Česká golfová federace

Aktuality

Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále na dosah

Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále na dosah

Petr Halaburda, Sobota 18. září 2021

Ondřej Lieser první víkendové kolo odehrál na turnaji European Tour v paru, vypadl z elitní desítky, ale mezi nejlepší má stále velmi blízko. Filip Mrůzek má už třetí výsledek pod par, ale před nedělí je na 43. pozici. Velkou bojovnost předvedla ve druhém kole LPGA Klára Spilková a prošla cutem.

Ondřej Lieser se v třetím hracím dnu na Dutch Open dlouho držel v desítce nejlepších, v první polovině hřiště zaznamenal jedno birdie. Pak ale přišlo dvakrát bogey a po birdie na sedmnáctce se vrátil na skóre even par. Výsledek -9 (68+67+72) znamená před nedělním finišem dělenou 15. pozici.

V čele je na nizozemském turnaji s velkým náskokem osmi ran Kristoffer Broberg ze Švédska (-23).

Filip Mrůzek dokázal uhrát na Challenge Tour třetí kolo pod par hřiště, přesto znovu v leaderboardu poklesl už na 43. příčku s výsledkem -5 (69+71+71).  Na čele je Rakušan Lukas Nemecz (-18), na děleném druhém místě je mimo jiné na Albatrossu působící Francouz Julien Brun (-14).

Velkou houževnatost prokázala v druhém kole na LPGA Tour v Oregonu Klára Spilková. Druhé kolo jí dlouho nevycházelo a zdálo se, že se do víkendového programu nepodívá. Jenže tři birdie na posledních čtyřech jamkách znamenalo návrat na celkové skóre +5 (75+74) a dvě závěrečná kola si zahraje.

Menší naději projít cutem má po vstupním kole na Symetra Tour v Alabamě další česká profesionálka Karolína Vlčková (+11).

LEADERBOARD European Tour
LEADERBOARD LPGA Tour
LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD Symetra Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 18. září 2021
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý
Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý

19.09.2021 | Své dosud nejlepší umístění na okruhu European Tour vybojoval Ondřej Lieser na Dutch Open. S výsledkem -10 si došel pro dělené devatenácté místo. Druhý český profesionál Filip Mrůzek (-2) v konečném pořadí akce Challenge Tour ve Francii bere dělenou 51.

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo
Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo

17.09.2021 | Čeští golfisté v zahraničí znovu útočili vysoko. Ondřej Lieser (-9) na European Tour je na šestém místě, Filip Mrůzek (-4) se dlouho pohyboval mezi nejlepšími, poté klesl za 30. místo. Méně se dařilo Češkám, které si na LETAS vesměs pohoršily, nevydařený vstup má za sebou Klára Spliková na LPGA.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour
Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour

10.06.2021 | V závěru týdne bude na profesionálních sériích startovat několik českých golfistů. Kláru Spilkovou čeká další turnaj LPGA Tour, na Challenge Tour ve Španělsku dnes startuje trio českých profesionálů, v pátek začíná akce Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou.

Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...
Z českého kvarteta v evropských sériích prošla ...

22.04.2022 | Pouze Kristýna Napoleaová si jako jediný zástupce českých profesionálů zahraje ve víkendovém programu dvou nejvyšších evropských sérií. Objev sezóny prošel cutem v Austrálii, ale její krajanky v soutěži končí stejně jako Ondřej Lieser ve Španělsku. Klára Spilková slibně rozehrála turnaj v Utahu.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP