Česká golfová federace

Aktuality

Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo

Lieser v útoku, v polovině turnaje dělí šesté místo

Petr Halaburda, Pátek 17. září 2021

Čeští golfisté v zahraničí znovu útočili vysoko. Ondřej Lieser (-9) na European Tour je na šestém místě, Filip Mrůzek (-4) se dlouho pohyboval mezi nejlepšími, poté klesl za 30. místo. Méně se dařilo Češkám, které si na LETAS vesměs pohoršily, nevydařený vstup má za sebou Klára Spliková na LPGA.

Ondřej Lieser v druhém kole na silně obsazené soutěži v Nizozemsku udržel čtvrteční rytmus, ještě vylepšil výsledek z prvního kola a skóre -9 (68+67) ho posunulo už na dělené šesté místo, přičemž na vedoucího Kristoffera Broberga (Švédsko) ztrácí v polovině turnaje pouhé tři rány.

Filip Mrůzek zatím naplňuje předsevzetí, s kterým cestoval do Francie na soutěž Challenge Tour. Chtěl navázat na výkon a vítězství z víkendového Slovak Open i v druhé nejvyšší evropské „lize“. Vydařila se mu ranní dohrávka devíti jamek z prvního kola a dobře vstoupil také do druhého a po třech birdie už byl v elitní desítce. Dvě bogey mu pohoršila, aktuálně po nedohraném druhém kole se pohyboval na začátku čtvrté desítky s výsledkem -4 (69+71).

Dámám se dnes tolik nedařilo. Na turnaji LETAS ve Švýcarsku vypadly české hráčky z TOP 10, nejlepší ze šesti zbývajících šesti golfistek skončila amatérka Agáta Vahalová na skóre -2 (69+70+75) na třináctém místě.

Nejlepší dnešní český výkon nakonec předvedla Tereza Koželuhová, která ve dvou závěrečných kolech hrála v paru a výrazně vylepšila tak svůj výsledek z prvního dne (77). Absolutní skóre +5 ji posunulo na 33. místo.

Konečné výsledky ostatních Češek: T22. Kristýna Napoleaová (+2), T31. Šideri Váňová (+4), T39. Gabriela Roberta Vítů (+6), T50. Eva Koželuhová (+10).

Nejlepší česká profesionálka Klára Spilková po delší odmlce startuje na turnaji LPGA Tour, ovšem nevydařila se jí poslední jamka prvního kola a po něm je na děleném 62. místě (+3), nedaří se jí zatím také v druhém rozehraném kole.

LEADERBOARD European Tour
LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD LPGA
Konečné výsledky LETAS

Datum: Pátek 17. září 2021
Všechny články autora

Související články

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý
Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý

19.09.2021 | Své dosud nejlepší umístění na okruhu European Tour vybojoval Ondřej Lieser na Dutch Open. S výsledkem -10 si došel pro dělené devatenácté místo. Druhý český profesionál Filip Mrůzek (-2) v konečném pořadí akce Challenge Tour ve Francii bere dělenou 51.

Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...
Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...

18.09.2021 | Ondřej Lieser první víkendové kolo odehrál na turnaji European Tour v paru, vypadl z elitní desítky, ale mezi nejlepší má stále velmi blízko. Filip Mrůzek má už třetí výsledek pod par, ale před nedělí je na 43. pozici. Velkou bojovnost předvedla ve druhém kole LPGA Klára Spilková a prošla cutem.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...
Belgie, Skotsko, USA. Kde všude sledovat české ...

26.05.2022 | Aleš Kořínek a Gordan Brixi se zúčastní turnaje Challenge Tour ve Skotsku. Tereza Melecká a Šideri Váňová pokračují dalším startem na Ladies European Tour, tentokrát v Belgii. Klára Spilková a Karolína Vlčková se budou snažit o dobrý výsledek na Epson Tour.

Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech ...
Mužský profigolf v roce 2022 v tuzemsku: Czech ...

05.01.2022 | Stejně jako v předchozím roce také letos se na českém území uskuteční turnaj D+D REAL Czech Masters ze série DP World Tour a stejný promotér plánuje také tři akce nižší Challenge Tour. Na nejvyšším okruhu bude opět startovat Ondřej Lieser.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde