Česká golfová federace

Aktuality

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu B

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu B

Tomáš Přikryl, Pátek 3. listopadu 2023

V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Nejsilnější region B přišel na začátku roku o svá klasická hřiště v okolí Prahy, naopak se zvětšil o jihočeská hřiště. Celý region tak stál před velkým úkolem, který měl za cíl rozpohybovat hráče z pražských klubů směrem na jih. Proto Regionální Tour Mládeže Regionu B (RTM B) vstoupila do svého přelomového ročníku velkoryse, když v dubnovém termínu zahajovala na hřišti v Hluboké nad Vltavou turnajem zařazeným do celosvětového žebříčku WAGR. Téměř šedesátka hráčů, kterou turnaj přilákal, se však musela vyrovnat s ještě velmi nevlídným dubnovým počasím i terénem.

V rámci celé RTM B 2023 pak odehrálo 336 hráčů do 18 let celkem 21 dílčích turnajů s 26 soutěžními koly (vícedenní turnaje na Hluboké, Černém Mostě, Pyšelích a Mnichu). Dva turnaje proběhly ve spolupráci s regionem A, a to na oblíbených hřištích Karlštejn a v Beřovicích.

Hlavní rozhodčí soutěže Vítězslav Štrouf popisuje sezónu 2023: „Úpravami v regionálním členění – tedy přesunem části tradičních klubů regionu Západ B do nových regionů A a C a přiřazením jižních Čech do regionu B – došlo vcelku k výrazným změnám v obsazenosti našich RTM B turnajů. Úbytek aktivně hrajících mladých hráčů a hráček je patrný. Před náš region je postavena výzva, jak přivést mládež z jihu Čech, aby hrála více turnajů našeho regionu.“

V rámci sezony RTM B se již tradičně hraje také o klubovou trofej – Pohár klubové mládeže. V každém turnaji je výsledek družstva určen součtem brutto stablefordových bodů tří (resp. min. dvou) nejlepších zúčastněných hráčů klubu. Vítězství v Poháru klubové mládeže získá klub, který má v součtu 10 nejlepších výsledků nejvíce bodů. Pro rok 2023 se vítězem Poháru klubové mládeže B stalo družstvo Golf Clubu Hostivař, na druhém místě skončilo družstvo Golf Clubu Mstětice a na třetím místě družstvo Golf Clubu Black Bridge

„Naše celoroční klubová soutěž – Pohár klubové mládeže – každoročně přinášela boje až do posledního finálového turnaje. V letošním roce jsme udělali drobnou změnu, do finálového turnaje se dostaly pouze děti, které aktivně hrály turnaje RTM B, tedy byly výše na žebříčku jednotlivých kategorií. Tudíž se do finále nedostali hráči s velmi nízkými HCP, kteří logicky dávají přednost turnajům vyšší kategorie. Na dramatičnosti soutěže to ovšem neubralo, dva nejlepší týmy bojovaly do posledního turnaje. Bohužel nám poklesl počet klubů, které splnily podmínky poháru, např. scházely tradiční Albatross, Beřovice, Poděbrady atd.,“ dále hodnotí sezónu Vítězslav Štrouf.

Po finálovém turnaji hlavní individuální soutěže RTM B, konaném 1. 10. na Slapech, se mohlo gratulovat vítězům všech kategorií a absolutnímu vítězi Regionální Tour Mládeže Regionu B. Tím se stal pro ročník 2023 Lukáš Vala z Golf Clubu Hostivař. Na tento skvělý úspěch potřeboval uhrát 4410 bodů. Na bedně se ním radovali na 2. místě Jindřich Kochlíček jun. z Golf Clubu Mstětice a na 3. místě Matyáš Bursík z Golf Clubu Black Bridge.

V kategorii A – Mladší žáci a žákyně (do 12 let) opanovali dva absolutní vítězové Lukáš Vala a Jindřich Kochlíček jun. Na 3. místě se umístil Matyáš Jirásek z Albatrossu. Kategorie se zúčastnilo v celé sezóně 29. hráčů.

V Kategorii B – Starší žáci a žákyně (13-14 let) vyhrál mezi 45 hráči Matyáš Bursík z Golf Clubu Black Bridge. Za ním se umístil Štěpán Skořepa z Golf Clubu Hostivař a 3. místo bral vítězův bratr Tobiáš Bursík z Golf Clubu Hostivař.

Smíšená kategorie C (15-18 let) měla 144členné startovní pole a v něm se nejlépe prosadila Kateřina Zíková z Loreta Golf Clubu Pyšely, za ní na druhém místě Ondřej Kozický z pražského Motola a třetí místo brala klubová kolegyně vítězky Sophie Svobodová.

V kategorie D pro hráče do 18 let s HCP nad 28 hranou na stablefordy se zapojilo 86 hráčů a jejím letošním vítězem je Lukáš Havlůj z Prague City Golf Clubu.

Ředitel soutěže Adam Kratochvíl prozrazuje plány na příští rok: Na příští sezónu připravujeme novinky ke zatraktivnění tour, jako je např. zavedení kategorie 19-24 let hrané z bílých a modrých odpališť nebo také posezónní utkání vítězů RTM B proti vítězům RTM A a další.”

Konečné žebříčky jednotlivých kategorií naleznete zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Vítězslav Štrouf

Datum: Pátek 3. listopadu 2023
Všechny články autora

Související články

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde