Česká golfová federace

Aktuality

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté pozice

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté pozice

Pátek 23. července 2021

Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová.

European Ladies‘ Amateur Championship, Itálie

Na ženském mistrovství Evropy je nejlepších z českých hráček i nadále Jana Melichová, která zopakovala čtvrtečních 73 ran (+1) a s celkovým skóre -2 (68+73+73) dělí deváté místo. Má tak šanci vylepšit české maximum - osmé místo - o které se v letech 2018 a 2020 zasloužila Sára Kousková.

Právě Kousková je po třetím kole druhou nejlepší Češkou v turnaji. Po nevydařeném prvním dni přidala dvě kola v paru a s výsledkem +4 (76+72+72) dělí 43. místo.

Poslední kolo si zahraje také Patricie Macková, jejíž birdie na poslední jamce a kolo za 71 jí zaručilo účast ve finále. Skóre +5 (76+74+71) jí aktuálně vynáší dělené 55. místo.

Cutem o ránu neprošla Tereza Melecká +6 (75+71+76), kterou o postup do finále připravilo triple bogey na čtyřparové dvojce. Před branami posledního kola se zastavily také Agáta Vahalová +9 (78+72+75) a Gabriela Roberta Vítů +11 (76+78+73). 

V čele šampionátu je i nadále Švédka Sara Kjellker se skóre -8 (68+68+72), ale pouze se ztrátou jedné rány jí pronásleduje duo krajanek.

LEADERBOARD

 

Santander Golf Tour Zaragoza (LETAS), Španělsko

České golfistky mají na okruhu LET Access Series za sebou úspěšný den. Nejlépe si nadále vede Kristýna Napoleaová s výsledkem -1 (71+72), které po dnešku patří dělená 19. příčka.

„Dnes jsem hrála dokonce líp než včera, měla jsem celkem jedenáct birdie šancí, ale byly obtížnější pin pozice. Zítra snad budu mít stejné příležitosti na birdie, které doufám budu proměňovat,“ komentuje Napoleaová.

O ránu více má v celkovém skóre Šideri Váňová a je pouhou ránu od umístění v TOP 20. Ke včerejším 73 ranám dnes přidala 71 úderů a dělí 26. místo.

Těsně se do finále probojovala také Kateřina Vlašínová, která dnes zapisovala 75 ran a celkové skóre +5 jí stačí na dělenou 52. příčku a účast ve finále.

Nejlepší kolo z českých hráček dnes zaznamenala Eva Koželuhová, která po nevydařeném prvním dni zaznamenala v dnešním kole 70 úderů (-2).

„Včera jsem byla fyzicky unavená, asi to byla kombinace cestování a zdejších vysokých teplot,“ přiznává Koželuhová, která již několik let golf sama učí. „Do budoucna si odtud odnáším, že se na turnajích potřebuji lépe adaptovat z trenérského do hráčského módu. Lepší organizace a soustředění pouze na mou hru bude pro mě prioritou.“

Náskok tří ran si uhrála Ruska Nina Pegová, která vede žebříček celé Tour. V prvních dvou kolech hrála 66 a 67 ran (-10).

LEADERBOARD

FOTO Zdeněk Sluka

 
Datum: Pátek 23. července 2021
Všechny články autora

Související články

České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS
České golfistky míří na dva závěrečné turnaje LETAS

13.10.2020 | Domácí turnajová sezóna definitivně skončila, ale čeští výkonnostní golfisté dál hledají možnost startu na zahraničních akcích. Platí to i o hráčkách, které vyrazily na dvě závěrečné soutěže profesionální série LET Access Series ve španělském Santanderu.

Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...
Na Zbraslavi nejlépe začala Pia Babnik, Sára Kouskov ...

16.09.2020 | Prvním soutěžním kolem začal v Prague City Golf na Zbraslavi ženský profesionální turnaj Amundi Czech Ladies Challenge. V čele je favorizovaná Pia Babnik ze Slovinska (-5), ale výborně si vede také řada českých hráček. Nejlépe Sára Kousková (-3), která je na děleném čtvrtém místě.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...
Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...

13.08.2021 | Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

Češkám se na evropských sériích nedaří
Češkám se na evropských sériích nedaří

15.07.2021 | Dva turnaje ze sérií LET a LETAS se hrají tento týden ve Finsku a Itálii. Na Ladies European Tour vstoupila do prvního kola nejlépe Kateřina Vlašínová a dělí 38. místo, další hráčky jsou mimo hranice předpokládaného cutu. Na LET Access Series startuje v mixovaném turnaji pouze Patricie Macková.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP