Česká golfová federace

Aktuality

Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska

Skvělé první kolo předvedl ve Finsku Jiří Zuska

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 17. srpna 2023

Na poslední chvíli změnil své plány a odhlásil se z Czech Open v Berouně. Jiří Zuska se rozhodl sbírat body do celkového žebříčku Challenge Tour, aby případně získal plnou kartu na příští sezónu. Generálku na Czech Masters hraje na turnaji Vierumäki Finnish Challenge.

V celkovém žebříčku na Challenge Tour je Jiří Zuska aktuálně 76. Aby získal jistotu plné hrací karty pro příští sezónu, musí se umístit do 70. místa. Pokud by chtěl pomýšlet ještě výše, prvních dvanáct hráčů z žebříčku bere kartu na DP World Tour. Z tohoto důvodu přijal nabídku vedení Challenge Tour a startuje na turnaji Vierumäki Finnish Challenge, který se hraje nedaleko Lahti v jihozápadní části Finska.

Aktuálně nemá Jiří Zuska jako nováček v profesionálním světě zajištěné starty na předních sériích a dosud využíval pozvání ke startům prostřednictvím promotéra Petra Dědka, případně vedení Challenge Tour, nebo si vybojoval start na dalším turnaji díky umístění v TOP 10.

„V původním plánu jsem chtěl Beroun využít k vhodnému rozehrání před turnajem na Albatrossu, ale musím hledět na získávání bodů pro žebříček, a tak jsem vyrazil na poslední chvíli do Finska. Ale už se také moc těším na Albatross, starty na domácí půdě před českými příznivci jsou vždy výjimečné,“ uvedl Zuska z Finska ještě před turnajem.

Ve Finsku se zatím uvedl skvěle. V prvním rozehraném kole se usadil ve vyšších patrech celkového leaderboardu s výsledkem 68 ran po prvním kole. Už v průběhu cvičného kola si hřiště oblíbil: „Pondělí a úterý jsem strávil během tréninkových kol na hřišti, z kterého mám velmi dobrý pocit. Je široké a na rozdíl od dalších turnajových zastavení série se často dostává ke slovu driver, a to mně vyhovuje,“ řekl před svým startem.

Jiří Zuska je dalším českým hráčem, kterého mají diváci možnost vidět v příštím týdnu na D+D Real Czech Masters. Dokonce přislíbil, že se bude společně se zahraničními hráči účastnit autogramiády, která proběhne v pátek v 15:00 ve stánku ČGF v turnajové vesničce. Věříme, že Jirku Zusku přijdete podpořit.

Výsledky turnaje Vierumäki Finnish Challenge můžete sledovat zde

Datum: Čtvrtek 17. srpna 2023
Všechny články autora

Související články

Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...
Jiří Zuska po Kaskádě zpět na Challenge Tour v ...

08.05.2024 | Od čtvrtka 9.5. do neděle 12.5. oslaví Challenge de España jubilejní 25. ročník, kdy je součástí programu Challenge Tour. Podnik hostí jedno z nejkrásnějších hřišť Španělska Real Club Sevilla Golf a jako jediný Čech u toho bude profesionál Jiří Zuska.

Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...
Zuska i Brixi prošli cutem na Challenge Tour v ...

24.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour završila v neděli 24.3. druhý ze dvou březnových turnajů v Indii. Na Kolkata Challenge na hřišti Royal Calcutta prošli do finálových kol i oba čeští zástupci. Lépe skončil Gordan Brixi na dělené 26. příčce, Jiří Zuska přes dobrý začátek dělil 38.

Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...
Druhý turnaj Challenge Tour v Indii: Zuska a Brixi ...

20.03.2024 | Challenge Tour má na programu od 21. do 24. března druhý ze dvou turnajů na půdě Indie. Dva čeští profesionálové Jiří Zuska a Gordan Brixi se opět postaví na start, tentokrát v rozpálené Kalkatě na Kolkata Challenge, který hostí indické top hřiště Royal Calcutta Golf Club.

Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...
Zuska na Challenge Tour v Indii o jedinou ránu ...

17.03.2024 | Česká jednička Jiří Zuska byl na indickém podniku druhé nejvyšší evropská série Challenge Tour hodně vidět. Na Delhi Challenge se tři kola držel ve hře o vítězství, nakonec uzavřel turnaj jednu ránu od TOP10 na výborném 11. místě. Druhý z Čechů Gordan Brixi do víkendového finále neprošel.

Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...
Challenge Tour v Indii si zahrají dva čeští p ...

13.03.2024 | Druhá nejvyšší evropská série Challenge Tour pokračuje dvěma turnaji v Indii. Na startu obou z nich budou i dva čeští profesionálové, současná česká jednička Jiří Zuska a Gordan Brixi. Jako první je čeká od 14. do 17. března Delhi Challenge s dotací 300 tisíc dolarů.

Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové
Na Swiss Challenge čtyři čeští profesionálové

20.09.2023 | V Challenge tour zbývá odehrát poslední čtyři turnaje. Ve čtvrtek do turnaje Swiss Challenge zasáhne vedle Jiřího Zusky a Filipa Mrůzka také Šimon Zach a Marek Siakala. Mrůzek se pokusí navázat na své poslední skvělé výsledky. Zach a Siakala vezou nadějnou formu z předešlých turnajů.

Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España
Jiří Zuska a Filip Mrůzek na Challenge de España

06.09.2023 | Vedení Challenge Tour zařadilo do startovního pole další zastávky Challenge Tour ve Španělsku i Jiřího Zusku. Společně s ním se v turnaji představí také Filip Mrůzek. Challenge de España se odehraje od 7. do 10. září na hřišti Club de Golf Playa Serena v Almeiře.

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...
Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na v ...

24.07.2023 | Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde