Česká golfová federace

Aktuality

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ve hře

Český útok na karty úspěšně pokračuje, tři hráčky ve hře

Petr Halaburda, Neděle 19. prosince 2021

Tři české golfistky zůstávají ve hře o úspěch v kvalifikaci pro nadcházející sezónu Ladies European Tour. V desítce nejlepších jsou před závěrečným pátým kolem Sára Kousková i Tereza Melecká, bojovat o TOP 20 může i Kristýna Napoleaová.

Dnešní čtvrté kolo rozhodlo o postupujících do pátého kola, v kterém se bude lámat chleba. Český golf je zatím ve Španělsku na Q-School hodně vidět, i když zatím nejlepší z českých hráček Sára Kousková kvůli amatérskému statusu nemůže na plnou kartu pro rok 2022 dosáhnout.

Zatím ale zbraslavská hráčka, která byla v sobotu vyhlášena nejlepší českou golfistkou, prožívá skvělý turnaj. Ještě před poslední jamkou dnešního čtvrtého kola byla dokonce na třetím místě, ale triple-bogey na závěr jí odsunulo na aktuální dělené sedmé místo leaderboardu se skóre -3 (76+72+67+70).

Jen o ránu zpět je desátá Tereza Melecká -2 (77+69+70+70) - má nyní tři rány náskoku na 20. místo, které by jí zaručilo v pondělí hned v první profesionální sezóně plnohodnotnou kartu na nejvyšší evropskou sérii.

O tu bude usilovat v poslední soutěžní den sezóny také Kristýna Napoleaová - na 34. místě s výsledkem +4 (73+76+69+74) bude dotahovat ztrátu tří ran na vysněnou pozici, případně se bude snažit uhájit alespoň konečné umístění v první padesátce, které by jí přineslo nižší hrací kartu kategorie patnáct.

Čtvrtá Češka Kateřina Vlašínová se cutem do pátého kola neprotáhla +22 (78+73+81+78).

LEADERBOARD

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Neděle 19. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Skvělý český den na Q-School LET
Skvělý český den na Q-School LET

18.12.2021 | Parádní den má za sebou český golf na Q-School Ladies European Tour ve Španělsku. Tři hráčky se dostaly pod par hřiště, dvě už jsou dokonce v TOP 20 zajišťující plnou hrací kartu na příští sezónu nejvyšší evropské série.

Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...
Všechny české golfistky na Q-school ve hře o kartu ...

17.12.2021 | Všechny čtyři české hráčky na Q-School Ladies European Tour jsou po druhém kole v naději, že budou bojovat o kartu pro příští sezónu i v pondělním finále, kam postoupí 65 nejlepších.

Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi ...
Finálová část Q-Series LET začíná i se čtyřmi ...

15.12.2021 | Čtyři české hráčky se zapojí do závěrečné fáze kvalifikace Ladies European Tour pro rok 2022. K trojici kvalifikované z minulého týdne (Tereza Melecká, Kateřina Vlašínová, Sára Kousková) se připojí Kristýna Napoleaová, která měla účast zajištěnu za své výsledky na nižší LETAS Access Series.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo
Kousková obsadila v Q-school skvělé šesté místo

20.12.2021 | Česká amatérka Sára Kousková na výtečnou zvládla závěr Q-School Ladies European Tour a obsadila šesté místo. Vylepšila tím deváté místo Kláry Spilkové z roku 2010. Na rozdíl od své předchůdkyně ale ještě mezi elitou startovat nebude, k profesionálkám chce totiž přejít až v květnu příštího roku.

Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...
Předkvalifikace LET je v polovině, Melecká v nejlepš ...

10.12.2021 | Předkvalifikace Q-School LET je v polovině a tři české hráčky jsou na pozicích, které by znamenaly v neděli odpoledne postup do finálové části. Nejblíže tomu je stále Tereza Melecká (E), na postupových místech jsou stále i Šideri Váňová (+4) a Tereza Koželuhová (+5).

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde