Česká golfová federace

Aktuality

Češkám se na evropských sériích nedaří

Češkám se na evropských sériích nedaří

Klára Kuchařová, Čtvrtek 15. července 2021

Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Ladies European Tour
Na nejvyšší ženské evropské soutěži startují čtyři české profesionálky, ale dařilo se pouze Kateřině Vlašínové, která hrála 74 ran (+3) a dělí 38. místo. V úvodu turnaje hrála tři birdie, čtyři bogey a jedno double-bogey.

"Hrála jsem tu Mistrovství Evropy žen v roce 2013, takže jsem si hřiště trochu pamatovala," prozradila Vlašínová finskou zkušenost. "Je to pěkné hřiště, akorát to je ve vysokých teplotách trochu náročnější," připomněla neobvykle vysoké teploty, které nyní panují na severu Evropy.

Druhý nejlepší český výsledek zahrála Šideri Váňová se 76 ranami (+5), na hřišti Aura Golf hrála jedno birdie a šest bogey a aktuálně dělí 68. místo.

Dobře rozehrané kolo měla čerstvá profesionálka Tereza Koželuhová, ale nevydařily se jí poslední tři jamky, které hrála za +4. Celkové skóre za 77 ran (+6) jí po prvním kole vynáší 74. místo. Nejméně se z české výpravy dařilo Kristýně Napoleaové, která zahrála 79 úderů (+8) a dělí 95. příčku.

Ve vedení je domácí Ursula Wikstrom s 66 údery (-5) a náskokem dvou ran.

LEADERBOARD

LET Access Series
V Itálii se dnes rozehrál smíšený turnaj ženské a mužské série. Pro turnaj Roma ALPS LETAS Open spojily síly LET Access Series a ALPS Tour.

Jedinou Češkou v turnaji je amatérka Patricie Macková, která v prvním kole mezi silnou konkurencí zahrála 78 ran (+6). V úvodu turnaje ani jednou neskórovala, zapsala tři bogey a jedno double-bogey.

Vedení se ujal Francouz Xavier Poncelet s 64 údery (-8). Z žen hrála nejlépe dělená druhá Gabrielle Macdonald ze Skotska, která je i díky hole-in-one na výsledku -6 (66).

LEADERBOARD

 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 15. července 2021
Všechny články autora

Související články

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum ...
Dobrý vstup Terezy Koželuhové do turnaje Allerum ...

17.08.2021 | Čtyři české profesionálky dnes vstoupily do turnaje Allerum Open ze série LETAS ve Švédsku. Nejlépe se dařilo Tereze Koželuhové, která v úvodu dělí patnácté místo. Dalším Češkám se v náročných podmínkách prvního kola tolik nedařilo.

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Šideri Váňová prošla cutem na turnaji Gant Ladies ...
Šideri Váňová prošla cutem na turnaji Gant Ladies ...

16.07.2021 | Šideri Váňová si zahraje finálové kolo na turnaji Gant Ladies Open ze série LET ve Finsku. Po dvou kolech dělí 43. místo s výsledkem +8. Další tři Češky neprošly cutem. Ani na turnaji Roma ALPS LETAS Open neprošla cutem Patricie Macková.

České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS
České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS

13.10.2020 | Domácí turnajová sezóna definitivně skončila, ale čeští výkonnostní golfisté dál hledají možnost startu na zahraničních akcích. Platí to i o hráčkách, které vyrazily na dvě závěrečné soutěže profesionální série LET Access Series ve španělském Santanderu.

Vlašínová s Váňovou se vešly na turnaji LETAS ...
Vlašínová s Váňovou se vešly na turnaji LETAS ...

25.09.2020 | Trojnásobonou českou účast mělo finálové kolo dalšího turnaje série LET Access Series ve Švýcarsku. Kateřina Vlašínová (24.) i Šideri Váňová (29.) se vešly mezi nejlepších třicet, Kristýna Napoleaová (46.) si v závěrečném kole polepšila.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde