Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga odhalila nový vizuální styl

Extraliga odhalila nový vizuální styl

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 25. dubna 2024

Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Dvanáct týmů žen a stejný počet týmů mužů se v sezóně 2024 poprvé střetne na konci června v Telči. První tři kola Extraligy odehrají ženy i muži od 28. do 30 června. Extraligové týmy jsou již tradičně složeny z těch nejlepších českých amatérských hráčů, jednotlivé týmy však může doplnit i profesionální hráč.

Nové logo Extraligy umožní vytvoření samostatné vizuální komunikace. Usnadní tak emoční propojení mezi hráči a fanoušky golfu, kteří sledují nejvyšší českou soutěž. Autorem loga je Vojtěch Hodinář, který je zároveň správcem mediálního obsahu na sociálních sítích ČGF: „Extraliga je vrcholnou sportovní akcí České golfové federace, která si zaslouží svůj vizuál a svoji identitu,“ komentuje Hodinář svoji motivaci k vytvoření nového brandu.

Samotné logo přitom vychází ze současných prvků komunikace ČGF. Z loga ČGF je převzat font, erb a korunka, která má symbolizovat korunování vítěze Extraligy. Prvek koruny navíc bude využit i v ostatních mistrovstvích ČR. Výrazným golfovým doplňkem je rozdělené písmeno X minimalisticky symbolizující natýčkovaný míček. Kontrastní barvy umocňují sportovního vzhled celého loga.

Golfové kluby, jejíchž týmy se účastní nejvyšší české klubové soutěže, mají možnost se od této chvíle identifikovat novým logem. Jejich hráči si zahrají kromě putovního poháru také o pomyslné „zelené sako“ v podobě limitované edice kšiltovek s novým brandem Extraligy. Ty budou věnovány všem vítězům ročníku 2024. Stanou se tak prvními hráči, kteří ke svým trofejím přidají cenný týmový suvenýr.

Nové logo Extraligy ke stažení zde

Datum: Čtvrtek 25. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde