Česká golfová federace

Aktuality

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, dvě za oceánem

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, dvě za oceánem

Petr Halaburda, Středa 15. září 2021

Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Turnaj Lavaux Ladies Open dnes začal ve Švýcarsku a hrají ho nejen české profesionálky Tereza Koželuhová, Kateřina Vlašínová, Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová a Eva Koželuhová, ale šanci získat zkušenosti na druhé nejvyšší evropské sérii dostanou také amatérky Gabriela Roberta Vítů, Agáta Vahalová a Sofie Dimitrova.

Třídenní turnaj se hraje od dneška do pátku na hřišti Golf de Lavaux s dotací 35 tisíc eur.

Ondřej Lieser minulý týden obsadil dvanácté místo na turnaji ze série Challenge Tour v Německu, tento týden se startem na Dutch Open vrátí do European Tour.

Turnaj, jehož dotace je jeden milión eur, se hraje na nizozemském hřišti Bernardus Golf. Český golfista startuje v prvním kole v 8:51.

Filip Mrůzek ještě v úterý v podvečer přebíral na Penati pohár za vítězství ve Slovak Open, dnes už ho čeká seznamování s hřištěm Golf International de Pont Royal ve Francii, kde ve čtvtek začíná za jeho účasti turnaj Hopp Open Provence ze série Challenge Tour s dotací 200.000 eur. Český profesionál vyrazí na hřiště ve 13:50.

Znovu se chystají na restart rovněž dámské série za oceánem. Klára Spilková po poolympijské pauze vykročí do LPGA Tour na Cambia Portland Classic ve čtvrtek tamního času, na nižší Symetra Tour v soutěži o den později zahájí při Guardian Championship další česká profesionálka Karolína Vlčková.

LEADERBOARD LETAS
Startovní listina European Tour
Startovní listina Challenge Tour
LEADERBOARD LPGA

Datum: Středa 15. září 2021
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...
Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...

08.05.2021 | Skvělé vystoupení Stanislava Matuše na Challenge Tour nemá konce, do finálového kola turnaje v Jihoafrické republice vstoupí z třetí pozice se ztrátou dvou úderů na lídra. Ondřej Lieser ubral na Tenerife ze svých předchozích výsledků, na turnaji European Tour je daleko od čelních pozic.

Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem
Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem

07.05.2021 | Oba čeští profesionálové na evropských sériích dnes dokázali zahrát pod par hřiště a zahrají si finálový víkend. Stanislav Matuš se na Challenge Tour (66) vyšvihnul už na čtvrté místo, Ondřeji Lieserovi (68) na European Tour dnešní výsledek stačil přesně na postup cutem.

Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...
Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...

05.05.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš vstoupí ve čtvrtek do dalších turnajů European Tour a Challenge Tour. Lieser se bude snažit napotřetí zlomit „ostrovní“ prokletí cutu na Tenerife, Matuš jde do druhého turnaje v Jihoafrické republice, kde pokračuje i dámská Sunshine Ladies Tour se třemi Češkami.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...
Lieser na European Tour, pět Češek na LETAS a ...

20.10.2021 | Také tento týden přinese několik mezinárodních akcí s českými zástupci. Ondřej Lieser se vrací na European Tour na oblíbené Mallorce, pět českých žen startuje na turnaji LET Access Series ve Španělsku a hráči mistrovského GC Brno se představí na turnaji evropských klubových šampiónu v Portugalsku.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde