Česká golfová federace

Aktuality

Kristýna Napoleaová na dosah TOP 10 ve Švédsku

Kristýna Napoleaová na dosah TOP 10 ve Švédsku

Klára Kuchařová, Pátek 6. srpna 2021

Kristýna Napoleaová je po druhém kole turnaje GolfUppsala Open ze série LET Access Series nedaleko TOP 10. Dnes hrála 75 ran a s celkovým skóre +1 dělí patnáctou příčku. Cutem prošla také Kateřina Vlašínová se skóre +12, dělí 63. místo.

Dobře nakročeno k dalšímu umístění v TOP 10 má česká profesionálka Kristýna Napoleaová. Na švédském turnaji GolfUppsala Open ze série LET Access Series dělí patnáctou příčku s celkovým skóre +1.

V dnešních větrných podmínkách až na pár vyjímek hráčky příliš neskórovaly, a tak výsledky kolem paru byly velmi dobré. To se podařilo i Napoleaové, která ke čtvrtečním 72 ranám (-1) přidala dnešních 75 úderů (+2) a na hřišti Söderby s parem 73 ztrácí pouze jednu ránu na elitní desítku.

Dnes zahrála nejlepší Češka v žebříčku celé série LETAS tři birdie na jamkách 2, 5 a 11. Bogey zapisovala na jamkách 3, 4, 9, 15 a 17.

"Dnes jsme musely hodně počítat s větrem, také mi přišlo, že se dost točil," komentuje podmínky v druhém kole Napoleaová. "Byl to spíše záchranářský golf, měla jsem dnes super puttování, které mi hodně pomáhalo. Třeba jsem dala devítimetrový putt do birdie a hodně tří až čtyřmetrových puttů na záchranu paru. Zítra je finálové kolo, mělo by nám pršet a nadále i foukat, takže snad budeme moct dohrát a uvidíme, jak to celé vyjde."

Cutem prošla také druhá česká hráčka v turnaji Kateřina Vlašínová s celkovým skóre +12. Zvládla se vyvarovat větším chybám a oproti prvnímu kolu zaznamenala zlepšení na 78 úderů (+5), v celkovém hodnocení si však lehce pohoršila na dělené 63. místo.

Ve vedení je o jednu ránu vítězka z minulého týdne na LETAS, Švédka Sofie Bringner, která hrála 71 a 69 ran (celkem -6).

LEADERBOARD

FOTO Annie Krčmářová

Datum: Pátek 6. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Na vítězství to nebylo, ale čtvrté místo je Napoleao ...
Na vítězství to nebylo, ale čtvrté místo je Napoleao ...

04.09.2021 | Čtvrté místo veze z turnaje LET Access Series česká golfistka Kristýna Napoleaová a je to její nejlepší výsledek v nedlouhé profesionální kariéře. V soutěži hrané ve Švýcarsku prošly cutem čtyři z pěti českých hráček.

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...
Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...

13.08.2021 | Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

Kristýna Napoleaová obsadila ve Švédsku 13. místo
Kristýna Napoleaová obsadila ve Švédsku 13. místo

07.08.2021 | Další vydařený týden má na okruhu LET Access Series za sebou profesionálka Kristýna Napoleaová. Ve finálovém kole zahrála 72 ran (-1) a s celkovým skóre v paru si z turnaje GolfUppsala Open odváží konečné 13. místo. Na dělené 69. příčce skončila Kateřina Vlašínová s výsledkem +20.

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...
Skvělý finiš Melecké na Montauban Ladies Open, ...

13.06.2021 | Další skvělé umístění na profesionální sérii LETAS si z turnaje Montauban Ladies Open veze amatérka Tereza Melecká. Ve finálovém kole zahrála 68 ran a umístila se druhá. Jana Melichová skončila dělená 15., Kateřina Vlašínová na děleném 65. místě. Stanislav Matuš na Challenge Tour obsadil 69.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde