Česká golfová federace

Aktuality

Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu za TOP10

Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu za TOP10

Tomáš Přikryl, Neděle 17. března 2024

Česká jednička Jiří Zuska byl na indickém podniku druhé nejvyšší evropská série Challenge Tour hodně vidět. Na Delhi Challenge se tři kola držel ve hře o vítězství, nakonec uzavřel turnaj jednu ránu od TOP10 na výborném 11. místě. Druhý z Čechů Gordan Brixi do víkendového finále neprošel.

Jiří Zuska hned první den turnaje byl mezi 156 hráči vidět. Své první kolo zahrál za 67 ran (-5) a usadil se na dělené 10. příčce pouhé dvě rány od vedoucí pozice: „Dnes to byl takový ten den bez stresu, klidných osmnáct jamek, a navíc se mi dařilo dobře puttovat, dal jsem i hodně delších puttů. A hlavně jsem teda pyšný na ty pětipary, které mi dlouhodobě příliš nevycházejí a dnes jsem na nich zapisoval čtyři birdie,“ popisoval Zuska svůj povedený první den.

Na druhé kolo potřeboval Zuska o dvě rány víc, na čelo leaderboardu tak ztrácel čtyři rány, nicméně bezpečně prošel cutem na dělené 11. pozici a pro finálová kola zůstával v širším výběru adeptů na konečné vítězství.

Po druhém kole bohužel skončil druhý z Čechů Gordan Brixi, který za dvě kola nasbíral pět ran nad par hřiště a figuroval na 144. místě.  Příležitost pro nápravu bude mít hned 21. března na druhém indickém turnaji Challenge Tour v Kalkatě.

V sobotním finálovém kole už jako jediný český zástupce Jiří Zuska exceloval. Čtyři birdie na prvních šesti jamkách, neskutečné dva eagly po sobě na 14. a 15. jamce znamenaly na konci dne samé šestky: 66 ran (-6), dělené 6. místo. „Dneska to bylo fajn, i když také to bylo chvílemi nahoru a dolů, především po vstupu na druhou devítku. Ale ty dva eagly za sebou mě dostaly zpět na vlnu a vrátil jsem se k tomu lepšímu golfu. Hrál jsem asi celkově o trochu lépe než včera v poli, takže jsem si vytvářel více šancí ke skórování, puttování bylo obdobné jako v předchozích kole. No a teď jdeme do finále a uvidíme, co nás čeká,“ komentoval Zuska na konci třetího kola svůj výkon.

I v nedělním finále dokázal pětadvacetiletý Čech zahrát hřiště pod jeho normu, tentokrát se to povedlo jen o jednu ránu a to na významnější posun vzhůru leaderboardem nestačilo. Na TOP10 nakonec chyběla Jiřímu Zuskovi jediná rána a s turnajem se loučil se skóre -15 na samostatné 11. pozici a se šekem na 5515 euro.

„Začátek posledního kola nebyl podle mých představ, ale určitě nešlo o nervozitu, cítil jsem se dobře nachystán. Ale hra nešlapala, jak jsem předpokládal. O to více si cením, jak jsem zabojoval na druhé devítce a vrátil svoji hru tam, kam jsem potřeboval. Uniklo mně sice těsně umístění TOP 10, ale pokud by mělo vyjít příští týden, budu spokojen. Umožnilo by mně hrát na následujícím turnaji v Emirátech,“ uzavírá Jiří Zuska komentář ke svému vystoupení v Novém Dillí a vyhlíží turnaj v Indii za týden. „V pondělí se přesunu do Kalkaty, v úterý plánuji odehrát celé tamní hřiště a ve středu pak vydatnější trénink, abych byl dobře nachystán na první kolo,“ uzavírá Jiří Zuska.

Vítězství Delhi Challenge vybojoval Angličan John Parry, když v posledním kole sesadil výsledkem 65 ran dosud vedoucího Francouze Martina Couvru a odváží si šek na 44.120 euro.

Kompletní výsledky turnaje Challenge Tour Delhi Challenge najdete zde.

Na turnaj série Challenge Tour v Novém Dillí navazuje 21. března turnaj Kolkata Challenge. I tady to bude za účasti Jiřího Zusky a Gordana Brixi.

Připravil: -vrk

Datum: Neděle 17. března 2024
Všechny články autora

Související články

Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...
Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...

08.05.2024 | Od čtvrtka 9.5. do neděle 12.5. oslaví Challenge de España jubilejní 25. ročník, kdy je součástí programu Challenge Tour. Podnik hostí jedno z nejkrásnějších hřišť Španělska Real Club Sevilla Golf a jako jediný Čech u toho bude profesionál Jiří Zuska.

Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...
Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...

24.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour završila v neděli 24.3. druhý ze dvou březnových turnajů v Indii. Na Kolkata Challenge na hřišti Royal Calcutta prošli do finálových kol i oba čeští zástupci. Lépe skončil Gordan Brixi na dělené 26. příčce, Jiří Zuska přes dobrý začátek dělil 38.

Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...
Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...

20.03.2024 | Challenge Tour má na programu od 21. do 24. března druhý ze dvou turnajů na půdě Indie. Dva čeští profesionálové Jiří Zuska a Gordan Brixi se opět postaví na start, tentokrát v rozpálené Kalkatě na Kolkata Challenge, který hostí indické top hřiště Royal Calcutta Golf Club.

Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...
Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...

13.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour pokračuje dvěma turnaji v Indii. Na startu obou z nich budou i dva čeští profesionálové, současná česká jednička Jiří Zuska a Gordan Brixi. Jako první je čeká od 14. do 17. března Delhi Challenge s dotací 300 tisíc dolarů.

Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové
Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové

20.09.2023 | V Challenge tour zbývá odehrát poslední čtyři turnaje. Ve čtvrtek do turnaje Swiss Challenge zasáhne vedle Jiřího Zusky a Filipa Mrůzka také Šimon Zach a Marek Siakala. Mrůzek se pokusí navázat na své poslední skvělé výsledky. Zach a Siakala vezou nadějnou formu z předešlých turnajů.

Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España
Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España

06.09.2023 | Vedení Challenge Tour zařadilo do startovního pole další zastávky Challenge Tour ve Španělsku i Jiřího Zusku. Společně s ním se v turnaji představí také Filip Mrůzek. Challenge de España se odehraje od 7. do 10. září na hřišti Club de Golf Playa Serena v Almeiře.

Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska
Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska

17.08.2023 | Na poslední chvíli změnil své plány a odhlásil se z Czech Open v Berouně. Jiří Zuska se rozhodl sbírat body do celkového žebříčku Challenge Tour, aby případně získal plnou kartu na příští sezónu. Generálku na Czech Masters hraje na turnaji Vierumäki Finnish Challenge.

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...
Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...

24.07.2023 | Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde