Česká golfová federace

Aktuality

Žákovský šampionát u konce, kraloval Jakubčík

Žákovský šampionát u konce, kraloval Jakubčík

Petr Halaburda, Neděle 1. července 2018

Národní mistrovství žáků a kadetů bylo dnes zakončeno v Golf Resortu Austerlitz ve Slavkově u Brna. Novým šampiónům v šesti kategoriích kraloval kadet Filip Jakubčík (na snímku s Magdalenou Červinkovou), který ani v jednom ze tří kol nezahrál horší výsledek než par.

Ve čtyřech kategoriích včetně kadetů neměli vedoucí hráči po druhém kole velké potíže udržet svá vedení. Nejdramatičtější koncovku měla podle očekávání pouze soutěž kadetek, kterou ovládla o jedinou ránu Magdalena Červinková a vyhrála před Annou Andrýsovou – ta zaváhala na posledních třech jamkách a nová mistryně si mohla dovolit na osmnáctce zahrát bogey. Třetí v pořadí Michaela Marková zaostala za prvním místem o sedm ran. Nedařilo se papírové favoritce Agátě Vahalové.

Mezi kadety naopak největší favorit kraloval způsobem start-cíl: Filip Jakubčík dominoval ve všech třech dnech a jako jediný v celém startovním poli šampionátu zakončil turnaj pod parem (-5) - před druhým Vojtěchem Pavelkou měl nakonec náskok čtrnácti ran, třetí v pořadí skončil Lukáš Janda.

Také mezi staršími žákyněmi se v poslední den turnaje měnilo pořadí ve vedení. Denisa Vodičková dokázala dnes zapisovat par a před druhou Lucií Váchovou (76) si vypracovala náskok tří úderů. Bronz brala Ella Rintová.

Ve starších žácích se nejvíce radoval Matěj Bača (+6), přestože druhý Dan Hlaváček (+11) dnes jeho náskok o dvě rány stáhnul, dramatickou koncovku o třetí místo pro sebe získal se stejným skóre Lukáš Kessler.

Nejméně práce se svými soupeřkami měla vyrovnaně hrající mladší žákyně Justýna Šafaříková, která jako jediná ze své kategorie se dostala pod 80 ran a to dokonce ve všech třech kolech. V celkovém hodnocení měla před druhou v pořadí Terezou Najmannovou náskok 21 úderů, třetí místo vybojovala Annika Kohoutková.

Také mladší žák Jakub Janda neměl mezi svými vrstevníky konkurenta, na druhého Dennisa  Klímu měl náskok 18 ran, třetí místo mohl slavit Louis Klein.

Prožili jsme klidný a pěkný šampionát, který hráčům kazil pouze silný vítr, ve skvělém stavu bylo zdejší hřiště. Ozdobou turnaje byl samozřejmě Filip Jakubčík, který jednoznačně prokázal, proč byl nominován na mistrovství Evropy týmů do 18 let,“ zhodnotil třídenní klání na jihu Moravy ředitel soutěže Josef Slezák.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Datum: Neděle 1. července 2018
Všechny články autora

Související články

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour
Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour

26.08.2023 | V rámci programu Czech Masters proběhlo finále turnaje dětí, které v letošním roce začaly s golfem. Pod hlavičkou projektu GolfSixes, jehož partnerem je i pořadatel nejvyšší evropské série DP World Tour, se mezi sebou utkali vítězové jarní kvalifikace.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde