Česká golfová federace

Aktuality

Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi Češkami

Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi Češkami

Petr Halaburda, Středa 15. prosince 2021

Čtyři české hráčky se zapojí do závěrečné fáze kvalifikace Ladies European Tour pro rok 2022. K trojici kvalifikované z minulého týdne (Tereza Melecká, Kateřina Vlašínová, Sára Kousková) se připojí Kristýna Napoleaová, která měla účast zajištěnu za své výsledky na nižší LETAS Access Series.

Devět kol musí absolvovat nejlepší golfistky, které si chtějí dojít pro dvacet plných karet pro sezónu 2022 Ladies European Tour v kategorii 11. V případě více hráček na 20. pozici se bude hrát o poslední postupové místo play-off. Hráčky na 21.-50. místě získají kategorii 15, taktéž s případnou rozehrávkou.

V minulém týdnu se hrála na dvou hřištích (Jih a Sever) v La Manga Club Resortu ve španělské Cartageně čtyři kola, dalších pět kol v samostatné soutěži čeká na 128 golfistek od čtvrtka 16. prosince do pondělí 20. prosince tamtéž s cutem po čtvrtém nedělním kole. Vítězka si přijde na pět tisíc eur.

Původně byla přihlášena do turnaje i (právě dnes slavící narozeniny) Klára Spilková, ale ta se po neúspěchu v Q-Series LPGA nechala slyšet, že o kartu na Ladies European Tour nebude usilovat a příští sezónu zřejmě stráví na Symetra Tour.

Ze čtveřice starujících Češek budou o plnou kartu usilovat pouze tři z nich. Amatérka Sára Kousková už oznámila, že i v případě úspěchu se zatím o členství v nejvyšší evropské sérii nemůže ucházet do doby, než přejde k profesionálům, což plánuje kvůli univerzitnímu studiu až na květen příštího roku. Turnaj však hrát bude - jak kvůli nabytí zkušeností, tak možnému vysokému bodovému zisku do světového amatérského žebříčku.

Seznam startujících

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Středa 15. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...
Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ...

19.12.2021 | Tři české golfistky zůstávají ve hře o úspěch v kvalifikaci pro nadcházející sezónu Ladies European Tour. V desítce nejlepších jsou před závěrečným pátým kolem Sára Kousková i Tereza Melecká, bojovat o TOP 20 může i Kristýna Napoleaová.

Skvělý český den na Q-School LET
Skvělý český den na Q-School LET

18.12.2021 | Parádní den má za sebou český golf na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tři hráčky se dostaly pod par hřiště, dvě už jsou dokonce v TOP 20 zajišťující plnou hrací kartu na příští sezónu nejvyšší evropské série.

Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...
Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...

17.12.2021 | Všechny čtyři české hráčky na Q-School Ladies European Tour jsou po druhém kole v naději, že budou bojovat o kartu pro příští sezónu i v pondělním finále, kam postoupí 65 nejlepších.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo
Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo

20.12.2021 | Česká amatérka Sára Kousková na výtečnou zvládla závěr Q-School Ladies European Tour a obsadila šesté místo. Vylepšila tím deváté místo Kláry Spilkové z roku 2010. Na rozdíl od své předchůdkyně ale ještě mezi elitou startovat nebude, k profesionálkám chce totiž přejít až v květnu příštího roku.

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde