Česká golfová federace

Aktuality

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ A

Klára Kuchařová, Pátek 16. října 2020

Seriál shrnující letošní sezónu Regionálních Tour Mládeže pokračuje třetím dílem. Po sezóně má už také Dětská Tour Severovýchod spadající do regionu Východ A, která poslední díl napsala v sobotu 27. září v Pardubicích, kde byli korunováni poslední vítězové i šampióni Poháru klubů.

Dětská Tour Severovýchod přichystala v letošní sezóně v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém kraji a kraji Vysočina 19 turnajů na 19 různých hřištích v regionu pro děti a mládež do 23 let. Sezónní seriál začal 17. května v Mladých Bucích a skončil v neděli 27. září v Pardubicích závěrečný turnajem.

Mladí hráči ze severních a východních Čech bojovali o co největší příděl bodů na každém turnaji, nejlepších devět výsledků stableford brutto z celé sezóny se počítalo do celkového hodnocení soutěže. Kromě toho se hrálo také o Pohár klubů Dětské Tour Severovýchod.

Ten ovládli a titul obhájili hráči GC Hradec Králové s 1395 body, druhý se umístil GC Mladé Buky třetí skončil GC Kunětická Hora.

Napínavá byla situace v individuálním hodnocení – řada hráčů totiž mohla v několika kategoriích ještě výrazně zamíchat kartami. Nakonec se z titulů radoval v kategorii mladších žáků Alex Hejlek (GC Kunětická Hora), v dívčí kategorii vyhrála Alžběta Jakwerthová (GC Kunětická Hora).

O dvanáct bodů zvítězil v kateogrii starších žáků Filip Kaska (GC Ještěd), vítězkou kategorie starších žákyň se stala Justýna Šafaříková (GC Hradec Králové), mezi kadety byl nejúspěšnější Matěj Basler (GC Hradec Králové) a mezi kadetkami Kateřina Husáková (GC Grabštějn).

S výrazným náskokem 26 bodů vyhrál kategorii dorostenců a juniorů Tomáš Švarc (GC Liberec), ještě jasnější byl výsledek mezi dorostenkami, kde o 47 bodů vyhrála Alexandra Rock (GC Molitorov u Prahy).

"Letošní již osmnáctý ročník byl ovlivněn Covidem a záplavami, ale všechny ovlivněné turnaje byly přesunuty na pozdější termíny," pochvaluje si ředitel tour Petr Drbal. "Podle žebříčku na ČGF se letos série zúčastnilo 296 hráčů, 214 chlapců a 82 dívek. Padl také hole-in-one, který 17. července zahrála Laura Gianquintieri na desáté jamce Malevilu."

Konečné výsledky finálového turnaje

Finálový žebříček DTSV

Datum: Pátek 16. října 2020
Všechny články autora

Související články

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Východ B

19.10.2020 | Seriál shrnující jednotlivé Regionální Tour Mládeže uzavíráme regionem Východ B, v němž se v průběhu roku uskutečnilo 23 turnajů. Série turnajů pro děti od 7-18 let byla završena na konci srpna turnajem na Čeladné.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ A

13.10.2020 | Poslední kapitolu letošní sezóny Regionální Tour Mládeže v regionu Západ A napsali její účastníci v neděli 28. září na Darovanském Dvoře, kde se bojovalo o poslední tituly i vítězství v žebříčku série.

Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B
Shrnutí sezóny Regionálních Tour Mládeže: Západ B

05.10.2020 | Obrovskou porcí turnajů pro mladé nadějné golfisty se mohou pochlubit Regionální Tour Mládeže. Startujeme seriál článků z jednotlivých regionů - začínáme shrnutím regionu Západ B.

Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...
Středoškolský pohár putuje na SŠ ekonomickou se ...

23.09.2020 | Družstvo SŠ ekonomické se sportovním zaměřením se stalo šampiónem 14. ročníku MMČR středoškolských družstev, v jednotlivcích se dařilo nejlépe Davidu Mlýnkovi (-3).

Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...
Na Slovensku odstartuje mistrovství Evropy do ...

22.09.2020 | Ve středu startuje na Slovensku ME družstev dívek do 18 let, Českou republiku budou reprezentovat Denisa Vodičková, Lenka Nebeská, Agáta Vahalová a Tatiana Boháčová. Silný tým se bude snažit vylepšit loňské šesté místo.

Dětská Tour má své poslední vítěze
Dětská Tour má své poslední vítěze

20.09.2020 | Turnajem Masters vyvrcholila dnes v Golf Resortu Kaskáda Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV pro hráče od 7 do 16 let. Jejími posledními vítězi se stali Václav Švub, Veronika Černá, Matouš Zach, Kristina Lebová, Jakub Dalibor Sutor a Agáta Křenková.

Středoškolský pohár již ve středu 23. září
Středoškolský pohár již ve středu 23. září

20.09.2020 | Skvěle připravené zbraslavské hřiště Prague City Golf v pátek opustily hráčky profesionálního turnaje Amundi Czech Ladies Challenge a již ve středu 23. září bude pořádnou výzvou pro účastníky čtrnáctého ročníku MM ČR středoškolských družstev.

Finále NGTM slibuje dramatické souboje
Finále NGTM slibuje dramatické souboje

19.09.2020 | Závěrečné Masters série NGTM pro děti ve věku od 7 do 16 let odstartovalo dnes na brněnské Kaskádě. V polovině kategorií zvládli vedoucí hráči utéct svým soupeřům až o tři rány, v dalších se očekávají souboje výrazně těsnější. Nejlepší výkon dne (68) předvedl mladší žák Louis Klein.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP