Česká golfová federace

Aktuality

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

Tomáš Přikryl, Pátek 10. listopadu 2023

Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Dětská Tour Severovýchod má za sebou již 21. ročník, který byl pro ni zároveň rokem změn vyvolaných novým regionálním členěním. Hlavní dětská tour Regionu C nabídla hráčům turnajový kalendář obsahující celkem 931 kol v rámci 21 jednokolových turnajů pořádaných na 21 hřištích. Na turnajích DTSV se v průběhu sezony objevilo celkem 287 hráčů a hráček, což je přibližně o 30 více než v loňském roce a znamená to, že průměrně se každého turnaje účastnilo 44 soutěžících.

Z důvodu změn regionálního členění z kalendáře ubylo 1 hřiště (Telč) a přibyla 4 nová: Poděbrady, Molitorov, Mladá Boleslav a dějiště letošního D+D Real Czech Challenge – Panorama Golf Resort Kácov.

Organizátoři DTSV se rozhodli zařadit do turnajového kalendáře několik prestižnějších turnajů s vyššími bodovými ohodnoceními a vznikly tak čtyři Major turnaje a jako vyvrcholení sezony finálový turnaj Masters. Tento závěrečný podnik celé sezony Dětské Tour Severovýchod 2023 se odehrál 30. září na Kunětické Hoře, kde byli také vyhlášeni nejlepší hráči v celosezónním žebříčku:

V kategorii A - Mladší žáci a žákyně (do 12 let) zvítězil Jan Daněk z Golf Clubu Ypsilon, 2. místo obsadil Daniel Božič z Golf Clubu Mladé Buky. O pořadí na 3. a 4. příčce musela při rovnosti dosažených bodů rozhodnout až dodatečná kritéria ve prospěch Štěpána Šafaříka z Golf Clubu Hradec Králové, 4. příčka patří Tomáši Vaněkovi z Golf Clubu Kunětická Hora..

Kategorii B - Starší žáci a žákyně (13-14 let) ovládl Marek Slezák z Golf Clubu Hradec Králové, na 2. místě skončil Dominik Borský z Park Golf Clubu Hradec Králové. Jedinou hráčkou z celé DTSV, která se probojovala na stupně vítězů, byla na bronzovém postu Karolína Vaňková z Golf Clubu Kunětická Hora.

V kategorii C - Kadeti a kadetky (15-16 let) zvítězil Matěj Komora z Park Golf Clubu Hradec Králové, 2. místo patřilo Ferdinandu Horynovi z Golf Clubu Poděbrady a místo 3. Filipu Grossovi z Park Golf Clubu Hradec Králové.

V nejstarší kategorii D - Dorostenci/dorostenky, junioři/juniorky (17-26 let) dosáhl kromě vítězství ve své kategorii i nejvyššího počtu bodů (2770) z celého pole hráčů Dětské Tour Severovýchod Matyáš Panchártek z Golf Clubu Kunětická Hora. Jeho klubový kolega Matěj Basler skončil na 2. místě, 3. nejlepším mezi dorostem a juniory byl Filip Kaska z Golf Clubu Ještěd.

Turnaj MASTERS na Kunětické Hoře současně i určil vítězného držitele trofeje Poháru klubů, když skvělým finišem sesadili hráči Park Golf Clubu Hradec Králové dosud vedoucí Kunětickou Horu a na rok získali cenný klubový pohár do svého držení.

Organizátor Dětské Tour Severovýchod David Jirků se ohlíží za uplynulou sezonou spokojeně: „Po 20 letech jsme změnili způsob sestavování žebříčku túry, a to dle bodů odvozených dle umístění v turnajích. Zavedli jsme také systém 4 major turnajů a závěrečný turnaj masters s vyššími bodovými dotacemi. Tyto změny se osvědčily a budeme v nastaveném kurzu pokračovat i v další sezóně.“ David Jirků se zároveň zamýšlí nad vlivem změn regionálního členění na DTSV: „Ve startovních polích turnajů DTSV se častěji než dříve objevovali hráči a hráčky z golfových klubů ať už přímo z Prahy, či v jejím bližším okolí, což je pravděpodobně důsledkem změn regionálního členění. Nová hřiště, na nichž se konají mezinárodní amatérské i profesionální turnaje, nepochybně zvýšila atraktivitu túry, a jsme za ně velice rádi. Letošní ročník DTSV hodnotíme jako úspěšný a přípravy na další sezónu jsou již v plném proudu.“

Více informací o Regionální Dětské Tour Severovýchod naleznete zde

Kompletní žebříčky celé tour zde

Připravil: -vrk-
Foto: Michal Voigts

Datum: Pátek 10. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde