Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

Tomáš Přikryl, Pondělí 29. května 2023

Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

V kategorii mužských družstev se na prvních dvou příčkách s bezpečným odstupem usadili hráči Albatross golf clubu Praha s výsledkem 1094 (369+372+353) a Moravu drží zatím Golf Club Brno výsledekem 1120 po kolech 372+377+371. Jen s odstupem jediné rány se pak seřadila družstva Karlových Varů (1131), Třince (1132) a Hostivaře (1133). Osmou příčku, která je důležitá pro postup do finálových bojů drží družstvo Prague City Golf Club s náskokem 11 ran před Golf Club Hodkovičky.

Golf Clubu Brno se dařilo i mezi ženami. S náskokem 14 ran drží do dalších bojů 1. příčku po výsledku 642 a kolech (212+220+210) před Golf Clubem Třinec (656) a Golf Clubem Mstětice (669). O jedinou ránu se rozhodovalo i o 4. a 5. příčce mezi ženami Golf Clubu Olomouc (678) a Golf Clubu Austerlitz (679). I mezi ženami drží osmou postupovou příčku tým Prague City Golf Clubu, ale náskok před týmem z Park Golf Club Ostrava je pouhá jedna rána, popřípadě před ženami z Golf Clubu Hradec Králové osm ran. Proto se v posledním čtvrtém kvalifikačním kole, před rozřazení do vyřazovací části, dají očekávat napínavé boje.

Skvělým výkonům rozhodně nahrálo perfektně připravené hřiště a ideální počasí. Myslím, že sledujeme nástup mladé generace,“ hodnotí průběh první fáze Extraligy její ředitel Dalibor Procházka. „Týmy na prvních místech si svá vedení zasloužily, o další příčky se sváděly těsné souboje, takže se dá očekávat dramatická finálová fáze. O senzaci se postarali mladí Oliver Bury z Golf Club Třinec a Sofie Hlinomazová z Golf Club Brno, kteří v pátek a v sobotu zaznamenali každý hole-in-one na 13. jamce

Do druhé, finálové fáze vstoupí Extraliga ČR na hřišti Ostravice v termínu 20. 7. - 23. 7.

Hrát se bude jedno kvalifikační kolo na rány, následně budou týmy rozděleny do pavouku a 3 dny si zahrají jamkovou hru Play-off (8 týmů s nejlepšími výsledky) & Play-out (4 týmy o sestup do 1. ligy).  

Výsledky 1. – 3. kola Extraligy v Sokolově 26.5. – 28.5. najdete zde

Připravil: -vrk-

Datum: Pondělí 29. května 2023
Všechny články autora

Související články

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde