Česká golfová federace

Aktuality

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

Tomáš Přikryl, Pátek 12. května 2023

Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Druhou nejvyšší soutěží družstev v České republice je 1. liga. Ta se v rámci České republiky hraje ve dvou skupinách – Západ a Východ. V obou regionech nastupuje do soutěže 24 týmů mužů a 24 týmů žen.

Třetí nejvyšší soutěž družstev - 2. liga - se hraje ve čtyřech regionech. Nové označení regionů A, B, C, D se promítlo i do nového uspořádání a v některých případech promíchalo nasazení týmů. I v tomto případě může do soutěže nastoupit až 12 + 12 družstev z každého regionu.

Obě ligy jsou rozděleny do dvou fází. V první fázi se hraje kvalifikace na rány bez vyrovnání. Za mužská družstva nastoupí do každého kola šest hráčů a započítává se pět nejlepších výsledků. Podobná pravidla platí i pro ženské týmy. Jen za každé družstvo nastoupí čtyři hráčky a započítávají se tři nejlepší výsledky.

V druhé fázi, která je na programu 21. až 23. července, se odehraje ještě jedno kolo na rány bez vyrovnání, po kterém budou družstva rozdělena do dvou skupin podle konečného pořadí v  tříkolové kvalifikaci. První skupina – týmy na 1. až 8. místě; druhá skupina – týmy na 9. až 12. místě. Pak už hráče čeká hra na jamky, tzn. čtyřhry (foursomes) a dvouhry (singles) v utkáních podle tradičních pavouků jamkové hry.

První dvě kvalifikační kola jsou na programu už tento víkend, a to na na šesti hřištích. 1. liga se hraje v Lázních Bohdaneč a Beřovicích. 2. ligu hostí Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady.

Extraliga, nejvyšší týmová soutěž družstev u nás, se rozehraje o čtrnáct dnů později – 26. května v Sokolově.

Připravila: Marie Sehnálková
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 12. května 2023
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde