Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité skončili už ve čtvrtfinále

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité skončili už ve čtvrtfinále

Luboš Klikar, Pátek 29. července 2022

Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi? A přesto se to stalo! To je jamková hra.

Play-off Extraligy mužů – čtvrtfinále
Jen obhájci loňského prvenství z brněnské Kaskády potvrdili roli favorita a v utkání druhého nejlepšího týmu v kvalifikaci výrazně porazili nasazenou sedmičku, hráče Mariánských Lázní 4,5:0,5 bodu. Kunětická Hora jako nasazená trojka postupuje dál jen díky vítězství na třetí jamce Play-off nad hráči pražských Hodkoviček. Po pěti zápasech utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5. Za vítěze do rozehrávky nastoupili Jakub Hejlek a David Poláček, za poražené Jakub Šlapal a Timotej Formánek. V utkání dvou papírově nejvyrovnanějších soupeřů – čtyřky Greensgate a pětky Prague City – se nakonec radovali hráči ze Zbraslavi. Vyhráli 4:1, když dva poslední singly se už ani nemusely dohrávat. Opravdová bomba však vybuchla v utkání nováčka z Albatrossu proti extraligovým matadorům z Beskyd. Jednička pavouka podlehla osmičce 2:3. Kapitán poraženého týmu Martin Holub: „Někteří naši hráči možná soupeře podcenili, přitom museli vědět, že to jsou několikanásobní vítězové Extraligy, naposledy v roce 2020. Dva zápasy jsme jasně vyhráli, dva stejně hladce prohráli. V rozhodujícím zápase Patrik Jeřicha bojoval, ale Erik Palkovský byl tentokrát lepší. Gratuluju Beskydskému k postupu do semifinále.“  
 
V semifinále v sobotu 30. července proti sobě nastoupí hráči z Beskyd a Zbraslavi, druhou dvojici tvoří Kunětická Hora a Brno.
 
Play-off Extraligy žen – čtvrtfinále
Do semifinále podle předpokladů postoupily hráčky Beskydského GK (pavouková jednička) a pražského GC Black Bridge (čtyřka). Mírným překvapením byl postup hráček z Karlových Varů (šestka) přes Brňanky (trojka), který urvala dvojice Sofie Dimitrova a Ella Rintová proti Tereze Schwarzové a Karolíně Staré na první jamce Play-off. Co však překvapilo víc, bylo vyřazení skvěle obsazeného týmu ze Zbraslavi (Sára Kousková, Patricie Macková, Kristýna Frýdlová, Tereza Chlostová) hráčkami z Olomouce. Jenže Olomouc vloni na Karlštejně skončila druhá a jak vidno, pořádně se namlsala. Profesionálka Sára Kousková, která remizovala v zápase s Veronikou Kedroňovou, na adresu své soupeřky nešetřila chválou: „Verča je skvělá holka a jako hráčka má velkou budoucnost. Moc jsem si náš zápas užila.“ 
 
V semifinále v sobotu 30. července proti sobě nastoupí hráčky Beskydského GK a pražského GC Black Bridge, druhou dvojici tvoří Karlovy Vary a Olomouc.
 
Play-out mužů a žen
Lépe do boje o záchranu v Extralize vykročily týmy na 9. a 10. místě po kvalifikaci, tzn. hráči ze Slavkova a Hostivaře a hráčky z Hodkoviček a Hradce Králové. Play-out se však hraje systémem „každý s každým“, takže klíčová ve dvou čtyřčlenných skupinách budou sobotní utkání. Foto: Zdeněk Sluka
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 29. července 2022
Všechny články autora

Související články

1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...
1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...

15.07.2024 | Na Kunětické Hoře se o víkendu 12.-14.7. odehrávala finální fáze 1. ligy mužů a žen – regionu VÝCHOD, kdy šlo týmům o postup do nejvyšší soutěže i o udržení v 1. lize. Do Extraligy postoupili muži KGC Malevil a ženy GC Ypsilon. ...

1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...
1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...

11.07.2024 | Po květnové kvalifikační rozehrávce vstoupí 1. liga družstev mužů a žen 2024 o víkendu 12.-14.7. do své závěrečné fáze. Na mistrovském hřišti Golf Clubu Kunětická Hora půjde o postup do Extraligy i udržení v druhé nejvyšší soutěži. Z nejlepších pozic jdou do víkendu muži GC Lipiny a ženy GC Ypsilon.

Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...
Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...

01.07.2024 | Extraliga družstev mužů a žen má za sebou po víkendu první fázi třech kvalifikačních kol na rány. I přes nedělní přerušení kvůli bouřkám stihli hráči odehrát celý program, po němž se na čele žebříčků obou kategorií usadila družstva Golf Clubu Brno. Extraliga bude pokračovat 31.

První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč
První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč

26.06.2024 | Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR rozehraje v posledním červnovém víkendu svoji první část. Od 28. do 30.6. proběhne 1.-3. kolo na rány, do kterého nastoupí dvanáct týmů mužů a stejný počet týmů žen. Ve hře jsou i obhájci loňských titulů, muži Albatross golf clubu Praha a ženy Golf Clubu Brno.

Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže
Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže

19.06.2024 | Devět dnů zbývá do startu Extraligy. Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR se po 5 letech vrací na skvěle připravené hřiště v Telči. Resort ležící příhodně na pomezí Čech a Moravy přivítá 28.6. po dvanácti týmech mužů a žen složených z nejlepších hráčů svých klubů k bojům o extraligový titul.

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde