Česká golfová federace

Aktuality

Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitní sezóny

Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitní sezóny

Tomáš Přikryl, Úterý 14. listopadu 2023

Český golf se na amatérské úrovni v zahraničí prezentuje skvělými výsledky. Na amerických univerzitách působí v první a druhé divizi 39 hráčů. Skvělý vstup do sezóny předvedla v týmu University of Illinois Chicago Dagmar Urbánková, která před začátkem třetího ročníku přestoupila na novou školu.

Neobyčejně úspěšně vstoupila do americké univerzitní sezóny Dagmar Urbánková, která již druhým rokem nastupuje za tým University of Illinois Chicago. Z pěti odehraných turnajů podzimní části dva vyhrála, ve dvou byla dělená druhá a na jednom jí o ránu uniklo umístění v první desítce.

Před začátkem třetího ročníku přestoupila na novou školu, a aby toho nebylo málo, změnila si i obor. „Studuji druhým rokem sportovní psychologii se zaměřením na golfovou psychologii. Kvůli rozšíření znalostí a praxe v oboru však spolupracuji také s ostatními sportovními týmy. Škola mi vychází vstříc a díky magisterskému ročníku, ve kterém právě jsem, mám pouze 3 přednášky. Bohužel být v magisterském ročníku přináší i další povinnosti, jako stáž, meetingy a plánování, se kterými už je potom horší skloubit trénink. Momentálně spolupracuji jako mentální kouč s naším baseballovým týmem a také s vojenskými kadety v rámci mé stáže,“ komentuje Dagmar Urbánková své studijní povinnosti.

Hned první turnaj v sezóně se Dáše Urbánkové podařilo vyhrát – na zahajovacím turnaji Brittany Kelly Classic, který se hrál na hřišti The Players Club at Woodland Trails (par 72) v Indianě, kde si koly 74, 69 a 68 zajistila vítězství o čtyři rány. Na druhé vítězství nemusela čekat ani dva týdny. Přišel opět v Indianě na turnaji Buttler Fall Invitational, kde si vítězství zasloužila po kolech 68, 69 a 69 ran (par 70).

„Hřiště jsem hrála už minulou sezónu, takže jsem byla v tomto ohledu připravena. První kolo jsem hodně skórovala, ale také bylo celkem dost jamek, kde jsem zapsala bogey. Další dvě kola jsem se snažila nekoukat na výsledky ostatních a hrát svoji hru. První den se hrálo 36 jamek ve 30 stupních a čekalo se na každé jamce skoro 5 minut, jelikož hrálo hodně týmů. Po skoro 11 hodinách na hřišti jsem byla dost unavená a bylo pro mě těžké koncentrovat se na hru.“

Vyhrát za sebou dva turnaje hned na začátku sezóny není tak obvyklé, Urbánkové k tomu pomohla příprava v České republice před odjezdem na školu: „Přes léto jsem věnovala hodně času technice s mým trenérem Davidem Golcem, ale i mentální přípravě, která hraje hlavní roli v mém dosavadním úspěchu. Moje psychika na hřišti a přístup ke hře je důvod, proč se mi poslední dobou tak daří a co mě odděluje od většiny hráček.“

Své plány po ukončení studia nechává otevřené, ale určitě se chce nadále věnovat golfu: „Po studiu plánuji zůstat v Americe. Nemám ještě přesné plány, kde a co budu dělat, ale jsem si jistá, že se to bude týkat golfu.“

Připravil: Tomáš Burda
Foto: University of Illinois Chicago

Datum: Úterý 14. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním ...
Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním ...

23.05.2024 | V pátek 24. května odstartuje Filip Jakubčík do svého posledního univerzitního turnaje tohoto školního roku. Na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu se pokusí navázat na své skvělé výsledky. Díky pozvánce na Arnold Palmer Cup si však nejspíše svůj pobyt v Americe prodlouží.

Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA
Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA

17.05.2024 | Veronika Kedroňová je jedinou českou hráčkou, která v americké univerzitní soutěži díky svému individuálnímu výsledku postoupila do závěrečného finále NCAA, které se hraje od 17. do 22. května na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu.

Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...
Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...

14.05.2024 | Hráči týmu Univerzity Karlovy přehráli v pátek 10. 5. v soutěži univerzitních týmů UNI 2024 MATCH PLAY Západočeskou univerzitou v Plzni. Smíšené golfové týmy univerzit se utkaly ve formátu každý s každým. Předání cen se zúčastnil také prezident České golfové federace Vratislav Janda.

Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup
Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup

27.04.2024 | Filip Jakubčík se po svém vítězství v turnaji „The Western“ stal prvním českým golfistou, který se zúčastní Arnold Palmer Cupu. Turnaj se odehraje 5. až 7. července na hřišti Lahinch Golf Clubu. Jakubčík je dalším českým hráčem, který v tomto roce přepisuje historii českého golfu.

Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...
Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...

18.04.2024 | Český talent, působící aktuálně v zámoří jako hráč Arizona Wildcat, se stal vítězem jednoho z nejprestižnějších turnajů univerzitního golfu, Western Intercollegiate. Jakubčíkovo jméno tak přibylo na historický seznam účastníků a vítězů vedle hvězd jako Tiger Woods nebo Scottie Scheffler.

Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...
Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...

28.02.2024 | Mezi více než čtyřmi desítkami mladých českých hráčů působících v zámořském univerzitním golfu je na začátku roku nejvýraznější Petr Hrubý jr. z University of Washington. Dařilo se i Veronice Kedroňové.

Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče
Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče

07.12.2023 | Desítky českých mladých golfových nadějí odcházejí každoročně za oceán, aby tam spojily studium s golfem. Zámořské univerzitní podmínky momentálně využívá pro svůj golfový rozvoj na čtyři desítky mladých Čechů. O jejich úspěších se z médií dočteme. Co ale víme o tamním systému univerzitního golfu?...

Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji
Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji

16.09.2023 | Zámořská golfová sezóna odstartovala skvělými výsledky českých hráčů. Výborný vstup do svého nového angažmá v Kent State University předvedla Veronika Kedroňová. Z Nového Mexika ze hřiště UNM Championship Course si odváží vítězství z jejího první ostrého startu.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde