Česká golfová federace

Aktuality

Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech Masters a tři turnaje Challenge Tour

Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech Masters a tři turnaje Challenge Tour

Petr Halaburda, Středa 5. ledna 2022

Stejně jako v předchozím roce také letos se na českém území uskuteční turnaj D+D REAL Czech Masters ze série DP World Tour a stejný promotér plánuje také tři akce nižší Challenge Tour. Na nejvyšším okruhu bude opět startovat Ondřej Lieser.

Evropská nejvyšší série se rozjela pod novým názvem už v závěru listopadu zkráceným turnajem v Jihoafrické republice, nově šířený omikron však další akce tamtéž zrušil. Pokračovat se bude třemi turnaji ve Spojených arabských emirátech na přelomu ledna a února. Série má aktuálně naplánováno 45 akcí, vrcholit bude v polovině listopadu na DP World Tour Championship v Dubaji.

Součástí série bude rovněž D+D REAL Czech Masters, které se uskuteční od 18. do 21. srpna na Albatrossu. „Už se nemůžeme dočkat a pracujeme na tom, abychom opět nabídli špičkový golf a věříme, že se znovu bude dařit i domácím hráčům. Novinkou je navýšené prize money na 1,75 miliónu eur,“ uvedl promotér Petr Dědek jun. ze společnosti Relmost.

Nadále bude mít série také českou stopu. Ondřej Lieser vlastní pro rok 2022 kategorii 17, což by mu podle jeho slov mohlo stačit na obdobný počet startů jako v loňské sezóně, kdy odehrál jedenáct turnajů. Na listopadovém Joburg Open odstartoval 32. místem. Stanislav Matuš má přiřazenu nižší kategorii 22, která mu nabídne starty podle všeho spíše výjimečně.

Častější start českých hráčů lze očekávat v sérii Challenge Tour, kde v případě zájmu nebude mít problém startovat vítěz celé série 2020 Ondřej Lieser, další kategorie nabídnou šanci na turnaje i Stanislavu Matušovi či Filipovi Mrůzkovi.

Challenge Tour již zveřejnila svůj hrací plán, rozjede se šesti turnaji v únoru a březnu v Jihafrické republice. V programu je zatím 31 akcí, finálový turnaj Grand Final se bude hrát počátkem listopadu ve Španělsku.

Důležitý podíl na celé sezóně budou mít soutěže na českém území. Relmost plánuje tři turnaje s dotací vždy 260.000 eur v avizovaných termínech 12.-15. května, 2.-5. června a 16.-19. června, ovšem vše se ještě upřesňuje. „Aktuálně termíny ještě dolaďujeme, stejně jako spolupráci s jednovlivými hřišti. Jako obvykle dostane na těchto turnajích šanci se ukázat a získat zkušenosti spousta českých profesionálů a amatérů,“ upozornil Dědek.

„Třetiligová“ Pro-Golf Tour, na které obvykle startuje nejvíce českých profesionálů, zatím zveřejnila pouze část sezónního programu. Rozjezd plánuje pěti soutěžemi v březnu a dubnu v Egyptě, zatím poslední potvrzenou akcí je EXTEX Trophy (13.-15. května) na libereckém Ypsilonu.

Program DP World Tour 2022
Program Challenge Tour 2022
Program Pro-Golf Tour 2022

FOTO Ladislav Adámek

Datum: Středa 5. ledna 2022
Všechny články autora

Související články

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...
Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...

29.04.2021 | Na třech turnajích třech různých sérií dnes bojovalo dvanáct českých golfistů. Ondřej Lieser (+1) je na European Tour po prvním kole cutu vzdálen tři rány, Stanislav Matuš (+5) na Challenge Tour zaostává za postupem o pět úderů. Výborný den prožil Jakub Bareš (-6), na Pro Golf Tour dělí osmé místo.

Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...
Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...

27.04.2021 | Pro Golf Tour pokračuje od středy třetím turnajem - po dvou egyptských zastaveních se bude hrát v Rakousku, na hřišti v Haugschlagu u českých hranic. Není divu, že na startovní listině je deset Čechů. O den později čeká na Ondřeje Liesera další turnaj European Tour na Tenerife.

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý
Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý

19.09.2021 | Své dosud nejlepší umístění na okruhu European Tour vybojoval Ondřej Lieser na Dutch Open. S výsledkem -10 si došel pro dělené devatenácté místo. Druhý český profesionál Filip Mrůzek (-2) v konečném pořadí akce Challenge Tour ve Francii bere dělenou 51.

Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...
Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...

18.09.2021 | Ondřej Lieser první víkendové kolo odehrál na turnaji European Tour v paru, vypadl z elitní desítky, ale mezi nejlepší má stále velmi blízko. Filip Mrůzek má už třetí výsledek pod par, ale před nedělí je na 43. pozici. Velkou bojovnost předvedla ve druhém kole LPGA Klára Spilková a prošla cutem.

Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo
Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo

17.09.2021 | Čeští golfisté v zahraničí znovu útočili vysoko. Ondřej Lieser (-9) na European Tour je na šestém místě, Filip Mrůzek (-4) se dlouho pohyboval mezi nejlepšími, poté klesl za 30. místo. Méně se dařilo Češkám, které si na LETAS vesměs pohoršily, nevydařený vstup má za sebou Klára Spliková na LPGA.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP