Česká golfová federace

Aktuality

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

Luboš Klikar, Středa 27. července 2022

Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Po třech odehraných kolech vede v Extralize mužů nováček z Albatrossu 1093 ran, druzí se ztrátou 29 úderů jsou obhájci titulu z Brna 1122, třetí pak borci z Kunětické Hory 1128. V Extralize žen jsou ve vedení obhájkyně titulu z Beskydského GK 690 ran, druhý je GC Black Bridge 693 a třetí GC Olomouc 694. Rozestupy mezi ženskými týmy se sice mírně zvětšily, nicméně soutěž je stále mimořádně vyrovnaná a nabitá.V Kácově všech 24 týmů čeká čtvrté kvalifikační kolo na rány ve čtvrtek 28. července od 7,30 hod. Následují tři dny jamkové hry o titul národního mistra ČR klubů, ale rovněž o sestup do 1. ligy v příští sezóně.

Šéf Panorama Golf Resortu Kácov Tomáš Malec: „Jsme moc rádi, že se k nám finále Extraligy po třech letech vrátilo. Snažili jsme se Meadows a Forest na tuto soutěž vyladit co nejlíp. Teď jen doufáme, že bude přát počasí. Co mě příjemně překvapilo, je zájem některých našich členů o jamkovou část Extraligy. Chystají se sledovat hlavně utkání o medaile.“


Hlavní rozhodčí Adam Kratochvíl: „Hřiště je na příští čtyři dny připraveno výtečně. Také kombinace Meadows a Forest by měla být pro tempo hry na rány i na jamky snazší. Kvůli plynulosti hry jsme provedli i nějaké drobné úpravy ve značení hřiště. Věřím, že to hráči ocení a že uvidíme hodně kvalitních výkonů.“

O den později - v pátek 29. července - začínají finálové části ve dvou 1. ligách mužů a žen (Mladá Boleslav, Kunětická Hora) a ve čtyřech 2. ligách mužů a žen (Darovanský dvůr, Beřovice, Lázně Bohdaneč a Kravaře). Všem týmům, hostitelům a členům soutěžních výborů držíme palce!

Foto: Zdeněk Sluka

Odkazy:
Časový plán finále Extraligy 2022 v Panorama Golf Resortu Kácov
Výsledková listina Extraligy 2022 - pořadí týmů v kvalifikaci na rány

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Středa 27. července 2022
Všechny články autora

Související články

1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...
1. liga mužů a žen regionu Východ má své vítěze ...

15.07.2024 | Na Kunětické Hoře se o víkendu 12.-14.7. odehrávala finální fáze 1. ligy mužů a žen – regionu VÝCHOD, kdy šlo týmům o postup do nejvyšší soutěže i o udržení v 1. lize. Do Extraligy postoupili muži KGC Malevil a ženy GC Ypsilon. ...

1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...
1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...

11.07.2024 | Po květnové kvalifikační rozehrávce vstoupí 1. liga družstev mužů a žen 2024 o víkendu 12.-14.7. do své závěrečné fáze. Na mistrovském hřišti Golf Clubu Kunětická Hora půjde o postup do Extraligy i udržení v druhé nejvyšší soutěži. Z nejlepších pozic jdou do víkendu muži GC Lipiny a ženy GC Ypsilon.

Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...
Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...

01.07.2024 | Extraliga družstev mužů a žen má za sebou po víkendu první fázi třech kvalifikačních kol na rány. I přes nedělní přerušení kvůli bouřkám stihli hráči odehrát celý program, po němž se na čele žebříčků obou kategorií usadila družstva Golf Clubu Brno. Extraliga bude pokračovat 31.

První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč
První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč

26.06.2024 | Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR rozehraje v posledním červnovém víkendu svoji první část. Od 28. do 30.6. proběhne 1.-3. kolo na rány, do kterého nastoupí dvanáct týmů mužů a stejný počet týmů žen. Ve hře jsou i obhájci loňských titulů, muži Albatross golf clubu Praha a ženy Golf Clubu Brno.

Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže
Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže

19.06.2024 | Devět dnů zbývá do startu Extraligy. Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR se po 5 letech vrací na skvěle připravené hřiště v Telči. Resort ležící příhodně na pomezí Čech a Moravy přivítá 28.6. po dvanácti týmech mužů a žen složených z nejlepších hráčů svých klubů k bojům o extraligový titul.

Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.
Víkend ve znamení rozehrávky 1. a 2.

10.05.2024 | Karlštejn a Olomouc budou o víkendu 11. a 12. května místy, kde družstva mužů a žen odstartují svým 1. a 2. kolem prvoligové soutěže ČGF. Ve stejném termínu se odehrají i kvalifikační kola 2. ligy družstev mužů a žen regionů A až D na Darovanském Dvoře, Mnichu, v Liberci a Kořenci.

Extraliga odhalila nový vizuální styl
Extraliga odhalila nový vizuální styl

25.04.2024 | Nejvyšší klubová soutěž v České republice Extraliga vstupuje do nové golfové sezóny s novou vizuální identitou. Moderní energické logo vychází ze základních prvků komunikace České golfové federace. Golfový fanoušek získá lepší orientaci ve výsledkovém servisu, hráči extraligy svoji identifikaci.

Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...
Postupy a sestupy v ligových soutěžích družstev ...

25.07.2023 | Soutěže družstev mužů a žen mají v roce 2023 dohráno. Známe vítěze nejvyšší soutěže – Extraligy, ale i postupující a sestupující kluby ve všech dalších soutěžích. Přinášíme celkový přehled, kdo se radoval a které týmy budou naopak dobývat své ztracené pozice zpět.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde