Česká golfová federace

Příprava

Realizační tým

Realizační tým

Národní trenéři ČGF

 

 

Harry Scott

Hlavní kouč ČGF

Harry Scott před příchodem k ČGF působil jako kouč regionálního mládežnického výběru u Anglické golfové federace a zároveň ředitel pro sportovní golf na University of Exeter. Dříve také mimo jiné pracoval pro Skotskou golfovou unii, působil jako instruktor na St Andrews Links, za sebou má i působení v čínském Šenženu. Je absolventem University of Birmingham. Dosažené kvalifikace a certifikáty: UKCC Level 4 Golf Coaching working towards, TPI Level 2 Golf Certified, UKCC Level 3 Golf Coaching, TPI Level 1 Certified, Frank Thomas Certified Putting Instructor, PGA Golf Psychology Certificate, PGA Advanced Diploma – Coaching – Distinction, PGA Class AA Member, PGA Qualified

David Carter

Národní kouč ČGF

David Carter začal spolupracovat s ČGF externě v lednu 2018 a velmi rychle se stal nepostradatelným článkem trenérského týmu reprezentačních tréninkových skupin. Od roku 2020 má výhradně na starosti Národní tým chlapců do 18 let. Patnáct let byl členem European Tour, odehrál 370 turnajů a v roce 1998 vyhrál Irish Open, kde v play-off porazil Colina Montgomerieho a skončil na 19. místě Order of Merit, s Nickem Faldem vyhráli pro Anglii premiérově Světový pohár dvojic. Jeho kariéru ukončil zranění, poté se začal věnovat roli mentora a golfového kouče. 

Petr Němeček

Národní kouč ČGF

Petr Němeček má za sebou dlouholetou reprezentační kariéru, je mistrem republiky v soutěži družstev a vítězem Czech Golf Amateur Tour. Profesionálním trenérem se stal v roce 2008, vystudoval Five Star Golf Academy a jeho kvalifikace je PGA GP A. Od roku 2014 působí jako trenér ČGF. Pět let byl v pozici trenéra RTS pro region Západ B, od roku 2020 se posunul do pozice kouče národnímu týmu dívek do 18 let. Čerpá z dlouholeté spolupráce s hlavními trenéry ČGF Keithem Williamsem a Staffanem Johanssonem. Je také absolventem mnoha vzdělávacích kurzů - TrackMan University Workshopu, Short Game, Tour Coaching, Golf Biomechanics a další.

Regionální trenéři ČGF

 

 

Jan Mergl

Regionální kouč ČGF – RTS Greensgate

Jan Mergl začal hrát golf v roce 1992 v Mariánských Lázních. Od roku 2002 byl členem juniorských výběrů České golfové federace a pravidelným účastníkem vrcholných amatérských soutěží v ČR i v zahraničí. V roce 2010 vstoupil do PGAC, ve které působí jako Teaching Professional, s licencí GP A+. Od ledna 2014 působí ve vedení České Profesionální Asociace na pozici člena výboru pro média a komunikaci a od roku 2018 je viceprezidentem PGAC. Pro tréninkový systém ČGF začal Jan Mergl pracovat v roce 2015. Na klubové úrovni působí v Greensgate Golf & Leisure Resortu, kde zastává funkci Head professional a academy manager.

Marek Nový

Regionální kouč ČGF – RTS Albatross

Marek Nový je členem PGAC od roku 2009. Je mistrem republiky ve hře na rány i na jamky (2006, 2008). Byl členem reprezentace ČR a zúčastnil se několika mistrovství Evropy a světa (2006 a 2008). Ve své profesionální kariéře vyhrál 7 profesionálních turnajů, v letech 2009, 2010, 2011 a 2012 byl vítězem Czech PGA Order of Merit. V roce 2012 se umístil na 5. místě Order of Merit EPD Tour a jako první Čech postoupil na European Challenge Tour. Od roku 2017 je kvalifikovaným profesionálním trenérem kategorie Golf Proffesional A. Je Head PRO v Panorama Resortu v Kácově a trénuje také na Albatrossu.

Zuzana Mašínová

Regionální kouč ČGF – RTS Albatross

Zuzana Mašínová je mezinárodní mistryní ČR, dvojnásobnou mistryní Řecka, mistryní republiky v soutěži družstev i několikanásobnou vítězkou Czech Golf Amateur Tour. Titul hráčka roku si odnesla v letech 2004, 2005 a 2006 jako amatérka, v letech 2008 a 2009 jako profesionálka. V roce 2008 vyhrála celou SAS Masters Tour ve Švédsku a zajistila si plnou hrací kartu na LET. Učící profesionálkou se stala v roce 2010, vystudovala Five Star Golf Academy, založila Golfovou Akademii Mašínová, kterou ročně navštěvuje téměř 100 dětí a juniorů. Čerpá z dlouholetých hráčských zkušeností a také z absolvování mnoha vzdělávacích kurzů. Její aktuální kvalifikace je PGA GP A.

Jaroslav Krejcar

Regionální kouč ČGF – RTS Zbraslav

Jaroslav Krejcar je členem PGA od roku 2007. Je držitelem kvalifikace PGA GP A+. Regionálním trenérem ČGF se stal v roce 2014. Od roku 2017 působí také jako jeden z lektorů vzdělávacího systému PGA C, který zajištuje výuku nových profesionálních trenérů a trenérů ČGF. Jako kouč se několikrát zúčastnil mezinárodních týmových soutěží (European Young Masters v letech 2015 a 2019, ME družstev chlapců do 18 let v letech 2016 a 2017). Pravidelně se účastní turnajů Czech PGA Tour, několikrát se také zúčastnil turnajů European Challange Tour, EPD Tour a Alps Tour. Na klubové úrovni spolupracoval se zahraničními trenéry (2010 - Richard Hughes). Od roku 2012 spolupracuje s Davidem Carterem na psychologii golfové hry a coachingu.

Vojtěch Dostál

Regionální kouč ČGF – RTS Zbraslav

Vojtěch Dostál působí v Golf Resortu Black Bridge jako hlavní trenér mládeže a zároveň je trenérem Regionální tréninkové skupiny ČGF. V mládí prošel amatérskými reprezentačními výběry ČR včetně ME družstev juniorů. Trénuje přední české amatérské a profesionální hráče. Sebevzdělává se napříč spektrem golfových dovedností.

Ondřej Špůr

Regionální kouč ČGF – RTS Kunětická Hora

Ondřej Špůr začal s golfem v roce 2002 v Mladých Bukách, kde hrál a působil jako trenér golfu. Během studia na FTVS UK v Praze absolvoval Five Star Golf Academy. V roce 2012 přešel k PGA, je držitelem trenérské kvalifikace PGA GP A i pravidelným účastníkem Czech PRO-AM Teaching Tour. Od roku 2015 je hlavním trenérem v Golf Clubu Kunětická Hora a zároveň je členem trenérského týmu ČGF pro region Východ A.

Petr Moučka

Regionální kouč ČGF – RTS Kaskáda

Petr Moučka je juniorským mistrem republiky z roku 1996. Do PGA C vstoupil v roce 1998. Mezi roky 1999 a 2002 vystudoval Five Star Golf Academy. Jeho kvalifikace je Head Pro. V roce 2010 úspěšně dokončil Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Trenérství a stal se držitelem osvědčení Trenér I. třídy. K tomu má také certifikaci TPI. V roce 2013 byl vyhlášen "Profesionálem roku PGA C". Jako trenér působí v Golf Clubu Brno na Kaskádě. Trenérem ČGF pro region Východ B je od roku 2015. V pozici reprezentačního kouče získal s týmem zlatou medaili na turnaji European Young Masters 2016 ve Švýcarsku. Mezi jeho svěřence patří například profesionálka Lucie Hinnerová.

Václav Raška

Regionální kouč ČGF – RTS Kaskáda

Václav Raška začal s golfem v roce 1988 ve svých devíti letech v Šilheřovicích. Dvakrát byl členem týmu, který vyhrál národní mistrovství ČR družstev. Jeho největším individuálním úspěchem bylo vítězství v prvním ročníku Mistrovství mistrů klubů. Do PGA C vstoupil v roce 2006. Od roku 2008 působí v Golf Clubu Olomouc. V české PGA dosáhl vzdělání PGA GP B. Je držitelem několika certifikací (Boditrak, Flightscope, Krátká hra) a mnoha osvědčení o absolvování vzdělávacích seminářů doma i v zahraničí (namátkově Sportovní psychologie, Golfová biomechanika, Junior development I a II, Elite golf coaching, Dlouhodobý rozvoj hráče, Rozvoj turnajových hráčů a další). Trenérem ČGF se stal v roce 2014, kdy vedl nejprve Regionální tréninkové centrum Morava, které se v roce 2015 přeměnilo na Regionální tréninkovou skupinu Východ B.

Lukáš Pavelka

Regionální kouč ČGF – RTS Ropice

Lukáš Pavelka je členem PGAC od roku 2010 s kvalifikací PGA GP B. Od roku 2014 do 2019 hlavním trenér TCM Beskydského golfového klubu, s jehož týmy a hráči vybojoval více než 20 mistrovských titulů. Byl, nebo stále je, osobním koučem mnoha reprezentantů České i Slovenské Republiky (P.Janík, V. Pavelka, D. Vodičková, A. Bolčíková, A. Vahalová a dalších). V roce 2019 byl zvolen trenérem roku PGAC za dosažené sportovní výsledky. Je držitelem certifikací TPI, Trackman a absolventem mnoha vzdělávacích kurzů - Seminario PGA de Biomecánica, Playres Development Workshop, Short Game, Elite Golf Coaching a dalších.

 

 

 

 

 

Kondiční trenéři

 

 

Milan Mojžíš

Hlavní kondiční trenér ČGF a regionu Východ B

Milan Mojžíš vystudoval Masarykovu Univerzitu v Brně, má titul Bc. z oborů fyzioterapie, regenerace a výživa ve sportu a titul Mgr. z oboru Učitelství tělesné výchovy. Aktuálně dokončuje doktorandské studium s tématem dizertační práce zaměřeným na testovaní tělesné zdatnosti dětí a mládeže. Je držitelem několika prestižních certifikátů a osvědčení, má pedagogickou praxi z první pomoci, fyziologie, fyziologie zátěže, fitness, squash a badminton, antropomotoriky na FSpS MU (5 let). Stará se o kondiční přípravu v resortu Kaskáda (TPI fitness). Pro ČGF pracuje od roku 2015.

Svatopluk Býma

Kondiční trenér ČGF a regionu Západ A, Západ B

Svatopluk Býma hraje golf od roku 1999 na výkonnostní úrovni (vítěz žebříčku ČGF do 16 let, účast v české reprezentaci, extraliga družstev, několikanásobný vítěz národních tour mládeže, medailové umístění na mistrovství ČR apod.) Specializuje se na kondiční přípravu golfistů. Každoročně absolvuje několik vzdělávacích seminářů a je držitelem certifikátů TPI, FMS Level 2. Mezi jeho klienty patří např. profesionálové Klára Spilková, Filip Mrůzek, Ondřej Lieser, Michal Pospíšil a amatéři Vítek Novák, Kristýna Frýdlová, Sára Kousková a další golfisté napříč všemi věkovými kategoriemi. Pro Českou golfovou federaci pracuje od roku 2015 a je důležitým článkem užšího realizačního týmu české golfové reprezentace.

 

Zdravotní komise

 

 

MUDr. Jaroslav Větvička

Jaroslav Větvička

Předseda Zdravotní komise a svazový lékař ČGF

Jaroslav Větvička se narodil v roce 1959, v roce 1983 absolvoval Lékařskou fakultu UK v Hradci Králové. Do roku 1991 působil jako lékař cyklistů-stíhačů Dukly Praha a reprezentačního družstva ČSSR, od roku 1987 také pracoval v Ústavu sportovní medicíny, kde vedl laboratoř klinické biochemie a fyziologie. Poté pracoval do roku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jako vedoucí oddělení zátěžové medicíny. Od roku 2000 je předsedou lékařské komise ČOV a šéflékařem českého olympijského týmu na OH od roku 2000. V roce 2000 založil a stále vede Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace. Od roku 2015 je svazovým lékařem České golfové federace.

 

 

Raiffeisen Bank - Partner České Golfové Reprezentace

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP