Česká golfová federace

Aktuality

Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitní sezóny

Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitní sezóny

Tomáš Přikryl, Úterý 14. listopadu 2023

Český golf se na amatérské úrovni v zahraničí prezentuje skvělými výsledky. Na amerických univerzitách působí v první a druhé divizi 39 hráčů. Skvělý vstup do sezóny předvedla v týmu University of Illinois Chicago Dagmar Urbánková, která před začátkem třetího ročníku přestoupila na novou školu.

Neobyčejně úspěšně vstoupila do americké univerzitní sezóny Dagmar Urbánková, která již druhým rokem nastupuje za tým University of Illinois Chicago. Z pěti odehraných turnajů podzimní části dva vyhrála, ve dvou byla dělená druhá a na jednom jí o ránu uniklo umístění v první desítce.

Před začátkem třetího ročníku přestoupila na novou školu, a aby toho nebylo málo, změnila si i obor. „Studuji druhým rokem sportovní psychologii se zaměřením na golfovou psychologii. Kvůli rozšíření znalostí a praxe v oboru však spolupracuji také s ostatními sportovními týmy. Škola mi vychází vstříc a díky magisterskému ročníku, ve kterém právě jsem, mám pouze 3 přednášky. Bohužel být v magisterském ročníku přináší i další povinnosti, jako stáž, meetingy a plánování, se kterými už je potom horší skloubit trénink. Momentálně spolupracuji jako mentální kouč s naším baseballovým týmem a také s vojenskými kadety v rámci mé stáže,“ komentuje Dagmar Urbánková své studijní povinnosti.

Hned první turnaj v sezóně se Dáše Urbánkové podařilo vyhrát – na zahajovacím turnaji Brittany Kelly Classic, který se hrál na hřišti The Players Club at Woodland Trails (par 72) v Indianě, kde si koly 74, 69 a 68 zajistila vítězství o čtyři rány. Na druhé vítězství nemusela čekat ani dva týdny. Přišel opět v Indianě na turnaji Buttler Fall Invitational, kde si vítězství zasloužila po kolech 68, 69 a 69 ran (par 70).

„Hřiště jsem hrála už minulou sezónu, takže jsem byla v tomto ohledu připravena. První kolo jsem hodně skórovala, ale také bylo celkem dost jamek, kde jsem zapsala bogey. Další dvě kola jsem se snažila nekoukat na výsledky ostatních a hrát svoji hru. První den se hrálo 36 jamek ve 30 stupních a čekalo se na každé jamce skoro 5 minut, jelikož hrálo hodně týmů. Po skoro 11 hodinách na hřišti jsem byla dost unavená a bylo pro mě těžké koncentrovat se na hru.“

Vyhrát za sebou dva turnaje hned na začátku sezóny není tak obvyklé, Urbánkové k tomu pomohla příprava v České republice před odjezdem na školu: „Přes léto jsem věnovala hodně času technice s mým trenérem Davidem Golcem, ale i mentální přípravě, která hraje hlavní roli v mém dosavadním úspěchu. Moje psychika na hřišti a přístup ke hře je důvod, proč se mi poslední dobou tak daří a co mě odděluje od většiny hráček.“

Své plány po ukončení studia nechává otevřené, ale určitě se chce nadále věnovat golfu: „Po studiu plánuji zůstat v Americe. Nemám ještě přesné plány, kde a co budu dělat, ale jsem si jistá, že se to bude týkat golfu.“

Připravil: Tomáš Burda
Foto: University of Illinois Chicago

Datum: Úterý 14. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji
Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji

16.09.2023 | Zámořská golfová sezóna odstartovala skvělými výsledky českých hráčů. Výborný vstup do svého nového angažmá v Kent State University předvedla Veronika Kedroňová. Z Nového Mexika ze hřiště UNM Championship Course si odváží vítězství z jejího první ostrého startu.

Patricie Macková sbírá další úspěchy ve své univerzi ...
Patricie Macková sbírá další úspěchy ve své univerzi ...

21.04.2023 | Česká amatérská dvojka Patricie Macková působící v univerzitním týmu Marylandu v USA zaznamenala další velký úspěch děleným vítězstvím na turnaji Lady Buckeye Invitational v Ohio. Jejích -8 ran znamenalo rekord turnaje a její sedmou top 10 v sezóně, včetně vítězství na turnaji Yale Invitational.

Zářivé momenty českých univerzitních mladíků na ...
Zářivé momenty českých univerzitních mladíků na ...

14.04.2023 | S optimismem se dívá český mužský golf za moře na jarní výkony trojice mladíků v týmech amerických univerzit. Rekordních 66 ran Jakubčíka v prvním kole Western Intercollegiate, historicky první start Čecha na PGA včetně projití cutem v podání Zusky nebo 3.

Václav Tichý má v zámoří skvělou formu
Václav Tichý má v zámoří skvělou formu

30.03.2023 | Vizitka Václava Tichého, hráče James Madison University ve Virginii, je za poslední dva turnaje v řadě impozantní. Dvě TOP 10, navíc čistá skórkarta a 65 ran v posledním kole v turnaji UNCW Seahawk Intercollegiate v Severní Karolíně je zároveň školním rekordem jeho univerzity.

Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi ...
Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi ...

10.03.2023 | Na rozjetý vlak skvělých výsledků českých hráčů v zahraničí naskočili také Petr Hrubý a Maximilián Jelínek. Zatímco Hrubý získal první univerzitní titul na turnaji R.E.L. Lamkin Invitational, Jelínek si připsal první a třetí místo mezi juniorskou elitou.

Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10
Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10

06.03.2023 | Přední česká amatérka Patricia Macková má za sebou úspěšný turnaj ICON Invitational, na kterém se umístila na děleném osmém místě. V silně obsazeném podniku, který hrála se svým týmem University of Maryland, startovalo 12 týmů z první padesátky univerzitního žebříku NCAA.

Odstartovala univerzitní sezóna v USA
Odstartovala univerzitní sezóna v USA

10.02.2023 | Česká republika má zastoupení téměř třicítkou českých hráčů a hráček, kteří při studiu na amerických vysokých školách hrají soutěžní golf díky tamní podpoře univerzitního sportu. Nejsledovanějšími Čechy v již započaté jarní sezóně budou Jiří Zuska, Filip Jakubčík, Patricie Macková a další.

Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...
Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...

24.05.2022 | Česká amatérka Jana Melichová zakončila svou univerzitní kariéru skvělým 13. místem na NCAA DI Women's Championship. Tímto výsledkem se zapsala do historie univerzity i celé konference. Sára Kousková skončila na děleném 57. místě.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde