Česká golfová federace

Aktuality

Žákovský šampionát u konce, kraloval Jakubčík

Žákovský šampionát u konce, kraloval Jakubčík

Petr Halaburda, Neděle 1. července 2018

Národní mistrovství žáků a kadetů bylo dnes zakončeno v Golf Resortu Austerlitz ve Slavkově u Brna. Novým šampiónům v šesti kategoriích kraloval kadet Filip Jakubčík (na snímku s Magdalenou Červinkovou), který ani v jednom ze tří kol nezahrál horší výsledek než par.

Ve čtyřech kategoriích včetně kadetů neměli vedoucí hráči po druhém kole velké potíže udržet svá vedení. Nejdramatičtější koncovku měla podle očekávání pouze soutěž kadetek, kterou ovládla o jedinou ránu Magdalena Červinková a vyhrála před Annou Andrýsovou – ta zaváhala na posledních třech jamkách a nová mistryně si mohla dovolit na osmnáctce zahrát bogey. Třetí v pořadí Michaela Marková zaostala za prvním místem o sedm ran. Nedařilo se papírové favoritce Agátě Vahalové.

Mezi kadety naopak největší favorit kraloval způsobem start-cíl: Filip Jakubčík dominoval ve všech třech dnech a jako jediný v celém startovním poli šampionátu zakončil turnaj pod parem (-5) - před druhým Vojtěchem Pavelkou měl nakonec náskok čtrnácti ran, třetí v pořadí skončil Lukáš Janda.

Také mezi staršími žákyněmi se v poslední den turnaje měnilo pořadí ve vedení. Denisa Vodičková dokázala dnes zapisovat par a před druhou Lucií Váchovou (76) si vypracovala náskok tří úderů. Bronz brala Ella Rintová.

Ve starších žácích se nejvíce radoval Matěj Bača (+6), přestože druhý Dan Hlaváček (+11) dnes jeho náskok o dvě rány stáhnul, dramatickou koncovku o třetí místo pro sebe získal se stejným skóre Lukáš Kessler.

Nejméně práce se svými soupeřkami měla vyrovnaně hrající mladší žákyně Justýna Šafaříková, která jako jediná ze své kategorie se dostala pod 80 ran a to dokonce ve všech třech kolech. V celkovém hodnocení měla před druhou v pořadí Terezou Najmannovou náskok 21 úderů, třetí místo vybojovala Annika Kohoutková.

Také mladší žák Jakub Janda neměl mezi svými vrstevníky konkurenta, na druhého Dennisa  Klímu měl náskok 18 ran, třetí místo mohl slavit Louis Klein.

Prožili jsme klidný a pěkný šampionát, který hráčům kazil pouze silný vítr, ve skvělém stavu bylo zdejší hřiště. Ozdobou turnaje byl samozřejmě Filip Jakubčík, který jednoznačně prokázal, proč byl nominován na mistrovství Evropy týmů do 18 let,“ zhodnotil třídenní klání na jihu Moravy ředitel soutěže Josef Slezák.

Konečné výsledky

FOTOGALERIE

Datum: Neděle 1. července 2018
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP