Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

Luboš Klikar, Středa 27. července 2022

Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Po třech odehraných kolech vede v Extralize mužů nováček z Albatrossu 1093 ran, druzí se ztrátou 29 úderů jsou obhájci titulu z Brna 1122, třetí pak borci z Kunětické Hory 1128. V Extralize žen jsou ve vedení obhájkyně titulu z Beskydského GK 690 ran, druhý je GC Black Bridge 693 a třetí GC Olomouc 694. Rozestupy mezi ženskými týmy se sice mírně zvětšily, nicméně soutěž je stále mimořádně vyrovnaná a nabitá.V Kácově všech 24 týmů čeká čtvrté kvalifikační kolo na rány ve čtvrtek 28. července od 7,30 hod. Následují tři dny jamkové hry o titul národního mistra ČR klubů, ale rovněž o sestup do 1. ligy v příští sezóně.

Šéf Panorama Golf Resortu Kácov Tomáš Malec: „Jsme moc rádi, že se k nám finále Extraligy po třech letech vrátilo. Snažili jsme se Meadows a Forest na tuto soutěž vyladit co nejlíp. Teď jen doufáme, že bude přát počasí. Co mě příjemně překvapilo, je zájem některých našich členů o jamkovou část Extraligy. Chystají se sledovat hlavně utkání o medaile.“


Hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl: „Hřiště je na příští čtyři dny připraveno výtečně. Také kombinace Meadows a Forest by měla být pro tempo hry na rány i na jamky snazší. Kvůli plynulosti hry jsme provedli i nějaké drobné úpravy ve značení hřiště. Věřím, že to hráči ocení a že uvidíme hodně kvalitních výkonů.“

O den později - v pátek 29. července - začínají finálové části ve dvou 1. ligách mužů a žen (Mladá Boleslav, Kunětická Hora) a ve čtyřech 2. ligách mužů a žen (Darovanský dvůr, Beřovice, Lázně Bohdaneč a Kravaře). Všem týmům, hostitelům a členům soutěžních výborů držíme palce!

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Časový plán finále Extraligy 2022 v Panorama Golf Resortu Kácov
Výsledková listina Extraligy 2022 - pořadí týmů v kvalifikaci na rány

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 27. července 2022
Všechny články autora

Související články

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out
1. liga mužů a žen vstupuje do play-off & play-out

21.07.2023 | Poslední kvalifikační kolo 1. ligy mužů a žen v regionu Západ na hřišti Greensgate a regionu Východ na hřišti Austerlitz určilo dvojice hrající o postupová, ale i sestupová místa. Napínavý souboj o osmou příčku zažili muži na Dýšině. Mezi sedmou a desátou příčkou dělí týmy odstup pouhých tří ran.

Extraliga jde do finále
Extraliga jde do finále

20.07.2023 | Nejvyšší klubová soutěž družstev ČR vyvrcholí o víkendu v Ostravici. Dvanáct týmů mužů a žen se zde od čtvrtka 20. 7. do neděle popere o titul mistra České republiky, resp. o setrvání v extralize.

Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO
Extraliga družstev ČR v Sokolově nabídla dvě HIO

29.05.2023 | Kvalifikační kola Extraligy ČR nabídla o víkendu v Sokolově skvělý golf a také dvě hole-in-one. Do dalších bojů jdou z prvních míst muži Albatross golf club Praha a ženy Golf Club Brno. V jednotlivcích si nejlépe vedli třinecký Stanislav Matuš a Veronika Kedroňová z GC Olomouc.

Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově
Extraliga se rozehraje o víkendu v Sokolově

24.05.2023 | Nejvyšší klubovou soutěž družstev v ČR rozehrají týmy mužů a žen poslední květnový víkend na hřišti v Sokolově. O „zlatý hattrick“ se pokusí muži z brněnské Kaskády, na čtyři vítězství v řadě navazují ženy z GC Třinec (Beskydský GK). Do Extraligy se letos vrací ženy Hradce Králové a Čechie.

První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu
První a druhé ligy mužů a žen se rozehrají o víkendu

12.05.2023 | Beřovice a Lázně Bohdaneč; Kestřany, Barbora, Čeladná a Poděbrady. To jsou místa, na kterých v sobotu 13. května odstartují úvodní kvalifikační kola v 1. a 2. lize družstev mužů a žen. Celkem mezi sebou poměří síly 125 družstev z celé České republiky.

Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...
Soutěže družstev ČGF: šance pro sportovně laděné ...

17.04.2023 | Uzávěrka přihlášek do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF se kvapem blíží. Do 30. dubna může každý klub do těchto soutěží přihlásit libovolný počet svých družstev. Od letošní sezóny mohou do vyšších ligových soutěží družstev začít postupovat i B-týmy nebo C-týmy bez jakéhokoli omezení!...

Aktuálně: ligové postupy a sestupy
Aktuálně: ligové postupy a sestupy

15.08.2022 | Přestože ligové soutěže mužů a žen ještě nejsou dohrány – zbývá odložené finále 3. ligy mužů ve skupině C v Liberci-Machníně o posledním srpnovém víkendu, množí se dotazy klubů, zda se v té které soutěži udržely.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde