Česká golfová federace

Aktuality

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

Tomáš Přikryl, Pátek 21. července 2023

Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Celkem na sedmi hřištích se o víkendu bude bojovat ve vyřazovacích bojích o postupy či sestupy do vyšších a nižších ligových pater. V extralize bude o víkendu vyhlášen mistr České republiky, a to jak v kategorii žen, tak mužů. Zatímco extraliga se rozehrála již ve čtvrtek, páteční den byl určen pro poslední kvalifikační kolo v 1. i 2. lize.

Vyšší, první liga je rozdělena do dvou regionů. Hráči regionu Západ se sešli u Plzně na hřišti Greensgate Dýšina. Muži a ženy z regionu Východ pak ve Slavkově u Brna na hřišti Austerlitz. Vždy dvanáct týmů mužů a žen z regionu se po pátečním kole rozdělilo na dvě části. Na tu, která si v play-off zahraje o postup do extraligy, a na druhou, která v play-out bude bojovat o naději setrvání v 1. lize.

Napínavé boje o osmou příčku přinesl souboj mužů v regionu Západ. Do posledního odevzdání skóre kart hráčů nebylo jasné, kdo si z trojice týmů Loreta Golf Club Pyšely, Golf Club Podbořánky a Sportovní klub Lipence odnese pomyslného černého Petra. O play-out si překvapivě zahraje prvně jmenovaný, kterému k postupu nestačila ani pomoc vicemistra jamkové hry v Berouně Jana Wdowky. Z první pozice do jamkových her vstupuje tým Golf Club Black Bridge, který je určitě hlavním favoritem na postup. Mezi ženami třetí kolo již nepřineslo v pořadí žádnou změnu. Na prvním místě je favorizovaný tým Albatross golf club Praha.

O osmou příčku se bojovalo i mezi muži v regionu Východ. Zde se o ni mezi sebou utkaly dva týmy Zámecký Golf Club Kravaře a Golf Club Poděbrady. První jmenovaný vstupoval do posledního kvalifikačního kola s výhodu jedné rány a v pátečním kole k ní přidal dalších pět a zajistil si postup do první osmičky. I Východ má svého jasného favorita, a to Sport Klub Brno. Ženy svedly boj o osmou postupovou příčku. Královskému Golf Clubu Malevil nestačil jedenácti bodový náskok a přenechal postupovou pozici ženám z Golf Clubu Grabštejn, hlavně díky výsledku 67 ran jejich svěřenkyně Dominiky Burdové. Z osmé příčky nastoupí proti hráčkám z Panorama Golf Clubu, který ovládl celou kvalifikaci.

Víkendové jamkové boje jsou často překvapivé a ani vyšší postavení v pavouku není zárukou lepší formy hráčů. Často rozhodují maličkosti. Jak dopadnou české soutěže družstev a kdo bude mít lepší strategii, formu a taky i více golfového štěstí, se dozvíme po tomto víkendu.

1. liga – muži, ženy – Západ – Greensgate sledujte zde
1. liga – muži, ženy – Východ – Austerlitz sledujte zde

2. liga – muži, ženy – A – Kynžvart sledujte zde
2. liga – muži, ženy – B – Konopiště (d'Este) sledujte zde
2. liga – muži, ženy – C – Česká Lípa sledujte zde
2. liga – muži, ženy – D – Šilheřovice sledujte zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Pátek 21. července 2023
Všechny články autora

Související články

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde