Česká golfová federace

Aktuality

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

Tomáš Přikryl, Pátek 17. listopadu 2023

Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii

Regionální Moravskou Tour Mládeže (RMTM) si letos zahrálo 263 hráčů a hráček od 7 do 18 let. V rámci 24 turnajů konaných během 28 dnů odehráli v žebříčkových kategoriích celkem 1753 kol. Šestnáct turnajů se odehrálo na 18jamkových hřištích, osm turnajů na 9jamkových. Samotná RKM pořádala sedmnáct turnajů a z toho dva třídenní turnaje započítávané do celosvětového amatérského žebříčku WAGR. Všechny turnaje RMTM byly zároveň započteny do mládežnického žebříčku ČGF.

Novinkou byla turnajová minisérie pořádaná golfovou akademií Kaskáda ve spolupráci se společností UAX. Do série RMTM bylo zařazeno i šest turnajů Junior Challenge a v úplném závěru sezóny se odehrál v Olomouci tradiční turnaj O putovní pohár Moravy (OPPM) – soutěž moravských tréninkových center mládeže, kterou opět ovládl Golf Club Austerlitz.

Kategorii A – mladší žáci a žákyně (7-12 let) ovládl Zdeněk Hradecký z Golf Club Třinec, na 2. místě skončil jeho klubový kolega Max Bartulec a 3. místo patří Davidu Šmerdovi z Golf Club Auterlitz.

V kategorii B – starší žáci a žákyně (13-14 let) získal hlavní trofej Matyáš Krol z Park Golf Clubu Ostrava, nejúspěšnější dívkou celé RMTM byla na 2. místě Lucie Strnadová také z Park Golf Clubu Ostrava, na 3. místě skončil Tobias Bartů z Golf Clubu Auterlitz.

V silně obsazené kategorii C pro hráče 15-18 let se v 92členném poli prosadil Dominik Štourač ze Sokrates Golf & Country Clubu, 2. skončil Jakub Novák z Park Golf Clubu Ostrava a 3. Filip Vybíral z Golf Clubu Třinec.

V nejpočetnější kategorii D – hráčů s HCP nad 28,4 zvítězil Filip Harant z Golf Clubu Kšírovka.

Ředitel a rozhodčí většiny turnajů RMTM Petr Vávrů se ohlíží za uplynulou sezonou 2023 poznamenanou ukončením spolupráce s dosavadním promotérem: „Lze konstatovat, že ve všech sledovaných kategoriích došlo k poklesu oproti předchozímu roku, avšak tento pokles nebyl zdaleka tak dramatický, jak se zpočátku zdálo po avizovaném ukončení spolupráce s Junior Golfem. A např. celkový počet hráčů na žebříčku túry byl nižší jen o 9 hráčů. Turnaje proběhly bez větších problémů a s výjimkou třídenního WAGR turnaje na Čeladné i za příznivého počasí. Žádný z turnajů nemusel být přerušen pro bouřku. Ani z hlediska pravidel nebylo nutné řešit žádné pravidlové excesy. Velmi pozitivně lze naopak hodnotit zařazení minisérie Kids golf tour presented by UAX!, na které byla vysoká hráčská účast a která byla i ze strany rodičů hodnocena velmi dobře.“

Závěrem vyzdvihl Petr Vávrů několik jmen, klíčových pro úspěšný průběh sezony 2023 RMTM: „Chci poděkovat kolegům Zuzaně Hrabalové, Robertu Vartovi a Tomáši Vávrovi, dále Veronice Mojžíšové z Kaskáda Golf Academy a Radku Leskovjanovi ze společnosti UAX. Všem uvedeným, ale i klubovým rozhodčím, maršálům a dalším funkcionářům, jakož i majitelům a manažerům golfových hřišť a resortů patří velký dík za pomoc a podporu se zajištěním turnajů RMTM v letošním roce!“

Finální žebříček Regionální Moravské Tour Mládeže – Regionu D pro rok 2023 najdete zde.

Připravil: -vrk-

 

Datum: Pátek 17. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde