Česká golfová federace

Aktuality

Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour

Klára Spilková na LPGA, tři Češi na Challenge Tour

Petr Halaburda, Čtvrtek 10. června 2021

V závěru týdne bude na profesionálních sériích startovat několik českých golfistů. Kláru Spilkovou čeká další turnaj LPGA Tour, na Challenge Tour ve Španělsku dnes startuje trio českých profesionálů, v pátek začíná akce Symetra Tour s Karolínou Vlčkovou. Tři Češky hrají na turnaji LETAS ve Francii.

Po zastávce na Kunětické Hoře se startovní pole Challenge Tour přesunulo do španělského Cádizu, kde dnes ráno bylo rozehrán Challenge de Cádiz. Do turnaje se dostal i Gordan Brixi, nejlepší z českých hráčů z minulého týdne na východočeském hřišti, ranní startovní čas měl Aleš Kořínek a odpoledne se bude snažit napravit nepříznivý výsledek z domácí akce Stanislav Matuš.

Na sérii tří startů v řadě za sebou na LPGA se připravuje Klára Spilková. Dnes vstoupí do LPGA Mediheal Championship v Daly City.  „Na turnaj jsem se připravovala v Sarasotě, kde jsem trénovala na svém hřišti The Concession,“ uvedla Klára Spilková prostřednictvím tiskové zprávy. „Počasí už je letní, což znamená, že se dá trénovat většinou od brzkého rána tak do oběda, než přijdou bouřky. Také jsem pokračovala ve svém kondičním a rehabilitačním plánu.“

Hřiště Lake Merced poznala profesionálka při zdejším startu na LPGA před dvěma lety, kdy skončila na děleném 55. místě s celkovým skóre 5 nad par. „Momentálně to vypadá, že budu hrát tři turnaje v řadě, ale nechávám si také prostor podle toho, jak se budu cítit,“ uvedla profesionálka, jejímž caddiem bude už na čtvrtém společném turnaji Mike Mikolajczak.

Také druhá nejvyšší americká dámská série se bude hrát v závěru týdne. Třídenního turnaje Island Resort Championship v Michiganu se zúčastní i Karolína Vlčková.

Do Francie se přesunuly z Konopiště hráčky LET Access Series. Od pátku do neděle se zde bude hrát Montauban Ladies Open. Hrát budou i amatérky Jana Melichová s Terezou Meleckou a profesionálka Kateřina Vlašínová.

LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD LPGA Tour
LEADERBOARD Symetra Tour

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Čtvrtek 10. června 2021
Všechny články autora

Související články

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Spilková postupuje do víkendu, Vlčková k finále ...
Spilková postupuje do víkendu, Vlčková k finále ...

12.06.2021 | Klára Spilková si na dalším turnaji LPGA Tour zahraje i obě finálová kola, přestože si postup v průběhu druhého kola výrazně zkomplikovala. Do nedělního závěrečného dne má nakročeno i Karolína Vlčková na turnaji Symetra Tour.

Spilková na LPGA přes zlepšení neprošla cutem, ...
Spilková na LPGA přes zlepšení neprošla cutem, ...

22.05.2021 | Česká jednička Klára Spilková se ve druhém kole Pure Silk Championship na LPGA o deset ran zlepšila, přesto na cut již nedosáhla. Karolína Vlčková vstoupila do turnaje IOA Golf Classic ze série Symetra Tour skvěle a dělí šestou příčku.

Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12.
Klára Spilková vybojovala s rekordním výsledkem 12.

18.04.2021 | Posun na 75. příčku sezónního pořadí a zisk 31 tisíc dolarů přinesl Kláře Spilkové skvělý výkon při premiérovém letošním představení na okruhu LPGA. Česká profesionálka s rekordním výsledkem -17 obsadila dělené dvanácté místo. Karolína Vlčková je před posledním kolem Symetra Tour padesátá.

Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem
Spilková stoupá leaderboardem, Vlčková prošla cutem

17.04.2021 | Dobré zprávy přicházejí z amerických dámských sérií. Klára Spilková prožívá výborný turnaj na LPGA a na Havaji už postoupila na dělené 16. místo po třetím kole. Na turnaji Symetra Tour v Arizoně prošla cutem Karolína Vlčková.

Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...
Spilková i Vlčková bojují o nejlepší umístění ...

16.04.2021 | Skvělé kolo mají za sebou Klára Spilková (-4) i Karolína Vlčková (-1) na svých turnajích v rámci LPGA resp. Symetra Tour. Obě české profesionálky drží shodně průběžné 20. místo.

Klára Spilková neprošla na turnaji ze série LPGA ...
Klára Spilková neprošla na turnaji ze série LPGA ...

03.10.2020 | Nejlepší česká profesionálka Klára Spilková neprošla na turnaji Shoprite LPGA Classic o ránu cutem a s turnajem v New Jersey se loučí. Lépe se daří Karolíně Vlčkové na Floridě, kde na nižší sérii Symetra Tour ztrácí po dvou kolech jednu ránu na TOP 10.

Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...
Spilková pokračuje v Austrálii, Cafourek na startu ...

12.02.2020 | Bohatý program čeká na profesionální golfisty v druhé polovině týdne. Jan Cafourek vstupuje do nové sezóny na Pro Golf Tour, Kláru Spilkovou čeká druhý start na LPGA v Austrálii a Stanislav Matuš završí vstup do Challenge Tour v Jihoafrické republice.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP