Česká golfová federace

Aktuality

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na vítězství

Jiří Zuska a Kristýna Napoleaová útočili na vítězství

Tomáš Přikryl, Pondělí 24. července 2023

Český golf zažil na mezinárodní scéně skvělý víkend. Kristýna Napoleaová skončila ve Španělsku na samostatném čtvrtém místě. Mezi muži se ukázal novic mezi profesionály Jiří Zuska – poprvé v Evropě útočil i na Challenge Tour na celkové vítězství. Nakonec zůstal o ránu druhý.

Jiří Zuska je určitě nadějí českého mužského golfu. Poté, co jako první český hráč startoval na americké PGA Tour a stal se v červnu profesionálem, rozjíždí svoji kariéru na evropském kontinentu. Na turnaji Big Green Egg German Challenge powered by VcG v Německu to byl napřed boj o cut, aby následně rozjel svoji spanilou jízdu.

„V momentě, kdy jsem dal cut, spadl mi kámen ze srdce a najednou jsem o víkendu hrál mnohem uvolněněji. Neměl jsem co ztratit, tak jsem šel hrát naplno. Sobotní start byl parádní, napadaly mi tam všechny putty. Nejkratší birdie putt na prvních pěti jamkách byl asi ze tří metrů. Nervózní jsem pak moc nebyl, věděl jsem, že mi scházelo mnoho příček na vrchol leaderboardu, tak jsem chtěl jen v dobré hře pokračovat,“ komentoval Jiří Zuska svůj úspěšný start na turnaji Challenge Tour.

Sobotní kolo začal Zuska fantasticky s pěti birdie v řadě, která ho vynesla leaderboardem vzhůru. Také v neděli vstoupil se třemi birdie na první devítce, čímž se ještě více přiblížil k možnému vítězství. A ačkoliv zakončil své kolo birdie na osmnácté jamce, naději na celkové vítězství mu vzalo bogey na 17. jamce. „Jsem na úplném začátku mé profesionální kariéry. Přistupuji k tomu tak, že zatím nic nemám a tím pádem není ani moc co ztratit. Birdie na první devítce mě nakoply a diváci oceňovali dobré rány, což bylo příjemné.“

Díky umístění v Top 10 si Zuska zajistil pozvánku na turnaj Irish Challenge, který se hraje příští týden od 27.–30. července v Irsku.

Celkové výsledky turnaje naleznete zde

V horkém Španělsku na turnaji La Sella Open předvedla skvělý výkon Kristýna Napoleaová, když skončila pouze dvě rány za celkovou vítězkou. Od prvního kola Napoleaová předváděla skvělý golf. Šest birdie v prvním kole sice doprovázela i nějaká bogey, ale ta dokázala ve druhém kole snížit na jediné. Když na 15. jamce závěrečného kola zahrála Napoleaová své další birdie, mohla pomýšlet i na vítězství v turnaji. Bohužel na další jamce hned přišlo bogey.

Rodačka z Pelhřimova si připsala do celkového žebříčku Race to Costa Del Sol další body a v celkovém pořadí se nyní nachází na 16. pozici. V žebříčku si stále drží třetí pozici Klára Davidson Spilková, která ve Španělsku prošla jako druhá česká hráčka cutem a obsadila 35. příčku v turnaji.

Celkové výsledky turnaje naleznete zde

Foto: Johannes Simon/Challenge Tour

Datum: Pondělí 24. července 2023
Všechny články autora

Související články

Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně
Cut a týmové vítězství Napoleaové v Londýně

06.07.2024 | Po druhém dni Aramco Team Series na LET v Londýně se Kristýna Napoleaová radovala z postupu do finále a především z dalšího zážitku týmového triumfu, který si odváží jako členka týmu Nadaud. Individuálně se z Češek nejlépe dařilo dělené 26. Sáře Kouskové, hrající do poslední devítky na dohled TOP10.

Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...
Golfistky budou na LET v Londýně konkurovat tenisu ...

02.07.2024 | Předposledním turnajem před olympijskou přestávkou Ladies European Tour je na programu od středy do pátku 3.–5.7. Aramco Team Series presented by PIF - London. Do prestižní týmové soutěže na hřišti golfového klubu Centurion v St. Albans na předměstí Londýna nastoupí pětice českých profesionálek.

Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...
Několik českých radostí na Tipsport Czech Ladies ...

23.06.2024 | Tereza Melecká a Sára Kousková v TOP20, potvrzené dvě české hráčky na olympijský golfový turnaj, nejlepší umístění Terezy Koželuhové na Ladies European Tour. To jsou kromě perfektně zvládnuté organizace hlavní české radosti na skončeném Tipsport Czech Ladies Open na hřišti Royal Beroun Golf Clubu.

Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...
Tipsport Czech Ladies Open: přípravy vystřídá ...

20.06.2024 | V Royal Beroun Golf Clubu po měsících velkých příprav vypukne v pátek 21. června český golfový svátek. V třídenním turnaji Tipsport Czech Ladies Open nejvyšší evropské profesionální ženské soutěže svedou boje o titul a prize money 300 000 eur nejlepší hráčky pěti kontinentů.

Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří
Tipsport Czech Ladies Open: Domácí hráčky si věří

18.06.2024 | Turnaj nejvyšší evropské soutěže LET se odehraje už tento víkend, a popáté v Royal Golf Clubu Beroun. Tři profesionálky, které se z celkového počtu čtrnácti českých golfistek zúčastnily v Berouně setkání s médii před startem turnaje, naznačily pro nadcházející vrcholný domácí podnik nejvyšší ambice.

Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...
Tipsport Czech Ladies Open: Jedinečný zážitek ...

07.06.2024 | Jedna ze sportovně nejcennějších událostí roku, turnaj Tipsport Czech Ladies Open hraný od 21. do 23. června 2024 v Royal Beroun Golf Clubu, má letos opět také jedinečnou finanční hodnotu. ...

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde