Česká golfová federace

Aktuality

Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním finále NCAA

Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním finále NCAA

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 23. května 2024

V pátek 24. května odstartuje Filip Jakubčík do svého posledního univerzitního turnaje tohoto školního roku. Na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu se pokusí navázat na své skvělé výsledky. Díky pozvánce na Arnold Palmer Cup si však nejspíše svůj pobyt v Americe prodlouží.

Do národního finále NCAA, které se hraje na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v Kalifornii, se mohli probojovat tři čeští hráči. Petr Hrubý a Maxmilián Jelínek se účastnili se svými týmy regionálního finále v Rancho Santa Fe a Filip Jakubčík s univerzitním týmem Arizona Wildcat v regionálním finále ve West Lafayette. Pouze jeho týmu se podařilo probojovat se do posledního podniku univerzitní sezóny letošního školního roku a bude mít možnost navázat na své vynikající výsledky.

Filip Jakubčík si s největší pravděpodobností svůj pobyt v zámoří ještě prodlouží, protože již dříve si vysloužil nominaci na prestižní Arnold Palmer Cup, který se odehraje 5. až 7. července na hřišti Lahinch Golf Clubu.

Pozvání přišlo ihned po jeho vítězství na tzv. The Western: „Vítězství na Western Intercollegiate bylo opravdu úžasné, ale že bych po něm očekával nějakou konkrétní pozvánku, tak to ne. Že jsem ale už nějakou dobu v nominačním hledáčku na podobné typy turnajů, jako třeba Evropa proti ostrovům nebo Evropa proti Asii, to vím, protože mě mailem informují, že mě mají v seznamu nominantů a že dlouhodobě sledují mé výsledky,“ vrací se Jakubčík ke chvíli, kdy mu přišla pozvánka na Arnold Palmer Cup, a doplňuje: „Je to fakt super, ani to nejde slovy vyjádřit. Být v soutěži Amerika proti „zbytku světa“ je bomba. Hodně hráčů z našeho, ale i z amerického týmu znám. Potkáváme se na turnajích. A z holek znám snad jenom Adélu Černoušek, a to už od Evianu 2017, se kterou je vždycky hrozná sranda. Bude to fajn vrátit se do doby, kdy jsme hráli smíšená družstva.“

Jakubčík se také vyjádřil k myšlence zůstat v zámoří i po konci školního roku: „Pobyt v Americe si možná prodloužím, jsou tu zajímavé turnaje, ale uvidí se. V Česku bych pak rád taky zapracoval na technice a pořádně s Ondrou (Truplem) potrénoval, protože při tom kvalifikačním a turnajovém shonu v Americe není moc prostoru něco měnit. Ale i tak to bude turnajově docela nabité.“

Filip Jakubčík odstartuje v pátek 24. května v 13:39 (22:39 středoevropského času).

Výsledky finálového turnaje NCAA můžete sledovat zde

Foto: Mike Christy / Arizona Athletics

Datum: Čtvrtek 23. května 2024
Všechny články autora

Související články

Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...
Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...

18.04.2024 | Český talent, působící aktuálně v zámoří jako hráč Arizona Wildcat, se stal vítězem jednoho z nejprestižnějších turnajů univerzitního golfu, Western Intercollegiate. Jakubčíkovo jméno tak přibylo na historický seznam účastníků a vítězů vedle hvězd jako Tiger Woods nebo Scottie Scheffler.

Čeští golfisté po 6 letech na prestižním The Amateur ...
Čeští golfisté po 6 letech na prestižním The Amateur ...

14.06.2024 | Jedno z největších a nejprestižnějších amatérských mistrovství na světě - The Amateur Championship zažije po šesti letech opět účast českých golfových nadějí. V pondělí 17. června na hřišti Ballyliffin v Irsku vstoupí do šestidenního golfového maratonu Jakub Sutor, Filip Jakubčík a David Tomi.

Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA
Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA

17.05.2024 | Veronika Kedroňová je jedinou českou hráčkou, která v americké univerzitní soutěži díky svému individuálnímu výsledku postoupila do závěrečného finále NCAA, které se hraje od 17. do 22. května na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu.

Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...
Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...

14.05.2024 | Hráči týmu Univerzity Karlovy přehráli v pátek 10. 5. v soutěži univerzitních týmů UNI 2024 MATCH PLAY Západočeskou univerzitou v Plzni. Smíšené golfové týmy univerzit se utkaly ve formátu každý s každým. Předání cen se zúčastnil také prezident České golfové federace Vratislav Janda.

Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup
Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup

27.04.2024 | Filip Jakubčík se po svém vítězství v turnaji „The Western“ stal prvním českým golfistou, který se zúčastní Arnold Palmer Cupu. Turnaj se odehraje 5. až 7. července na hřišti Lahinch Golf Clubu. Jakubčík je dalším českým hráčem, který v tomto roce přepisuje historii českého golfu.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...
Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...

28.02.2024 | Mezi více než čtyřmi desítkami mladých českých hráčů působících v zámořském univerzitním golfu je na začátku roku nejvýraznější Petr Hrubý jr. z University of Washington. Dařilo se i Veronice Kedroňové.

Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče
Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče

07.12.2023 | Desítky českých mladých golfových nadějí odcházejí každoročně za oceán, aby tam spojily studium s golfem. Zámořské univerzitní podmínky momentálně využívá pro svůj golfový rozvoj na čtyři desítky mladých Čechů. O jejich úspěších se z médií dočteme. Co ale víme o tamním systému univerzitního golfu?...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde