Česká golfová federace

Aktuality

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková v TOP 10

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková v TOP 10

Klára Kuchařová, Pátek 13. srpna 2021

Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

V náročnějších podmínkách dnes bojovaly hráčky na turnaji Anna Nordqvist Västerås Open By SmartProvider ze série LET Access Series ve Švédsku. Z šesti českých hráček se čtyři probojovaly do finálového kola, dvě hrají o konečné umístění v TOP 10.

Nejlepší česká amatérka Sára Kousková sice nenavázala na skvělý čtvrteční výsledek, ale kolo za 75 ran a celkové skóre -1 po dvou kolech jí i tak vynáší desátou příčku. Po pěti jamkách byla česká jednička dokonce na výsledku -1 pro kolo, ale následující čtyři bogey včetně dvou na posledních jamkách jí posunuly na nižší místo v leaderboardu. 

Chuť si dnes naopak zlepšila amatérka Patricie Macková, která po nevydařeném závěru prvního kola dnes udržela výsledek pod parem hřiště a po 71 úderech s výsledkem Even par ztrácí pouhou ránu na nejlepší desítku.

Druhé kolo nevyšlo dle představ Kristýně Napoleaové, která se na minulých dvou turnajích LETAS umístila okolo desátého místa. Dnes zahrála 79 ran a se skóre +9 se propadla na dělenou 47. příčku.

Těsně prošla cutem Kateřina Vlašínová, která oproti prvnímu dni svůj výsledek vylepšila. S výsledkem +11 je na děleném 57. místě mezi posledními hráčkami, které si zahrají sobotní finále.

S turnajem se loučí Tereza Koželuhová (+14) i amatérka Tereza Chlostová (+16). Ve vedení je Korejka Nayeon Eum s osmi údery pod par, ke čtvrtečním 66 ranám přidala dnes kolo za 70. 

LEADERBOARD

FOTO Klára Kuchařová/LETAS

Datum: Pátek 13. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Závěrečný turnaj LETAS rozehrála nejlépe Tereza ...
Závěrečný turnaj LETAS rozehrála nejlépe Tereza ...

20.10.2020 | Do závěrečného letošního turnaje LET Access Series ve Španělsku vstoupila z pětice českých hráček nejlépe amatérka Tereza Koželuhová (Even par), která dělí po prvním kole čtrnácté místo.

LETAS ve Španělsku: Kousková s Vlašínovou v TOP 30
LETAS ve Španělsku: Kousková s Vlašínovou v TOP 30

16.10.2020 | V třicítce nejlepších skončily na turnaji LETAS ve Španělsku české golfistky Kateřina Vlašínová a Sára Kousková, výsledkový posun za výrazné zlepšení v posledním kole (69) zaznamenala také Patricie Macková.

Kompletní české kvarteto na turnaji LETAS bude ...
Kompletní české kvarteto na turnaji LETAS bude ...

15.10.2020 | Kompletní kvarteto českých golfistek na předposledním letošním turnaji LETAS ve Španělsku prošlo cutem. Nejlépe si vedou amatérka Sára Kousková s Kristýnou Napoleaovou (-1), které jsou před pátečním finálovým kolem ve třetí desítce průběžného pořadí.

České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS
České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS

13.10.2020 | Domácí turnajová sezóna definitivně skončila, ale čeští výkonnostní golfisté dál hledají možnost startu na zahraničních akcích. Platí to i o hráčkách, které vyrazily na dvě závěrečné soutěže profesionální série LET Access Series ve španělském Santanderu.

Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...
Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...

10.02.2022 | Sára Kousková sice v prosinci uhrála plné členství na Ladies European Tour, ale kvůli odloženému přestupu k profesionálkám se ho letos definitivně nedočká. Zůstává u plánu dokončit univerzitní studium v zámoří, do kolotoče evropských turnajů se chce zapojit v červnu po návratu.

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...
Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...

19.12.2021 | Tři české golfistky zůstávají ve hře o úspěch v kvalifikaci pro nadcházející sezónu Ladies European Tour. V desítce nejlepších jsou před závěrečným pátým kolem Sára Kousková i Tereza Melecká, bojovat o TOP 20 může i Kristýna Napoleaová.

Skvělý český den na Q-School LET
Skvělý český den na Q-School LET

18.12.2021 | Parádní den má za sebou český golf na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tři hráčky se dostaly pod par hřiště, dvě už jsou dokonce v TOP 20 zajišťující plnou hrací kartu na příští sezónu nejvyšší evropské série.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde