Česká golfová federace

Aktuality

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

Luboš Klikar, Středa 3. ledna 2024

Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

K vydání finálních verzí obou kalendářů na rok 2024 chybí zdánlivě málo – zařadit do nich termíny a dějiště kvalifikací a finálových částí soutěží družstev mládeže. Je tu ale jedno ale.

STK ČGF ve druhé polovině minulého roku připravila několik návrhů na změny v organizaci těchto soutěží od roku 2024. Ty bylo nutné nejdříve projednat v regionech na podzimních schůzích klubových estékářů a získat důležitou zpětnou vazbu. Návrh snížit od roku 2024 počet soutěží družstev mládeže ze čtyř na tři, neboť drtivá většina mladých hráčů má i tak dostatek týmových herních příležitostí, se s podporou v klubech nesetkal. Spíše naopak. Na stole teď leží dva návrhy. Ponechat soutěže družstev žáků do 14 let, kadetů do 16 let, chlapců a dívek do 18 let ve stávající podobě a provést jen drobné změny (např. snížit počet družstev ve finále Poháru klubů z 16 na osm). Nebo Pohár klubů do 16 let nahradit novou soutěží pro čtyřčlenné smíšené týmy po vzoru European Young Masters a získat mj. další turnaj, který by se započítával do Světového amatérského žebříčku (WAGR). O lepší či průchodnější z obou variant se definitivně rozhodne v příštích dnech a týdnech.

Kluby, kapitány, hráče a jejich rodiče žádáme o trpělivost. Věříme, že odměnou bude zatraktivnění soutěží družstev mládeže na několik příštích let.

Kalendář hlavních akcí ČGF 2024 – verze k 31. prosinci 2023
Kalendář akcí mládeže ČGF 2024 – verze k 31. prosinci 2023

Foto: Zdeněk Sluka

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 3. ledna 2024
Všechny články autora

Související články

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...
STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...

29.10.2021 | Technický úsek STK ČGF rozšířený o regionální zástupce hodnotil sezónu 2021 a navrhl možnou podobu sezóny 2022 pro podzimní regionální schůze STK klubů a následně pro Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Mládežnické kvalifikace uzavřeny, známe všechny ...
Mládežnické kvalifikace uzavřeny, známe všechny ...

27.07.2021 | Závěrečná kvalifikace dnes definitivně určila složení mistrovství ČR družstev v mládežnických kategoriích. Poslední postupující určil dnešní turnaj smíšených družstev do 16 let regionu Východ B, který se uskutečnil v Ropici. Známe tak 40 týmů, které čekají závěrečné šampionáty.

MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...
MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...

16.07.2021 | Filip Jakubčík míří na Kaskádě za mistrovským dorosteneckým titulem, vedení po horším kole si udrželi David Siwy, Alexandra Šulíková a Agáta Vahalová. Mezi midy na Černém Mostě si mírný náskok vypracovala Silvie Ditterová, mužským lídrem je nově Dominik Pavouček.

Nabitý kalendář mládežnických regionálních sérií
Nabitý kalendář mládežnických regionálních sérií

13.07.2021 | Pořádně napilno mají od začátku prázdnin účastníci mládežnických regionálních sérií po celé republice. Není příliš volných dnů, v kterých by nebylo kde startovat. V regionech se letos uskuteční jen během prázdnin 48 turnajů.

Známe letošní šampiony mezi žáky a kadety
Známe letošní šampiony mezi žáky a kadety

02.07.2021 | Bez velkých dramat si vedoucí hráči a hráčky po druhém kole došli pro tituly národních mistrů ČR mezi žáky a kadety. Ve Mstěticích si v deštivém počasí trofeje vybojovali Jakub Hejlek, Denisa Vodičková, Václav Švub a Ester Otiepková.

Šampionát žáků a kadetů: Louis Klein jako jediný ...
Šampionát žáků a kadetů: Louis Klein jako jediný ...

30.06.2021 | Mistrovství ČR žáků a kadetů začalo dnes ve Mstěticích. Náročné středočeské hřiště hned na úvod prověřilo připravenost celého startovního pole. Jako jediný se pod jeho par (72) dostal žák Louis Klein (71), v dalších kategoriích je pořadí hodně vyrovnané.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde