Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour

Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour

Petr Halaburda, Čtvrtek 10. června 2021

V závěru týdne bude na profesionálních sériích startovat několik českých golfistů. Kláru Spilkovou čeká další turnaj LPGA Tour, na Challenge Tour ve Španělsku dnes startuje trio českých profesionálů, v pátek začíná akce Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou. Tři Češky hrají na turnaji LETAS ve Francii.

Po zastávce na Kunětické Hoře se startovní pole Challenge Tour přesunulo do španělského Cádizu, kde dnes ráno bylo rozehrán Challenge de Cádiz. Do turnaje se dostal i Gordan Brixi, nejlepší z českých hráčů z minulého týdne na východočeském hřišti, ranní startovní čas měl Aleš Kořínek a odpoledne se bude snažit napravit nepříznivý výsledek z domácí akce Stanislav Matuš.

Na sérii tří startů v řadě za sebou na LPGA se připravuje Klára Spilková. Dnes vstoupí do LPGA Mediheal Championship v Daly City.  „Na turnaj jsem se připravovala v Sarasotě, kde jsem trénovala na svém hřišti The Concession,“ uvedla Klára Spilková prostřednictvím tiskové zprávy. „Počasí už je letní, což znamená, že se dá trénovat většinou od brzkého rána tak do oběda, než přijdou bouřky. Také jsem pokračovala ve svém kondičním a rehabilitačním plánu.“

Hřiště Lake Merced poznala profesionálka při zdejším startu na LPGA před dvěma lety, kdy skončila na děleném 55. místě s celkovým skóre 5 nad par. „Momentálně to vypadá, že budu hrát tři turnaje v řadě, ale nechávám si také prostor podle toho, jak se budu cítit,“ uvedla profesionálka, jejímž caddiem bude už na čtvrtém společném turnaji Mike Mikolajczak.

Také druhá nejvyšší americká dámská série se bude hrát v závěru týdne. Třídenního turnaje Island Resort Championship v Michiganu se zúčastní i Karolína Vlčková.

Do Francie se přesunuly z Konopiště hráčky LET Access Series. Od pátku do neděle se zde bude hrát Montauban Ladies Open. Hrát budou i amatérky Jana Melichová s Terezou Meleckou a profesionálka Kateřina Vlašínová.

LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD LPGA Tour
LEADERBOARD Symetra Tour

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Čtvrtek 10. června 2021
Všechny články autora

Související články

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...
Domácí víkend bude ve znamení Raiffeisenbank Preside ...

23.09.2021 | Posledním letošním tuzemským turnajem předních amatérů bude Raiffeisenbank President Masters Invitational, které se uskuteční od pátku do neděle v Karlových Varech. Další start na LPGA Tour čeká Kláru Spilkovou, Karolínu Vlčkovou na Symetra Tour. Na Challenge Tour hraje Gordan Brixi.

Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý
Ondřej Lieser skončil v Nizozemsku devatenáctý

19.09.2021 | Své dosud nejlepší umístění na okruhu European Tour vybojoval Ondřej Lieser na Dutch Open. S výsledkem -10 si došel pro dělené devatenácté místo. Druhý český profesionál Filip Mrůzek (-2) v konečném pořadí akce Challenge Tour ve Francii bere dělenou 51.

Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...
Lieser klesal leaderbordem, ale TOP 10 má stále ...

18.09.2021 | Ondřej Lieser první víkendové kolo odehrál na turnaji European Tour v paru, vypadl z elitní desítky, ale mezi nejlepší má stále velmi blízko. Filip Mrůzek má už třetí výsledek pod par, ale před nedělí je na 43. pozici. Velkou bojovnost předvedla ve druhém kole LPGA Klára Spilková a prošla cutem.

Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo
Karolína Vlčková obsadila na Symetra Tour 60. místo

04.10.2021 | Dvě české profesionálky soutěžily minulý týden ve Spojených státech na tamních sériích. Karolína Vlčková prošla díky skvělému druhému kolu cutem na turnaji Carolina Golf Classic a obsadila konečné dělené 60. místo. Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA cutem.

Klára Spilková přidala další eagle a drží se v ...
Klára Spilková přidala další eagle a drží se v ...

26.09.2021 | Klára Spilková se nadále drží v TOP 10 na turnaji LPGA v Arkansasu a v neděli bude útočit na překonání svého nejlepšího výsledku na nejvyšší ženské sérii. Stejně jako v prvním kole zaznamenala jeden eagle, tentokrát na poslední osmnáctce.

Eagle na čtyřparu a Spilková je po skvělém kole ...
Eagle na čtyřparu a Spilková je po skvělém kole ...

25.09.2021 | Výtečný vstup do turnaje série LPGA Tour má za sebou Klára Spilková. Do soutěže v Arkansasu vstoupila se skóre 65 (-6), které jí vyneslo po prvním kole dělené páté místo. Na své desáté čtyřparové jamce zaznamenala eagle.

Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...
Saint Germain v TOP 20 na LETAS, Burdová ve finále ...

26.06.2021 | Celkem osm Češek bojovalo v soutěžích v Evropě a USA. Natálie Saint Germain veze dělené 16. místo z turnaje LETAS, Dominika Burdová prošla cutem na German Ladies‘ Amateur Championship. Klára Spilková neprošla cutem na majoru a Karolína Vlčková dělí 81.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde