Česká golfová federace

Aktuality

Extraliga jde do finále

Extraliga jde do finále

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 20. července 2023

Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Z hracího systému extraligy byla v květnu v Sokolově odehraná jeho první fáze. V té se hrála tři kola na rány, která určila hlavní favority na postup do první osmičky, ale také týmy, které v Ostravici v posledním kvalifikačním kole budou muset zabrat, aby prošly do horního pavouka. Pouze osm týmů si v jamkové hře následně zahraje o mistra České republiky. Čtyři týmy, které neprojdou kvalifikací, si v play-out zahrají o udržení v nejvyšší klubové soutěži.

Mezi muži se zdá být zdánlivě jasno – na osmé postupové příčce je nyní tým Prague City Golf Clubu s náskokem 11 ran před týmem Golf Clubu Hodkovičky. V první osmičce se umístily Albatross golf club Praha, Golf Club Brno, Golf Club Karlovy Vary, Golf Club Třinec, Golf Club Hostivař, Park Golf Club Ostrava a na sedmém místě Golf Club Kunětická Hora. Kvalifikační kolo je však pro jednotlivé týmy důležité také pro další nasazení týmů.

I mezi ženami drží osmou příčku tým Prague City Golf Clubu. Náskok ženského týmu je jen jedna rána před Park Golf Club Ostrava. V potenciálním ohrožení by mohl být i tým na sedmém místě – Golf Club Karlovy Vary, ve kterém hráčky drží postupovou naději o osm ran. Dalšími týmy v čele jsou Golf Club Brno, Golf Club Třinec, Golf Club Mstětice, Golf Club Olomouc, Golf Club Austerlitz, Golf Club Black Bridge.

Extraligová soutěž přináší na česká hřiště velice kvalitní golf, ve kterém hráči bojují za svůj klub. Pro mnoho z nich je proto tato soutěž i určitým oživením jinak ryze individuálního sportu. Na startu finále se proto mezi muži sešlo osm českých profesionálů a také 42 hráčů s plusovými hendikepy.

Mezi ženami naleznete dvě profesionální hráčky a 29 hráček s plusovým hendikepem. Ozdobou je určitě nejlepší česká amatérská hráčka Patricie Macková, která reprezentuje tým Prague City Golf Clubu, s hendikepem +6,2. Ostatně i na straně mužů je druhý nejlepší český amatér ve světovém žebříčku WAGR Filip Jakubčík.

Finálové kolo v Ostravici bude proto určitě ozdobou týmového golfu a jamkové boje pravděpodobně dosáhnou již tak skvělé atmosféry, kterou hráči předvedli na mezinárodním mistrovství v Berouně.
Čtyři dny golfu jsou skvělým lákadlem pro všechny, kdo mají zájem se na Ostravici přijít podívat. Vstup je samozřejmě volný pro všechny diváky.

Ředitelem soutěže je Jiří Milfajt, hlavním rozhodčím Jiří Pavlík, kterému budou pomáhat Tomáš Vávra a Jiří Kotas.

Čtvrteční výsledky můžete sledovat zde

Pavouk muži zde

Pavouk ženy zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 20. července 2023
Všechny články autora

Související články

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde