Česká golfová federace

Aktuality

Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu

Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu

Tisková zpráva , Pátek 2. září 2022

Sára Kousková slaví své třetí vítězství na Ladies European Tour Access Series. Po čtvrtém místě minulý týden v Goteborgu dnes ovládla turnaj Elite Hotels Open v Jonkopingu a připsala si kromě šeku na 6.400 euro také 500 bodů do celoročního žebříčku LETAS, v něm poskočila již na třetí místo.

Kousková předvádí po přechodu mezi profesionálky od června skvělé výkony. Oslavila vítězství v Malaze, připsala si druhé místo na Zbraslavi a brala i další dvě umístění v elitní desítce turnajů LETAS. Ve všech svých profesionálních startech prošla cutem.  Kromě turnajů druhé nejvyšší evropské golfové soutěže, tomu tak bylo i na Ladies European Tour.

Třiadvacetileté golfistce se dařilo už minulý týden po příjezdu do Švédska. Na Goteborg Open brala čtvrté místo. Pohodu si přinesla i do Jonkopingu, kde od prvního dne byla mezi nejlepšími. Po středečním prvním kole ji patřilo druhé místo za 65 ran. Ve čtvrtek se podmínky ztížily, Kousková si pohoršila o dvě rány, ale i tak to byl nejlepší výsledek dne, který stačil na posun do čela.

Do finálového dne vstupovala s náskokem tří ran na Švýcarku Knechtovou, se kterou se měla možnost potkávat v minulých letech na universitních turnajích v USA. "Do finálového kola jsem šla se stejným plánem jako v minulých dnech, tedy snažit se trefit co nejvíce greenů v regulaci. Ty byly na místním hřišti menší a pro dobrý výsledek byla potřeba být přesný," okomentovala své plány před pátečním finále Kousková. "Druhý úkolem, který jsme si dali, bylo zůstat trpělivá."

Kouskové se povedlo hned na první jamce skórovat, další birdie přidala na jamce číslo čtyři. První devítku však vzhledem k bogey na šesté jamce končila jednu ránu pod par. Knechtová zahrála také dvě birdie, ale nezapsala žádnou chybu, proto se jí podařilo náskok české golfistky snížit na dvě rány.

Ve druhé devítce se Švýcarce podařilo zahrát další birdie a dostala se tak k české golfistce na dostřel jediné rány. To však Kouskovou v dobrém nakoplo. Na třináctce a patnáctce připsala birdie, mezi něž na oblíbené čtrnácté jamce vměstnala dokonce eagle, a bylo prakticky rozhodnuto. Finálové kolo Kousková dokončila za 66 ran, celkově 12 ran pod normu hřiště a slaví své třetí vítězství na okruhu LETAS.

"Jsem ohromně šťastná. Oba turnaje ve Švédsku jsem si moc užila. Hrála jsem golf, který od sebe očekávám a až na druhé kolo v Goteborgu mohu být spokojená," líčila ihned po vítězství šťastná Kousková. "Dnes se výhra nerodila lehce, ale zůstala jsem celé kolo koncentrovaná a říkala jsem si, že když vydržím být trpělivá, tak přijdou i další birdie. Zlom přišel zřejmě na dvanáctce, kde jsme s Vanessou hrály obě krátké putty do birdie a minuly. Mně se následně povedlo nahrát si na třináctce na 50 cm k vlajce a eagle na čtrnáctce už pak byl jen třešničkou na dortu, doklepávala jsem ho z necelého metru," připomíná Kousková klíč k vítězství. "Půjdu se teď odměnit dobrou večeří a čokoládou. Už se moc těším do Prahy, kde vše oslavíme s týmem a snad budu mít také čas poděkovat všem, kteří na mne během turnaje mysleli a posílali zprávy. Možná to bude znít jako fráze, ale já si té podpory ohromně vážím."

Pro Kouskovou je vítězství důležité zejména s ohledem na příští sezónu. Aby se vyhnula ošidné kvalifikační škole LET na konci roku, musí si zajistit jednu z prvních šesti pozic v celoročním žebříčku Order of Merit. Ač absolvovala kvůli svému dostudování v USA oproti zbývajícím hráčkám jen polovinu turnajů, patří jí nyní 3.místo.

"Jsem ráda, že se nám daří držet plán, který jsme si dali - tedy plně se soustředit na konci roku na LETAS. Věřím, že se mi podaří v dalších turnajích předvádět podobně kvalitní golf jako ve Švédsku," věří Kousková, kterou nyní čeká týdenní turnajová pauza. "Těším se domů na kvalitní rehabilitaci a také trénink s mým trenérem Pavlem Ničem jr. Čeká nás posledních pět turnajů sezóny a já na ně chci být co nejlépe připravena," dodala rodačka z Karlových Varů s objasněním, že týden bez turnaje neznamená týden bez golfu. "To určitě ne. S oblibou říkám, že turnaje jsou za odměnu, tvrdá dřina je na tréninku. A ta nás teď s týmem čeká," usmála se na závěr česká naděje pro OH v Paříži.

Foto: Ladies European Tour Access Series

Autor: Tisková zpráva  
Datum: Pátek 2. září 2022
Všechny články autora

Související články

Sára Kousková se vrátila na LET Access Series
Sára Kousková se vrátila na LET Access Series

15.04.2023 | Trojnásobná šampionka LETAS Sára Kousková se tento týden vrátila na sérii turnajem Terre Blanche Ladies Open. Ten byl poznamenán nepřízní počasí a po prvním dni redukován na dvě kola bez cutu. Svoji premiéru na hřišti Terre Blanche završila po solidním výkonu celkovým 20.

Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...
Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...

16.09.2022 | Sára Kousková ovládla turnaj ASGI Lavaux Ladies Open ze série LET Access Series a slaví vítězný hattrick. Po Španělsku a Švédsku triumfovala také tento týden ve Švýcarsku. Může tak téměř jistě slavit kartu na příští ročník Ladies European Tour. Přiblížil se jí také start na OH v Paříži.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Rekordní počet českých hráček na Amundi Czech ...
Rekordní počet českých hráček na Amundi Czech ...

31.05.2022 | V úterý 31.5. proběhla v sídle Amundi ČR v Praze tisková konference k ženskému profesionálnímu turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který se bude konat do 3. do 5. června v Prague City Golf na Zbraslavi. Turnaje se zúčastní 35 českých hráček, přihlášky slibují silné startovní pole.

Šestý ročník Amundi Czech Ladies Challenge již ...
Šestý ročník Amundi Czech Ladies Challenge již ...

30.05.2022 | Druhá nejvyšší evropská ženská profesionální golfová série LET Access Series se tento týden opět představí v Česku. Od pátku do neděle bude šestý ročník Amundi Czech Ladies Challenge hostit Prague City Golf na Zbraslavi.

Pozvánka na Amundi Czech Ladies Challenge
Pozvánka na Amundi Czech Ladies Challenge

28.05.2022 | Zveme vás na letošní ročník Amundi Czech Ladies Challenge, který se uskuteční od pátku 3. června do neděle 5. června, v Prague City Golf na Zbraslavi. Vstupné je po všechny dny zdarma, předpověď počasí zatím vypadá také slibně, nabitá startovní listina slibuje vynikající ženský golf.

Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...
Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...

10.02.2022 | Sára Kousková sice v prosinci uhrála plné členství na Ladies European Tour, ale kvůli odloženému přestupu k profesionálkám se ho letos definitivně nedočká. Zůstává u plánu dokončit univerzitní studium v zámoří, do kolotoče evropských turnajů se chce zapojit v červnu po návratu.

Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...
Čtyři Češky ve finálovém kole LETAS, Kousková ...

13.08.2021 | Čtyři z šesti českých hráček prošly do finálového kola turnaje Anna Nordqvist Västerås Open ze série LET Access Series. Nejlépe se daří amatérce Sáře Kouskové, které po druhém kole patří desátá příčka. Cutem prošly také Patricie Macková, Kristýna Napoleaová a Kateřina Vlašínová.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde