Česká golfová federace

Aktuality

Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v Seville

Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v Seville

Tomáš Přikryl, Středa 8. května 2024

Od čtvrtka 9.5. do neděle 12.5. oslaví Challenge de España jubilejní 25. ročník, kdy je součástí programu Challenge Tour. Podnik hostí jedno z nejkrásnějších hřišť Španělska Real Club Sevilla Golf a jako jediný Čech u toho bude profesionál Jiří Zuska.

Real Sevilla Golf Club ležící v Andalusii jihovýchodně od Sevilly je rozlehlé hřiště s parem 72 o délce 6529 metrů, které se vyznačuje širokými fairwayemi osázenými bermudou 419 a zvlněnými greeny dobře chráněnými 90 bunkry a devíti jezírky o rozloze více než tři hektary. V úterý si hřiště vyzkoušel i Jiří Zuska, jediný Čech ve 156členném startovním poli Challenge de España. Na jih Španělska vyrazil český profesionál už v pondělí, v úterý absolvoval všech osmnáct jamek a neskrýval nadšení z kvality hřiště. „Především greeny jsou tady úžasné. Naprosto rovné, rychlost dvanáct stop, tvrdé. Je radost na nich puttovat, výborně připravené jsou rovněž bunkery,“ hlásil po úvodním tréninkovém kole v Real Club Sevilla Golf.

Jiří Zuska vstoupí do svého dalšího turnaje Challenge Tour ze 75. místa průběžného žebříčku série. Z osmi letos dosud odehraných akcí se dostal nejlepší český golfista do startovní listiny třikrát, přičemž dvakrát prošel cutem, jednou obsadil jedenácté místo. Po dvou startech v Indii však měl několikatýdenní pauzu, kvůli své kategorii 14 se na další turnaje v Emirátech nedostal. Na nadcházející Challenge de España si Zuska zahraje díky pozvání od pořadatele. Pauzu na druhé nejvyšší evropské profesionální sérii využil ke startu na Alps Tour v Tunisku, kde bral deváté místo a o prvním květnovém víkendu se vrátil do Čech kvůli startu na 1. Raiffeisenbank Czech Open Golf Tour na Kaskádě. Předváděl tu konzistentní výkon s několika sériemi birdie v řadě a skončil dělený třetí.

Jaká je tedy jeho současná forma po příletu do Sevilly? „To se těžko hodnotí, zatím jsem se věnoval poznání hřiště, uvidíme v prvním kole,“ míní český golfista, který je však rád, že se mu podařilo absolvovat dva předchozí turnaje nižších okruhů kvůli potřebnému hernímu rytmu.

Na středu si Zuska naplánoval jen lehčí trénink, do čtvrtečního úvodního kola vstoupí ve 14:20 z jamky č. 10, v pátek půjde z jedničky v 9:20. Jeho spoluhráči ve flightu budou domácí Pep Angles a Jeppe Kristian Andersen z Dánska.

Na Challenge de España  se bude hrát o prize money 270 tisíc euro, Zuska má díky startům v podobných turnajích navíc možnost sbírat body do světového žebříčku, ze kterého se tvoří redukovaný žebříček 60 hráčů pro start na olympijské hry.

Výsledky Challenge de España série Challenge Tour 2024 sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Středa 8. května 2024
Všechny články autora

Související články

Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...
Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...

24.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour završila v neděli 24.3. druhý ze dvou březnových turnajů v Indii. Na Kolkata Challenge na hřišti Royal Calcutta prošli do finálových kol i oba čeští zástupci. Lépe skončil Gordan Brixi na dělené 26. příčce, Jiří Zuska přes dobrý začátek dělil 38.

Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...
Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...

20.03.2024 | Challenge Tour má na programu od 21. do 24. března druhý ze dvou turnajů na půdě Indie. Dva čeští profesionálové Jiří Zuska a Gordan Brixi se opět postaví na start, tentokrát v rozpálené Kalkatě na Kolkata Challenge, který hostí indické top hřiště Royal Calcutta Golf Club.

Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...
Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...

17.03.2024 | Česká jednička Jiří Zuska byl na indickém podniku druhé nejvyšší evropská série Challenge Tour hodně vidět. Na Delhi Challenge se tři kola držel ve hře o vítězství, nakonec uzavřel turnaj jednu ránu od TOP10 na výborném 11. místě. Druhý z Čechů Gordan Brixi do víkendového finále neprošel.

Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...
Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...

13.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour pokračuje dvěma turnaji v Indii. Na startu obou z nich budou i dva čeští profesionálové, současná česká jednička Jiří Zuska a Gordan Brixi. Jako první je čeká od 14. do 17. března Delhi Challenge s dotací 300 tisíc dolarů.

Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové
Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové

20.09.2023 | V Challenge tour zbývá odehrát poslední čtyři turnaje. Ve čtvrtek do turnaje Swiss Challenge zasáhne vedle Jiřího Zusky a Filipa Mrůzka také Šimon Zach a Marek Siakala. Mrůzek se pokusí navázat na své poslední skvělé výsledky. Zach a Siakala vezou nadějnou formu z předešlých turnajů.

Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España
Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España

06.09.2023 | Vedení Challenge Tour zařadilo do startovního pole další zastávky Challenge Tour ve Španělsku i Jiřího Zusku. Společně s ním se v turnaji představí také Filip Mrůzek. Challenge de España se odehraje od 7. do 10. září na hřišti Club de Golf Playa Serena v Almeiře.

Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska
Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska

17.08.2023 | Na poslední chvíli změnil své plány a odhlásil se z Czech Open v Berouně. Jiří Zuska se rozhodl sbírat body do celkového žebříčku Challenge Tour, aby případně získal plnou kartu na příští sezónu. Generálku na Czech Masters hraje na turnaji Vierumäki Finnish Challenge.

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...
Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...

24.07.2023 | Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde