Česká golfová federace

Aktuality

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

Tomáš Přikryl, Sobota 20. dubna 2024

V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Známým cílem Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf (NHG) je podporovat rozvoj golfu především mezi dětmi a mládeží. Mj. se zaměřuje na nákupy dětských holí, didaktických pomůcek a vybavení golfových klubů zapojených do projektu Se školou na golf. Zvláštní pozornost věnuje nadace také programům, které podporují zpřístupnění tohoto sportu sociálně znevýhodněným jedincům. Velmi specifickou skupinu v tomto ohledu tvoří děti postižené autismem, pro něž existuje i dlouhodobý program organizace Autismus jako dar. V jeho rámci se tak zrodil záměr zapojit všechny atributy golfu do pomoci s rozvojem jejich komunikace, motorických dovedností nebo navazování vztahů.

Akce v pražských Hodkovičkách, při níž si děti s autismem měly možnost pod dohledem trenérky většinou poprvé v životě zkusit golf, se setkala s velkým zájmem a ohlasem rodičů i dětí. Spokojeni tak mohli být i hlavní organizátoři Marie Stilerová z NHG, trenérka Renata Brýdlová, která se celý den dětem s velkou trpělivostí věnovala, GC Hodkovičky a v především koordinátorka golfových aktivit pro Evropu celosvětové organizace Rotary International Marie Jehličková: „Myšlenkou golf pro autisty jsem se inspirovala ve své práci ve světovém výboru charitativní organizace Rotary International, kde jsem zodpovědná za koordinaci rotary aktivit v golfu v celé Evropě. Myslím si, že myšlenka je to přínosná, skvělá a užitečná a ráda bych, aby se k takové spolupráci nechaly pozvat nejen golfový klub Hodkovičky ale i ostatní kluby v Česku i na Slovensku. V jednotlivých městech určitě dáme v rámci Rotary klubu dohromady skupiny lidí, kteří se ve prospěch autistů zapojí do spolupráce.“

Pokud se ptáme, jak hluboce pozitivně dokázala akce zapůsobit na ty, jimž byla určena, pak za všechny komentáře je poděkování, které po akci organizátorům přistálo v e-mailu od maminky jednoho z dětských účastníků: „Rádi bychom vám s Matym z celého srdce poděkovali za možnost přidat se ke včerejší úžasné akci na golfu. Nikdy by mě nenapadlo Matyho do takového prostředí vzít a se všemi našimi omezeními to vůbec zkoušet. Včerejšek mě ale úplně dostal. Všichni na nás byli moc milí, věnovali se nám, děti dostaly nádherný dáreček a trenérka super trpělivá. Smekám. Milým překvapením pro mě byl golfista, co se tam rozcvičoval a viděl, jak Maty drží hůl a přemýšlí, co s ní. Hned k němu přišel a nabídl mu, že to zkusí s ním a že mu ukáže, jak na to. To mě opravdu dojalo, protože to nebyl nikdo z organizačního týmu ani partnerů, ale prostě jen hráč golfu. Když na tu celou akci pomyslím, tak mám úplně slzy v očích. Veliké díky všem spoluorganizátorům za možnost golf vyzkoušet. Moc jsme si to užili a když by někdy v budoucnu byla příležitost, moc rádi se opět přidáme,“ uzavírá maminka.

A další příležitost skutečně bude, a to již tuto neděli 21. dubna opět v pražských Hodkovičkách.

Připravil: -vrk-

Datum: Sobota 20. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...
Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa ...

29.05.2024 | 20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde