Česká golfová federace

Aktuality

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

Tomáš Přikryl, Pátek 10. listopadu 2023

Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Dětská Tour Severovýchod má za sebou již 21. ročník, který byl pro ni zároveň rokem změn vyvolaných novým regionálním členěním. Hlavní dětská tour Regionu C nabídla hráčům turnajový kalendář obsahující celkem 931 kol v rámci 21 jednokolových turnajů pořádaných na 21 hřištích. Na turnajích DTSV se v průběhu sezony objevilo celkem 287 hráčů a hráček, což je přibližně o 30 více než v loňském roce a znamená to, že průměrně se každého turnaje účastnilo 44 soutěžících.

Z důvodu změn regionálního členění z kalendáře ubylo 1 hřiště (Telč) a přibyla 4 nová: Poděbrady, Molitorov, Mladá Boleslav a dějiště letošního D+D Real Czech Challenge – Panorama Golf Resort Kácov.

Organizátoři DTSV se rozhodli zařadit do turnajového kalendáře několik prestižnějších turnajů s vyššími bodovými ohodnoceními a vznikly tak čtyři Major turnaje a jako vyvrcholení sezony finálový turnaj Masters. Tento závěrečný podnik celé sezony Dětské Tour Severovýchod 2023 se odehrál 30. září na Kunětické Hoře, kde byli také vyhlášeni nejlepší hráči v celosezónním žebříčku:

V kategorii A - Mladší žáci a žákyně (do 12 let) zvítězil Jan Daněk z Golf Clubu Ypsilon, 2. místo obsadil Daniel Božič z Golf Clubu Mladé Buky. O pořadí na 3. a 4. příčce musela při rovnosti dosažených bodů rozhodnout až dodatečná kritéria ve prospěch Štěpána Šafaříka z Golf Clubu Hradec Králové, 4. příčka patří Tomáši Vaněkovi z Golf Clubu Kunětická Hora..

Kategorii B - Starší žáci a žákyně (13-14 let) ovládl Marek Slezák z Golf Clubu Hradec Králové, na 2. místě skončil Dominik Borský z Park Golf Clubu Hradec Králové. Jedinou hráčkou z celé DTSV, která se probojovala na stupně vítězů, byla na bronzovém postu Karolína Vaňková z Golf Clubu Kunětická Hora.

V kategorii C - Kadeti a kadetky (15-16 let) zvítězil Matěj Komora z Park Golf Clubu Hradec Králové, 2. místo patřilo Ferdinandu Horynovi z Golf Clubu Poděbrady a místo 3. Filipu Grossovi z Park Golf Clubu Hradec Králové.

V nejstarší kategorii D - Dorostenci/dorostenky, junioři/juniorky (17-26 let) dosáhl kromě vítězství ve své kategorii i nejvyššího počtu bodů (2770) z celého pole hráčů Dětské Tour Severovýchod Matyáš Panchártek z Golf Clubu Kunětická Hora. Jeho klubový kolega Matěj Basler skončil na 2. místě, 3. nejlepším mezi dorostem a juniory byl Filip Kaska z Golf Clubu Ještěd.

Turnaj MASTERS na Kunětické Hoře současně i určil vítězného držitele trofeje Poháru klubů, když skvělým finišem sesadili hráči Park Golf Clubu Hradec Králové dosud vedoucí Kunětickou Horu a na rok získali cenný klubový pohár do svého držení.

Organizátor Dětské Tour Severovýchod David Jirků se ohlíží za uplynulou sezonou spokojeně: „Po 20 letech jsme změnili způsob sestavování žebříčku túry, a to dle bodů odvozených dle umístění v turnajích. Zavedli jsme také systém 4 major turnajů a závěrečný turnaj masters s vyššími bodovými dotacemi. Tyto změny se osvědčily a budeme v nastaveném kurzu pokračovat i v další sezóně.“ David Jirků se zároveň zamýšlí nad vlivem změn regionálního členění na DTSV: „Ve startovních polích turnajů DTSV se častěji než dříve objevovali hráči a hráčky z golfových klubů ať už přímo z Prahy, či v jejím bližším okolí, což je pravděpodobně důsledkem změn regionálního členění. Nová hřiště, na nichž se konají mezinárodní amatérské i profesionální turnaje, nepochybně zvýšila atraktivitu túry, a jsme za ně velice rádi. Letošní ročník DTSV hodnotíme jako úspěšný a přípravy na další sezónu jsou již v plném proudu.“

Více informací o Regionální Dětské Tour Severovýchod naleznete zde

Kompletní žebříčky celé tour zde

Připravil: -vrk-
Foto: Michal Voigts

Datum: Pátek 10. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde