Česká golfová federace

Aktuality

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

Tomáš Přikryl, Pátek 29. března 2024

Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Golf obecně je sportem, ve kterém je fair play základním principem hry. Je sportem, ve kterém si je hráč sám sobě rozhodčím. Proto možná mnohé golfisty nepřekvapí čin Petra Juráše z Hořehled, když utíkal na recepci nahlásit chybu, která vznikla při přepisu jeho výsledku ze skóre karty a ze zapsaného birdie opravil výsledek na jamce na zahrané bogey. Tento příběh má však další pokračování a měl by se stát vzorem pro mnoho dalších hráčů, hlavně těch, kteří s golfem teprve začínají.

Český klub fair play, jehož předsedkyní je Šárka Strachová – držitelka bronzové medaile v alpském lyžování ze ZOH v roce 2010, vyzývá celou sportovní veřejnost, aby zasílala upozornění na osobnosti, které si zaslouží ocenění za sportování v duchu fair play. Na turnaji regionální tour v Podbořánkách amatérský fotograf Lukáš Švec zachytil moment, když Petr Juráš překvapeně u stolu zareagoval a zdokumentoval jeho snahu o nápravu výsledku.

Pro Český olympijský výbor byl příběh o to silnější, že Petr je vnukem Alfréda Strejčka, známého českého herce a slavného recitátora, který v roce 2020 získal stříbrnou plaketu za celoživotní propagaci fair play. Své celoživotní hodnoty skvěle přenesl na svého vnuka, který pokračuje v jeho šlépějích. Na pódiu mu cenu předal olympijský vítěz Martin Doktor a Petr Juráš měl možnost také poděkovat svému dědečkovi: „Jsem moc rád, že tady mohu být i díky dědovi, který mě hodně motivuje.“

Hlavní cenu získala trojnásobná olympijská medailistka, běžkyně na lyžích, Květa Jeriová-Pecková, která čestné a férové principy prosazovala jak ve sportu, tak k nim vedla i další jako učitelka: „Je důležité, aby měl člověk čisté svědomí, a to se týká všech oblastí života,“ řekla na pódiu, když si přebírala své ocenění.

Více informací k předávání cen fair play naleznete zde

Foto: www.olympijskytym.cz

Datum: Pátek 29. března 2024
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde