Česká golfová federace

Aktuality

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord hřiště

Druhý den Extraligy na Mnichu ozdobil skvělý rekord hřiště

Luboš Klikar, Sobota 18. června 2022

Žhavou sobotu prožilo 120 extraligových hráčů a hráček v jihočeském Mnichu. Muži Albatrossu navýšili svůj náskok v čele výsledkové listiny po dvou kolech. Ženy Kunětické Hory své vedení neudržely a na vrcholu je vystřídaly hráčky z Karlových Varů. Na snímku nový rekordman hřiště Mnich Jakub Janda.

Hot událostí dne se tady na jihu Čech stal nový rekord hřiště Mnich, který výsledkem 64, -9 vytvořil teprve 15letý Jakub Janda z Plzně. Jedna z největších nadějí českého mužského golfu skórovala na 10 z 18 jamek (9 birdie a eagle!). V rekordní skórekartě jsou přesto dvě drobné „vady na kráse“ – bogey na tříparových jamkách č. 3 a 16.


V individuálním pořadí mužů po dvou kolech je v čele právě Jakub Janda 74, 64, 138; -8, druhý je Patrik Jeřicha 69, 70, 139; -7, třetí další talentovaný mladík Jakub Hejlek 72, 68; 140; -6. Pod parem hřiště po dvou kolech (146) je přesně deset hráčů!


Letošní nováček Extraligy mužů z Albatrossu dál suverénně kraluje a dokonce zvyšuje svůj náskok. Po dvou kolech je jeho týmové skóre 714; -16!. Druhý je obhájce titulu z Brna 737; +7, třetí pak muži Kunětické Hory 744; +14.


Ženská část Extraligy zůstává vzácně vyrovnaná a hodně dramatická. Vedoucí tým po prvním kole z Kunětické Hory klesl až na sedmé místo. Do čela se naopak vyhouply hráčky Karlových Varů 457, druhý je pražský Black Bridge se shodným výsledkem jako třetí Olomouc, oba 458. Prvních osm ženských týmů dělí stále jen minimální rozdíl 13 ran!


Vedoucí hráčka po prvním kole Jana Melichová už v soutěži nepokračuje a soustředí se na svůj turnajový kalendář. Do čela individuálního pořadí žen se dostala Klára Hurtová 72, 74; par, druhá je Anna Andrýsová 76, 71; +1 a třetí Dagmar Urbánková 74, 74; +2.


Foto: Luboš Klikar


Odkazy:
Extraliga muži a ženy – průběžná výsledková listina družstev
Extraliga muži – průběžná výsledková listina jednotlivců
Extraliga ženy – průběžná výsledková listina jednotlivkyň

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Sobota 18. června 2022
Všechny články autora

Související články

Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...
Finále Extraligy v Kácově: tituly obhájili muži ...

31.07.2022 | Nejvyšší klubová soutěž družstev mužů a žen, Extraliga, vyvrcholila v Panorama Golf Resortu v Kácově. Muži GC Brno a ženy Beskydského GK ve středních Čechách dokázali obhájit své zlaté medaile z loňského roku. Blahopřejeme!...

Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů
Finále Extraligy v Kácově: úspěch moravských klubů

30.07.2022 | Tři ze čtyř finalistů, kteří v neděli 31. července svedou souboje o tituly, jsou z Moravy. Do finále Extraligy mužů postoupily Brno a Prague City, finále Extraligy žen je výhradně moravskou záležitostí. Beskydský a Olomouc si zopakují loňské finále z Karlštejna.

Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...
Finále Extraligy v Kácově: dva velcí favorité ...

29.07.2022 | Že jamková hra je úplně jiná káva než hra na rány, opakujeme často. Další důkaz přineslo čtvrtfinále Extraligy mužů a žen v Panorama Golf Resortu Kácov. Kdo by si dnes ráno vsadil, že do semifinále neprojde hvězdná sestava mužů Albatrossu či žen Zbraslavi?...

Finále Extraligy mužů a žen v Kácově
Finále Extraligy mužů a žen v Kácově

27.07.2022 | Závěr července je ve znamení finálových částí všech ligových soutěží mužů a žen s výjimkou 3. lig. Jako první na devítkách Meadows a Forest v Kácově začne Play-off a Play-out Extraligy. Na snímku loňští mistři z Karlštejna, muži GC Brno.

Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...
Na Mnichu se dařilo mužům z Albatrossu a ženám ...

19.06.2022 | Kvalifikační trojkolo letošní Extraligy mužů a žen je po dnešku minulostí. Nejlepší výchozí pozici do Play-off na konci července v Kácově si v rozžhaveném jihočeském Mnichu vybojovali muži Albatrossu a ženy Beskydského GK. ...

Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...
Vedení v Extralize se ujali muži Albatrossu a ...

17.06.2022 | Jihočeský Mnich hostí od pátku 17. do neděle 19. června první tři kvalifikační kola v Extralize mužů a žen. Vedení mezi ženami se ujaly hráčky GC Kunětická Hora, mezi muži zazářil nováček – Albatross GC Praha. Na snímku Jana Melichová, která na úvod přinesla nejlepší individuální ženský výsledek.

Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...
Lieser si na Mallorce polepšil, GC Brno veze sedmé ...

23.10.2021 | Dosud nejvydařenější kolo na turnaji European Tour má za sebou Ondřej Lieser a před finálovým kolem dělí 57. místo. Sedmí skončili na poháru pro národní šampióny v Portugalsku hráči GC Brno. President Trophy počtvrté získal Karel Štaubert, poslední profesionální titul pro Stanislava Matuše.

Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...
Cut pro Liesera, dvakrát TOP 10 pro české pro ...

22.10.2021 | Dvě umístění pro české profesionálky v TOP 10, cut pro Ondřeje Liesera a také průběžné sedmé místo pro českého mistra v turnaji šampiónů družstev přinesl páteční program turnajů v zahraničí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP