Česká golfová federace

Aktuality

Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup

Filip Jakubčík získal nominaci na Arnold Palmer Cup

Tomáš Přikryl, Sobota 27. dubna 2024

Filip Jakubčík se po svém vítězství v turnaji „The Western“ stal prvním českým golfistou, který se zúčastní Arnold Palmer Cupu. Turnaj se odehraje 5. až 7. července na hřišti Lahinch Golf Clubu. Jakubčík je dalším českým hráčem, který v tomto roce přepisuje historii českého golfu.

Arnold Palmer Cup je turnaj, který po vzoru Ryder Cupu od roku 1997 zve nejlepší hráče z univerzitních týmů. Mezinárodní hráči se v jednom týmu, který se skládá z dvanácti hráčů a dvanácti hráček, utkají s týmem ve stejném složení, který reprezentuje tým Spojených států. Od roku 2018 je Arnold Palmer Cup unikátní právě tím, že muži a ženy hrají a sbírají body společně.

Vítězství na turnaji The Western tak přineslo Filipovi Jakubčíkovi pozvánku, kterou získal od kouče mezinárodního týmu.

The Western je přitom jeden z největších univerzitních turnajů, který hráč za svoji univerzitní kariéru může vyhrát. Ve startovním poli bylo deset týmů z první padesátky a patnáct hráčů z první stovky aktuálního žebříčku NCAA. V minulosti turnaj vyhráli Scottie Scheffler, Mark O’Meara a také Johnny Miller.

„Tento turnaj má dlouhodobou tradici a já jsem šťastný, že jsem měl šanci se zapsat do historie tohoto turnaje,“ komentuje Filip Jakubčík v našem rozhovoru své vítězství.

V přímém souboji Jakubčík porazil svého „soka“ v boji o pozici české jedničky Petra Hrubého.

V rámci NCAA je Petr Hrubý před tebou, v českém žebříčku jsi naopak lepší ty. Jak tento souboj vnímáš? Je to souboj, nebo se o statistiky nezajímáš?

„O statistiky se určitě zajímám, ale momentálně pro mě nejsou až tak důležité jako pro jiné hráče. Hrát finálové kolo s Petrem byla paráda, konečně jsem si mohl povykládat trošku česky. Také jsme se navzájem podporovali, což mi odlehčilo průběh mého finálového kola.“

Čím to je, že jsi polovinu ze svých birdie v turnaji (7 ze 14) zahrál na posledních pěti jamkách? Když ses k nim blížil ve třetím kole, spoléhal jsi na ně?

„Myslím si, že posledních pět jamek bylo definitivně lehčí částí hřiště v porovnání s první devítkou, ale této statistiky jsem si vědom nebyl a ve finálovém kole jsem určitě nespoléhal na jisté birdie na posledních pěti jamkách.“

Hrálo se na hřišti s parem 70. Je to parametr, který hráči nějak řeší? Přeci jenom chybějící čtvrtý pětipar může při skórování chybět.

„Každé hřiště se liší a par není striktně daný. Jestli čtvrtý pětipar chyběl, nebo ne, to si nejsem jistý, ale mít pět tříparů má podle mého názoru větší vliv na finálové skóre.“

Program Filipa Jakubčíka, ale také Petra Hrubého je velice nabitý. V pátek 26. dubna oba čeští hráči odstartovali za své univerzitní týmy do finálového turnaje konference. Jejich výsledky můžete sledovat zde.

Připravil: Tomáš Burda
Foto: arizonawildcats.com

Datum: Sobota 27. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním ...
Filip Jakubčík zakončí univerzitní sezónu národním ...

23.05.2024 | V pátek 24. května odstartuje Filip Jakubčík do svého posledního univerzitního turnaje tohoto školního roku. Na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu se pokusí navázat na své skvělé výsledky. Díky pozvánce na Arnold Palmer Cup si však nejspíše svůj pobyt v Americe prodlouží.

Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA
Veronika Kedroňová startuje ve finále NCAA

17.05.2024 | Veronika Kedroňová je jedinou českou hráčkou, která v americké univerzitní soutěži díky svému individuálnímu výsledku postoupila do závěrečného finále NCAA, které se hraje od 17. do 22. května na hřišti Omni La Costa Resort & Spa v kalifornském Carlsbadu.

Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...
Univerzita Karlova vítězí v prvním ročníku UNI ...

14.05.2024 | Hráči týmu Univerzity Karlovy přehráli v pátek 10. 5. v soutěži univerzitních týmů UNI 2024 MATCH PLAY Západočeskou univerzitou v Plzni. Smíšené golfové týmy univerzit se utkaly ve formátu každý s každým. Předání cen se zúčastnil také prezident České golfové federace Vratislav Janda.

Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...
Filip Jakubčík triumfoval v USA na prestižním ...

18.04.2024 | Český talent, působící aktuálně v zámoří jako hráč Arizona Wildcat, se stal vítězem jednoho z nejprestižnějších turnajů univerzitního golfu, Western Intercollegiate. Jakubčíkovo jméno tak přibylo na historický seznam účastníků a vítězů vedle hvězd jako Tiger Woods nebo Scottie Scheffler.

Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...
Hrubý letos nejviditelnější z Čechů v univerzitním ...

28.02.2024 | Mezi více než čtyřmi desítkami mladých českých hráčů působících v zámořském univerzitním golfu je na začátku roku nejvýraznější Petr Hrubý jr. z University of Washington. Dařilo se i Veronice Kedroňové.

Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče
Univerzitní golf v USA: příležitost pro české hráče

07.12.2023 | Desítky českých mladých golfových nadějí odcházejí každoročně za oceán, aby tam spojily studium s golfem. Zámořské univerzitní podmínky momentálně využívá pro svůj golfový rozvoj na čtyři desítky mladých Čechů. O jejich úspěších se z médií dočteme. Co ale víme o tamním systému univerzitního golfu?...

Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitn ...
Dagmar Urbánková má za sebou skvělou část univerzitn ...

14.11.2023 | Český golf se na amatérské úrovni v zahraničí prezentuje skvělými výsledky. Na amerických univerzitách působí v první a druhé divizi 39 hráčů. Skvělý vstup do sezóny předvedla v týmu University of Illinois Chicago Dagmar Urbánková, která před začátkem třetího ročníku přestoupila na novou školu.

Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji
Veronika Kedroňová zvítězila ve svém prvním turnaji

16.09.2023 | Zámořská golfová sezóna odstartovala skvělými výsledky českých hráčů. Výborný vstup do svého nového angažmá v Kent State University předvedla Veronika Kedroňová. Z Nového Mexika ze hřiště UNM Championship Course si odváží vítězství z jejího první ostrého startu.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde