.

Václav Raška

Trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Olomouc

Václav Raška začal s golfem v roce 1988 ve svých devíti letech v Šilheřovicích. Dvakrát byl členem týmu, který vyhrál národní mistrovství ČR družstev. Jeho největším individuálním úspěchem bylo vítězství v prvním ročníku Mistrovství mistrů klubů. Do PGA C vstoupil v roce 2006 s HCP 3. Od roku 2008 působí v Golf Clubu Olomouc. V české PGA dosáhl vzdělání PGA GP B. Trenérem ČGF se stal v roce 2014, kdy vedl nejprve Regionální tréninkové centrum Morava, které se v roce 2015 přeměnilo na Regionální tréninkové centrum Východ B. 

 

Kondiční trenéři

 

 

Milan Mojžíš

Hlavní kondiční trenér ČGF a regionu Východ B

Působnost: Brno

Milan Mojžíš vystudoval Masarykovu Univerzitu v Brně, má titul Bc. z oborů fyzioterapie, regenerace a výživa ve sportu a titul Mgr. z oboru Učitelství tělesné výchovy. Aktuálně dokončuje doktorandské studium s tématem dizertační práce zaměřeným na testovaní tělesné zdatnosti dětí a mládeže. Je držitelem několika prestižních certifikátů a osvědčení, má pedagogickou praxi z první pomoci, fyziologie, fyziologie zátěže, fitness, squash a badminton, antropomotoriky na FSpS MU (5 let). Stará se o kondiční přípravu v resortu Kaskáda (TPI fitness). Pro ČGF pracuje od roku 2015.

Svatopluk Býma

Kondiční trenér ČGF a regionu Západ B

Působnost: Praha

Svatopluk Býma hraje golf od roku 1999 na výkonnostní úrovni (vítěz žebříčku ČGF do 16 let, účast v české reprezentaci, extraliga družstev, několikanásobný vítěz národních tour mládeže, medailové umístění na mistrovství ČR apod.). Specializuje se na kondiční přípravu golfistů. Je držitelem certifikátů TPI, FMS Level 1 a 2. Mezi jeho klienty patří např. profesionálové Filip Mrůzek, Ondřej Lieser, Petr Nič, amatéři Vítek Novák, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a další. Pro Českou golfovou federaci pracuje od roku 2015, je členem realizačního týmu české golfové reprezentace.

 

Zdravotní komise

 

 

MUDr. Jaroslav Větvička

Jaroslav Větvička

Předseda Zdravotní komise a svazový lékař ČGF

Působnost: Praha, ÚVN

Jaroslav Větvička se narodil v roce 1959, v roce 1983 absolvoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Do roku 1991 působil jako lékař cyklistů-stíhačů Dukly Praha a reprezentačního družstva ČSSR, od roku 1987 také pracoval v Ústavu sportovní medicíny, kde vedl laboratoř klinické biochemie a fyziologie. Poté pracoval do roku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jako vedoucí oddělení zátěžové medicíny. Od roku 2000 je předsedou lékařské komise ČOV a šéflékařem českého olympijského týmu na OH od roku 2000. V roce 2000 založil a stále vede Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace. Od roku 2015 je svazovým lékařem České golfové federace.

Mgr. Tomáš Gryc, PhD.

Tomáš Gryc

Člen Zdravotní komise ČGF, laboratoř sportovní motoriky

Působnost: Praha, FTVS UK

Tomáš Gryc je akademickým pracovníkem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze (UK FTVS) na katedře Laboratoře sportovní motoriky, kde se zabývá zejména 3D kinematickou analýzou ve vztahu ke golfovému švihu a posturální stabilitou (mimo jiné). V současné době působí jako golfový profesionál v Praze a nárazově také v Golfovém Klubu Český Krumlov. Je absolventem magisterského studia na UK FTVS, obor Tělesná výchova a sport a absolventem doktorského studia UK FTVS, obor Kinantropologie.

PhDr. Sendi Lagatorová

Sendi Lagatorová

Členka Zdravotní komise ČGF, fyzioterapeutka, TPI

Působnost: Praha, ISL

Sendi Lagatorová je fyzioterapeutka specializující se na problematiku obtíží pohybového aparátu u golfových hráčů. Je první fyzioterapeutkou v ČR s certifikací Titleist Performance Institute Medical Professional (TPI, Level2). Vystudovala 1. lékařskou fakultu a následně Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze, obor Fyzioterapie. Má zkušenosti s vedením jak individuálního, tak i skupinového cvičení juniorských golfových hráčů na profesionální úrovni. Je členkou Zdravotní komise ČGF, UNIFY (Unie fyzioterapeutů) a ČSTL (Česká společnost tělovýchovného lékařství).

Ing. Ivan Mach, CSc.

Ivan Mach

Člen Zdravotní komise ČGF, výživový poradce

Působnost: Praha

Ivan Mach vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Jako vedoucí výzkumný a vývojový pracovník působil na špičkových pracovištích chemického a potravinářského průmyslu. Od sedmdesátých let se věnuje odborné sportovní a dietologické publicistice a lektoroval řadu odborných knižních publikací. Působí jako lektor řady kurzů, je odborným garantem certifikovaných kurzů výživových poradců Nutris. Přednáší na 1. Lékařské fakultě UK v Praze, Masarykově univerzitě v Brně a VŠ Palestra Praha. Je poradcem Lékařské komise ČOV. Je prezidentem Aliance výživových poradců ČR. V roce 2016 vydal spolu s ČGF publikaci o zdravé výživě v golfu.

PhDr. Iva Moravcová

Iva Moravcová

Členka Zdravotní komise ČGF, sportovní psycholožka

Působnost: Praha

Iva Moravcová vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze. Nejdříve studium trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu, následně studium psychologie na Filozofické fakultě. Přes 20 let spolupracuje s vrcholovými manažery firem, z toho posledních 8 let také se sportovci (golf, tenis, hokej, parkur). V oboru sportovní psychologie spolupracuje s mnoha předními českými golfisty, byla jmenována soudní znalkyní ve svém oboru.

Mgr. Michal Šafář

Michal Šafář

Člen Zdravotní komise ČGF, sportovní psycholog

Působnost: Olomouc

Michal Šafář je předseda Asociace psychologů sportu ČR, přednáší psychologii sportu, koučink a mentální trénink na FTK a FF UP v Olomouci. Ve své konzultační praxi se zaměřuje na problematiku zvládání zátěžových situací, rozvíjení předpokladů podání vrcholného výkonu a vytváření podmínek pro dlouhodobý růst sportovní výkonnosti. Spolupracuje především s předními českými tenisty. Je členem užší Zdravotní komise ČGF za obor psychologie.

Reklama
Banner