Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité skončili už ve čtvrtfinále

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité skončili už ve čtvrtfinále

Luboš Klikar, Pátek 29. července 2022

Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi? A přesto se to stalo! To je jamková hra.

Play-off Extraligy mužů – čtvrtfinále
Jen obhájci loňského prvenství z brněnské Kaskády potvrdili roli favorita a v utkání druhého nejlepšího týmu v kvalifikaci výrazně porazili nasazenou sedmičku, hráče Mariánských Lázní 4,5:0,5 bodu. Kunětická Hora jako nasazená trojka postupuje dál jen díky vítězství na třetí jamce Play-off nad hráči pražských Hodkoviček. Po pěti zápasech utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5. Za vítěze do rozehrávky nastoupili Jakub Hejlek a David Poláček, za poražené Jakub Šlapal a Timotej Formánek. V utkání dvou papírově nejvyrovnanějších soupeřů – čtyřky Greensgate a pětky Prague City – se nakonec radovali hráči ze Zbraslavi. Vyhráli 4:1, když dva poslední singly se už ani nemusely dohrávat. Opravdová bomba však vybuchla v utkání nováčka z Albatrossu proti extraligovým matadorům z Beskyd. Jednička pavouka podlehla osmičce 2:3. Kapitán poraženého týmu Martin Holub: „Někteří naši hráči možná soupeře podcenili, přitom museli vědět, že to jsou několikanásobní vítězové Extraligy, naposledy v roce 2020. Dva zápasy jsme jasně vyhráli, dva stejně hladce prohráli. V rozhodujícím zápase Patrik Jeřicha bojoval, ale Erik Palkovský byl tentokrát lepší. Gratuluju Beskydskému k postupu do semifinále.“  
 
V semifinále v sobotu 30. července proti sobě nastoupí hráči z Beskyd a Zbraslavi, druhou dvojici tvoří Kunětická Hora a Brno.
 
Play-off Extraligy žen – čtvrtfinále
Do semifinále podle předpokladů postoupily hráčky Beskydského GK (pavouková jednička) a pražského GC Black Bridge (čtyřka). Mírným překvapením byl postup hráček z Karlových Varů (šestka) přes Brňanky (trojka), který urvala dvojice Sofie Dimitrova a Ella Rintová proti Tereze Schwarzové a Karolíně Staré na první jamce Play-off. Co však překvapilo víc, bylo vyřazení skvěle obsazeného týmu ze Zbraslavi (Sára Kousková, Patricie Macková, Kristýna Frýdlová, Tereza Chlostová) hráčkami z Olomouce. Jenže Olomouc vloni na Karlštejně skončila druhá a jak vidno, pořádně se namlsala. Profesionálka Sára Kousková, která remizovala v zápase s Veronikou Kedroňovou, na adresu své soupeřky nešetřila chválou: „Verča je skvělá holka a jako hráčka má velkou budoucnost. Moc jsem si náš zápas užila.“ 
 
V semifinále v sobotu 30. července proti sobě nastoupí hráčky Beskydského GK a pražského GC Black Bridge, druhou dvojici tvoří Karlovy Vary a Olomouc.
 
Play-out mužů a žen
Lépe do boje o záchranu v Extralize vykročily týmy na 9. a 10. místě po kvalifikaci, tzn. hráči ze Slavkova a Hostivaře a hráčky z Hodkoviček a Hradce Králové. Play-out se však hraje systémem „každý s každým“, takže klíčová ve dvou čtyřčlenných skupinách budou sobotní utkání. Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 29. července 2022
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde