Česká golfová federace

Aktuality

Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji

Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji

Tomáš Přikryl, Sobota 16. září 2023

Zámořská golfová sezóna odstartovala skvělými výsledky českých hráčů. Výborný vstup do svého nového angažmá v Kent State University předvedla Veronika Kedroňová. Z Nového Mexika ze hřiště UNM Championship Course si odváží vítězství z jejího první ostrého startu.

Na americké univerzity v letošním roce vyrazilo 29 hráčů, kteří budou v nové golfové sezóně v první a druhé americké divizi reprezentovat český golf. Mezi 18 hráčkami figuruje na amatérském žebříčku nejvýše postavená česká hráčka Patricie Macková, stejně tak jako nejvýše postavený amatér Petr Hrubý. Oba se již skvěle prezentovali ve svých týmech. Patricie Macková si z turnaje Cougar Classic odvezla dělené patnácté místo a Petr Hrubý v turnaji 2023 Sahalee Players Championship bral dělené páté místo. Navíc se ve stejném turnaji ještě lépe umístil druhý český reprezentant Filip Jakubčík, a to na samostatném třetím místě.

Skvělé entrée si pro svůj tým připravila Veronika Kedroňová, která na sebe jako nováček v týmu okamžitě upozornila svým prvním vítězstvím v prvním ostrém startu svého týmu. Svoji pozici přitom neměla vůbec jistou a musela si svoji účast vybojovat v týmové kvalifikaci: „Kouč Van Damme pro nás připravil sedm kvalifikačních kol. Hrálo se na dvou hřištích o tři místa. Zbylá dvě vybíral kouč sám. V obou částech jsem ale skončila těsně pod hranicí, a nakonec jsem se do týmu dostala až na základě nejlepšího součtu všech kol. Musím říct, že kvalifikace byla víc stresující než samotný turnaj. Věřím, že se kvaldě do dalšího turnaje díky vítězství vyhnu,“ s úlevou komentuje Veronika Kedroňová svůj začátek v univerzitním týmu.

Turnaj Branch Law Firm Dick McGuire se odehrál na hřišti UNM Championship Course (Par 72) ve státě New Mexico. Česká reprezentantka do turnaje vstoupila skvělým kolem za 66 ran. Druhé kolo zahrála ránu pod par hřiště a v posledním kole ubrala z normy hřiště ještě dvě rány. Právě lepší závěrečné kolo bylo při celkovém součtu 207 ran společně s další hráčkou rozhodující pro celkové vítězství v turnaji. Ve druhém kole zaváhala na 15. jamce: „Byla to bláznivá jamka. Po běžném drivu, který skončil v roughu, jsem se postupně podívala snad úplně na celé hřiště. Bunker bez písku, chippy, putty, …. bylo toho mnoho. Ale asi bych si ji nevyčítala. Taková prostě někdy přijde.“

Tak jako každý nováček na školách v zahraničí i Veronika si zatím hledá svůj režim: „Adaptace probíhá celkem poklidně. Trochu válčím s občasnými úniky českých slov uprostřed konverzace po dlouhém dni a s nekonečným hledáním utajených místností, ve kterých se údajně přednáší. Škola už běží naplno, a i když to zatím není moc náročné, je toho opravdu hodně. Snažím se vše zvládat, ale i tak mají dny stále dost málo hodin.“

Přejeme všem českým hráčům skvělou sezónu za oceánem.

Připravil: Tomáš Burda
Foto: Mid-American Conference

Datum: Sobota 16. září 2023
Všechny články autora

Související články

Patricie Macková sbírá další úspěchy ve své univerzi ...
Patricie Macková sbírá další úspěchy ve své univerzi ...

21.04.2023 | Česká amatérská dvojka Patricie Macková působící v univerzitním týmu Marylandu v USA zaznamenala další velký úspěch děleným vítězstvím na turnaji Lady Buckeye Invitational v Ohio. Jejích -8 ran znamenalo rekord turnaje a její sedmou top 10 v sezóně, včetně vítězství na turnaji Yale Invitational.

Zářivé momenty českých univerzitních mladíků na ...
Zářivé momenty českých univerzitních mladíků na ...

14.04.2023 | S optimismem se dívá český mužský golf za moře na jarní výkony trojice mladíků v týmech amerických univerzit. Rekordních 66 ran Jakubčíka v prvním kole Western Intercollegiate, historicky první start Čecha na PGA včetně projití cutem v podání Zusky nebo 3.

Václav Tichý má v zámoří skvělou formu
Václav Tichý má v zámoří skvělou formu

30.03.2023 | Vizitka Václava Tichého, hráče James Madison University ve Virginii, je za poslední dva turnaje v řadě impozantní. Dvě TOP 10, navíc čistá skórkarta a 65 ran v posledním kole v turnaji UNCW Seahawk Intercollegiate v Severní Karolíně je zároveň školním rekordem jeho univerzity.

Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi ...
Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi ...

10.03.2023 | Na rozjetý vlak skvělých výsledků českých hráčů v zahraničí naskočili také Petr Hrubý a Maximilián Jelínek. Zatímco Hrubý získal první univerzitní titul na turnaji R.E.L. Lamkin Invitational, Jelínek si připsal první a třetí místo mezi juniorskou elitou.

Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10
Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10

06.03.2023 | Přední česká amatérka Patricia Macková má za sebou úspěšný turnaj ICON Invitational, na kterém se umístila na děleném osmém místě. V silně obsazeném podniku, který hrála se svým týmem University of Maryland, startovalo 12 týmů z první padesátky univerzitního žebříku NCAA.

Odstartovala univerzitní sezóna v USA
Odstartovala univerzitní sezóna v USA

10.02.2023 | Česká republika má zastoupení téměř třicítkou českých hráčů a hráček, kteří při studiu na amerických vysokých školách hrají soutěžní golf díky tamní podpoře univerzitního sportu. Nejsledovanějšími Čechy v již započaté jarní sezóně budou Jiří Zuska, Filip Jakubčík, Patricie Macková a další.

Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...
Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...

24.05.2022 | Česká amatérka Jana Melichová zakončila svou univerzitní kariéru skvělým 13. místem na NCAA DI Women's Championship. Tímto výsledkem se zapsala do historie univerzity i celé konference. Sára Kousková skončila na děleném 57. místě.

Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...
Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...

14.03.2022 | Česká amatérka Sára Kousková vystoupala ve světovém žebříčku WAGR už na 26. místo a její příprava na dosavadní vrchol kariéry – účast na Augusta National Women‘s Amateur – finišuje. V golfovém ráji si stačila v závěru února i zatrénovat a návštěvy využila k charitativní akci na podporu Ukrajiny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde