Česká golfová federace

Aktuality

Na vítězství to nebylo, ale čtvrté místo je Napoleaové maximum

Na vítězství to nebylo, ale čtvrté místo je Napoleaové maximum

Petr Halaburda, Klára Kuchařová , Sobota 4. září 2021

Čtvrté místo veze z turnaje LET Access Series česká golfistka Kristýna Napoleaová a je to její nejlepší výsledek v nedlouhé profesionální kariéře. V soutěži hrané ve Švýcarsku prošly cutem čtyři z pěti českých hráček.

Kristýna Napoleová během letošní sezóny už několikrát sahala po výborném umístění, ale v soutěži hrané na hřišti Gams-Werdenberg Golf Clubu bojovala dokonce o vítězství. Po pátečním druhém kole totiž figurovala na vedoucí pozici a i když z toho nakonec první titul nebyl, byla s předvedeným výkonem spokojena.

„Rozhodně jsem si to užila, i když jsem na začátku byla hodně nervózní. Na třetí jamce za mnou ale přišla Kačka Vlašínová a pak jsem se už uklidnila. Řekla bych, že to byl nejlepší golf, co jsem kdy hrála, a i dnešní finálové kolo bylo lepší než ta předchozí,“ svěřila se bývalá vrcholová fotbalistka, která s golfem začínala později než její vrstevnice.

„Byla jsem hodně nabuzená a hrála jsem delší rány, což ale nebylo ideální, protože jsem neměla kontrolu nad vzdáleností. Jen byla škoda to, že ač jsem měla hodně birdie šancí, putty jsem moc neproměňovala. Podmínky byly dnes dobré, tak bylo jasné, že dvě birdie na vítězství stačit nebudou.“

Poraženeckou náladu ale po turnaji, za který inkasovala 1692 eur, rozhodně nemá. Ostatně v příštím týdnu bude startovat na turnaji vyšší Ladies European Tour rovněž ve Švýcarsku. „Na příští týden se už moc těším a myslím, že si to po tomto týdnu zasloužím,“ dodala hráčka, která se posunula v žebříčku sezóny na 22. místo a jejím cílem je nyní postup do TOP 20, které by jí zaručovalo účast v druhé fázi Q-School.

Z dalších čtyř českých hráček se jako jediné nepodařilo projít cutem Kateřině Vlašínové.

Konečné výsledky

FOTO Annie Krčmářová

Autor: Petr Halaburda, Klára Kuchařová  
Datum: Sobota 4. září 2021
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...
Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...

13.08.2021 | Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

Kristýna Napoleaová obsadila ve Švédsku 13. místo
Kristýna Napoleaová obsadila ve Švédsku 13. místo

07.08.2021 | Další vydařený týden má na okruhu LET Access Series za sebou profesionálka Kristýna Napoleaová. Ve finálovém kole zahrála 72 ran (-1) a s celkovým skóre v paru si z turnaje GolfUppsala Open odváží konečné 13. místo. Na dělené 69. příčce skončila Kateřina Vlašínová s výsledkem +20.

Kristýna Napoleaová na dosah TOP 10 ve Švédsku
Kristýna Napoleaová na dosah TOP 10 ve Švédsku

06.08.2021 | Kristýna Napoleaová je po druhém kole turnaje GolfUppsala Open ze série LET Access Series nedaleko TOP 10. Dnes hrála 75 ran a s celkovým skóre +1 dělí patnáctou příčku. Cutem prošla také Kateřina Vlašínová se skóre +12, dělí 63. místo.

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...
Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...

13.06.2021 | Další skvělé umístění na profesionální sérii LETAS si z turnaje Montauban Ladies Open veze amatérka Tereza Melecká. Ve finálovém kole zahrála 68 ran a umístila se druhá. Jana Melichová skončila dělená 15., Kateřina Vlašínová na děleném 65. místě. Stanislav Matuš na Challenge Tour obsadil 69.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde