Česká golfová federace

Aktuality

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev mužů a žen

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev mužů a žen

Tomáš Přikryl, Úterý 25. července 2023

Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

Radost a smutek o víkendu zavládly na hřištích, kde se odehrály soutěže družstev mužů a žen. Vítězům byly předány gratulace. Na druhé straně jsou týmy, které sestupují o pozici níže. Počet sestupujících týmů v nižších soutěžích výrazně ovlivňuje konečně pořadí nejvyšší české soutěže – Extraligy.

V neděli v Ostravici se s nejvyšší soutěží rozloučily dva týmy z regionu Západ – Royal Golf Club Mariánské Lázně a Greensgate Golf Club. Tyto týmy tak udělaly vrásky týmům stejného regionu v 1. lize. Tu opouští hned tři družstva – Loreta Golf Club Pyšely, Golf Klub Darovanský Dvůr a také na desátém místě Royal Beroun Golf Club. Jelikož však dva z nich jsou z regionu A, tak je tento region negativně ovlivněn i počtem sestupujících týmů ve 2. druhé lize. Do třetí ligy doprovodí Golf klub Klášter Teplá a Maria Theresia Golf Club i z desátého pořadí Golf Club Hořehledy.

Naopak šťastnějším regionem je letos Východ. 1. ligu opouští jen Golf & CC Svobodné Hamry. A jelikož muži z tohoto týmu jsou z regionu C, tak analogicky ve druhé lize z regionu D sestupuje také jen jeden tým – Golf Club Rapotín.

Ženy to STK ČGF nekomplikovaly vůbec. Extraligu opouští tým z regionu Východ – Golf Club Kunětická Hora a z regionu Západ – Golf Klub Čechie. A téměř rovnoměrné rozložení dodržely i sestupující týmy z první ligy: Region A – Golf Club Terasy Ústí nad Labem, Golf Club Sokolov, C – Královský Golf Club Malevil, D – Golf Club Radíkov.

Klíč postupujících týmů je zřejmý. Z třetích lig mužů postupují vždy dva nejlepší týmy, letos poprvé to mohou být i druhé klubové týmy bez omezení.  Z druhé a první ligy o patro výš vždy postupuje jen jeden tým. Novými týmy v Extralize mezi muži jsou Golf Club Black Bridge, Sport Klub Brno a mezi ženami Albatross golf club Praha a Panorama Golf Club.

Kompletní seznam postupujících a sestupujících týmů naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Úterý 25. července 2023
Všechny články autora

Související články

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde